Přehled divadelních rolí

Křehkosti, tvé jméno je žena  420PEOPLE, D.Špinar & kol.:  KŘEHKOSTI, TVÉ JMÉNO JE ŽENA
  role: Muž  video
  Národní divadlo (Nová scéna), od 2017. Režie: D.Špinar.

Miluji tě jak po smrti  L.Trmíková:  MILUJI  TĚ  JAK  PO  SMRTI
  role: Gottfried Benn  video
  Experimentální prostor NoD, od 2016. Režie: J.Nebeský.

Tři sestry  A.P.Čechov:  TŘI  SESTRY
  role: Alexandr Veršinin  video
  Národní divadlo (Stavovské divadlo), od 2016. Režie: D.Špinar.

V rytmu swingu buší srdce mé  M.Vačkář, O.Havelka:  V  RYTMU  SWINGU  BUŠÍ  SRDCE  MÉ
  role: Major Traxler a další postavy  video
  Národní divadlo, od 2015. Režie: O.Havelka.

Othello, benátský mouřenín  W.Shakespeare:  OTHELLO,  BENÁTSKÝ  MOUŘENÍN
  role: Othello  video
  Národní divadlo (Stavovské divadlo), od 2014. Režie: D.Špinar.

Ze života hmyzu  J.Čapek, K.Čapek:  ZE  ŽIVOTA  HMYZU
  dvojrole: Apatura Iris (motýl) & Mravenec  video
  Národní divadlo, 2014-2016. Režie: D.Špinar.

Tartuffe Impromptu!  Molière:  TARTUFFE  IMPROMPTU!
  role: Tartuffe  video audio
  Národní divadlo (Stavovské divadlo), 2014-2015. Režie: J.Nebeský.

  Strakonický dudákJ.K.Tyl:  STRAKONICKÝ  DUDÁK
  role: Vocilka  video
  Národní divadlo, od 2014. Režie: J.A.Pitínský.

Ohlušující pach bílé  S.Massini:  OHLUŠUJÍCÍ  PACH  BÍLÉ
  role: Vincent van Gogh  video
  Národní divadlo (Divadlo Kolowrat, Nová scéna), 2013-2016. Režie: L.Bělohradská.

Kabaret Shakespeare   L.Trmíková, E.Viklický:  KABARET  SHAKESPEARE
  role: Kazatel  video audio
  Studio Damúza v Experimentálním prostoru NoD a ve Vile Štvanice, 2013-2016. Režie: J.Nebeský.

Den opričníka  V.Sorokin, K.Polívková:  DEN  OPRIČNÍKA
  role: Andrej Danilovič  video audio
  Studio Hrdinů, 2013-2015. Režie: K.Polívková.

Troilus a Kressida  W.Shakespeare:  TROILUS  A  KRESSIDA
  role: Odysseus  video
  Národní divadlo, 2012-2014. Režie: D.Radok.

Církev  L.-F.Céline, J.Horák:  CÍRKEV
  role: Bardamu & Céline  video
  Studio Hrdinů, 2012-2015. Režie: M.Pěchouček, J.Horák.

Richard III.    W.Shakespeare:  RICHARD  III.
   role: Vévoda z Buckinghamu  video
   Letní shakespearovské slavnosti, 2012-2014. Režie: M.Huba.

Buzní kříž  M.Bambušek, J.Horák:  BUZNÍ  KŘÍŽ
  role: Lukrécie  video
  MeetFactory, 2012. Režie: M.Bambušek.

Vánoční zázrak  J.Ledecký, J.Potměšil:  VÁNOČNÍ  ZÁZRAK  aneb Sliby se maj plnit o Vánocích
  role: Radan
  Divadlo Broadway, 2011. Režie: R.Balaš.

SY  J.Nebeský, J.Horák & kol.:  SY
  video
  MeetFactory, 2011. Režie: J.Nebeský.

Kudykam  M.Horáček, P.Hapka:  KUDYKAM
  role: Kudykam  video audio
  Státní opera Praha, 2009-2011. Režie: D.Gombár.

Skočná  L.-F.Céline, M.Bambušek, J.Horák:  SKOČNÁ
  role: Louis-Ferdinand Céline
  MeetFactory, 2009-2011. Režie: M.Bambušek.

Muži malují  M.Pěchouček:  MUŽI  MALUJÍ
  role: Hubínek
  MeetFactory, 2009-2011. Režie: M.Pěchouček, J.Horák.

Horníci – plakát  J.Nebeský & kol.:  HORNÍCI  (Muži tmy)
  video
  A studio Rubín, 2008. Režie: J.Nebeský.

Jana z Arku  L.Trmíková:  JANA  Z  ARKU
  role: Soudce
  Divadlo Miriam, 2007-2010. Režie: J.Nebeský.

Kabaret Ivan Blatný  M.O.Štědroň:  KABARET  IVAN  BLATNÝ
  role: Muž (Ivan Blatný)  video
  Divadlo Komedie (Pražské komorní divadlo), Malostranská beseda, 2007-2010. Režie: J.Nebeský.

„Na Fidela mi nesahej!“  M.Bambušek:  „NA  FIDELA  MI  NESAHEJ!“
  role: René Ernesto Ariza  video
  Experimentální prostor NoD, 2007-2009. Režie: M.Bambušek.

Obraz Doriana Graye    M.Pavlíček, M.Reslová, J.Pokorný, J.S.Hedl:  OBRAZ  DORIANA  GRAYE
  role: Henry Wotton
  Divadlo Ta Fantastika, 2006-2008. Režie: J.Pokorný.

V kárném táboře (In the Penal Colony)   P.Glass:  V  KÁRNÉM  TÁBOŘE  /In the Penal Colony/
  role: Odsouzený /The Prisoner/
  Divadlo Archa, Divadlo La Fabrika, klub Roxy, 2005-2006. Režie: M.Bambušek.

E.F.B. – Kladivo na divadlo  J.Pokorný:  E.F.B.  –  KLADIVO  NA  DIVADLO
  role: E. F. Burian (starší) a další postavy
  Divadlo Archa, 2004-2005. Režie: J.Pokorný.

Solingen (Rána z milosti)  E.Tobiáš:  SOLINGEN  (Rána z milosti)
  role: Horacio
  Divadlo Komedie (Pražské komorní divadlo), 2004-2006. Režie: J.Nebeský.

Třetí Řím  A.Sepljarskij:  TŘETÍ  ŘÍM
  role: Saška
  Divadlo Komedie (Pražské komorní divadlo), 2004. Režie: M.Drábek.

D.Dukovski:  SUD  PRACHU
dvojrole: Policista & Mane
Činoherní studio Ústí nad Labem & Multiprostor Louny & A Studio Rubín, 2003-2004. Režie: P.Koliha.

Ukřižovaná  Z.Plachý, J.Šimáček:  UKŘIŽOVANÁ
  role: Doktor
  Divadlo Komedie (Pražské komorní divadlo), 2003-2004. Režie: Z.Plachý.

Kanibalové  G.Tabori:  KANIBALOVÉ
  role: Klaub
  Divadlo Komedie (Pražské komorní divadlo) & Činoherní studio Ústí nad Labem, 2003-2005. Režie: J.Nebeský.

Král Lear  W.Shakespeare:  KRÁL  LEAR
  role: Edmund
  Letní shakespearovské slavnosti, 2002-2003. Režie: M.Huba.

JE SUiS  E.Tobiáš, J.Nebeský, M.Dohnal:  JE  SUiS
  role: Farář
  Divadlo Na zábradlí, 2001-2003. Režie: J.Nebeský.

B.Smetana:  DALIBOR
role: Zdeněk
Národní divadlo, 2001-2002. Režie: J.A.Pitínský.

Terasa  J.-C.Carrière:  TERASA
  role: Maurice
  Divadlo Na zábradlí, 2001-2003. Režie: J.Pokorný.

Výnosné místo  A.N.Ostrovskij:  VÝNOSNÉ  MÍSTO
  role: Vasilij Nikolajevič Žadov
  Divadlo Na zábradlí, 2000-2001. Režie: S.Fedotov.

Tragédie mstitele  C.Tourner, J.Ornest:  TRAGÉDIE  MSTITELE
  role: Vévodův syn
  Divadlo Na zábradlí, 2000-2002. Režie: J.Ornest.

L.N.Andrejev:  PSÍ  VALČÍK
role: Karl Tille
Divadlo Na zábradlí, 1999-2000. Režie: A.Goldflam.

Malý Říjen – propagační fotografie  L.Smoljak:  MALÝ  ŘÍJEN
  role: Juraj Slovák
  Divadlo Na zábradlí, 1999-2003. Režie: L.Smoljak.

Divadelník  T.Bernhard:  DIVADELNÍK
  role: Ferruccio
  Divadlo Na zábradlí, 1999-2002. Režie: J.A.Pitínský.

Jelizaveta Bam  D.Charms:  JELIZAVETA  BAM
  role: Petr Nikolajevič
  Divadlo Na zábradlí (Eliadova knihovna), 1998-1999. Režie: J.Pokorný.

Ivanov  A.P.Čechov:  IVANOV
  role: Jevgenij Lvov
  Divadlo Na zábradlí, 1998-2003. Režie: P.Lébl.

Táňa, Táňa  O.Muchinová:  TÁŇA,  TÁŇA
  role: Ivanov
  Divadlo Na zábradlí, 1997-2002. Režie: J.A.Pitínský.

Cabaret  J.Masteroff, J.Kander, F.Ebb:  CABARET
  role: Rudolf Schultz
  Divadlo Na zábradlí, 1995-1999. Režie: P.Lébl.

J.M.Synge:  HRDINA  ZÁPADU
role: „A Bellman“
Divadlo Na zábradlí, 1995-1996. Režie: P.Lébl.

Revizor  N.V.Gogol:  REVIZOR
  role: Štěpán Ivanovič Korobkin
  Divadlo Na zábradlí, 1995-1998. Režie: P.Lébl.

Jádro věci  G.Greene, J.Návratová, J.A.Pitínský:  JÁDRO  VĚCI
  role: Harris
  Divadlo Na zábradlí, 1994-1995. Režie: J.A.Pitínský.

M.Crimp:  STORY
dvojrole: John & První filmová hvězda
Divadlo Na zábradlí, 1994-1995. Režie: V.Chytilová.

Racek  A.P.Čechov:  RACEK
  role: Boris Trigorin
  Divadlo Na zábradlí, 1994-1999. Režie: P.Lébl.

Naši Naši furianti  L.Stroupežnický, L.Lagronová, P.Lébl:  NAŠI  NAŠI  FURIANTI
  role: Dubský Filip, starosta
  Divadlo Na zábradlí, 1994-1996. Režie: P.Lébl.

Služky  J.Genet:  SLUŽKY
  role: Anděla
  Divadlo Na zábradlí, 1993-1996. Režie: P.Lébl.

Pokojíček  J.A.Pitínský:  POKOJÍČEK
  role: Jirka
  Divadlo Na zábradlí, 1993-1994. Režie: P.Lébl.

Zelený papoušek  A.Schnitzler:  ZELENÝ  PAPOUŠEK
  role: Baltasar
  Spolek Kašpar, premiéra 1992. Režie: M.Dočekal.

Mr. Bojangles  C.A.Moustache:  MR.  BOJANGLES
  role: Joe
  Nordic Black Theatre v norském Oslu, 1992. Režie: C.A.Moustache.

Katynka z Heilbronnu  H. von Kleist:  KATYNKA Z HEILBRONNU
  role: Bedřich Veter, hrabě z Hvězdy
  Spolek Kašpar, premiéra 1992. Režie: M.Dočekal.

W.Gombrowicz:  SVATBA
role: Jindřich (Syn a Kníže)
Divadlo DISK, 1991-1992. Režie: K.Wrzosek.

Cyrano  E.Rostand:  CYRANO
  dvojrole: Kristián de Neuvillette & De Valvert  video
  Spolek Kašpar (premiéra v Divadle „KÁ“, později v Divadle v Celetné), 1991-1996. Režie: J.Špalek.

Summit  R.D.MacDonald:  SUMMIT
  role: Vojín
  Divadlo Rokoko, premiéra 1991. Režie: L.Engelová.

J.Anouilh:  ARDÉLA  aneb Ach, ta láska
role: Nicolas
Divadlo E. F. Buriana, premiéra 1990. Režie: J.Kališová.

W.Shakespeare:  SEN  NOCI  SVATOJÁNSKÉ
dvojrole: Theseus & Otruba
Divadlo DISK, 1990-1991. Režie: J.Papež.

L.Petruševská:  LÁSKA  /  BYT  KOLOMBÍNY
Agentura Fumas & DAMU v Divadle v Řeznické, 1990-1991. Režie: I.Žantovská.