Filmografie

Hastrman  HASTRMAN
  role: Baron Johann Salmon de Caus  video audio
  Česká republika 2018 (natáčení). Režie: O.Havelka.

Defenestrace  DEFENESTRACE
  role: Jindřich Matyáš Thurn  video
  Česká republika 2018 (TV, natáčení). Režie: Z.Jiráský.

Čertoviny  ČERTOVINY
  role: Lucifer  video
  Česká republika 2018 (postprodukce). Režie: Z.Troška.

PŘÍPAD  DVOU  SESTER
Česká republika 2018 (TV, natáčení). Režie: L.Bělohradská.

Četníci z Luhačovic  ČETNÍCI  Z  LUHAČOVIC
  role: Radomír Vlach  video
  Česká republika 2017 (TV). Režie: D.Wlodarczyk, B.A.Arichtev.

Zahradnictví: Dezertér  ZAHRADNICTVÍ
  role: Karel, bratr Jindřicha  video
  Česká republika 2017. Režie: J.Hřebejk.

Milada  MILADA
  role: Lichačev, agent NKVD  video
  Česká republika 2017. Režie: D.Mrnka.

Policie Modrava: Magická síla – propagace Guru Maymara  POLICIE  MODRAVA:  Magická síla
  role: Richard Kopecký (Guru Maymar)
  Česká republika 2017 (TV). Režie: J.Soukup.

BOHÉMA
role: Ministr Kopecký  video
Česká republika 2017 (TV). Režie: R.Sedláček.

AUSTERLITZ  ADVENT
video
Česká republika 2017 (krátký film). Režie: J.Abrhám jr.

EMPEROR
role: Dekeyser „The Pimp“
Belgie 2017 (postprodukce). Režie: L.Tamahori.

Trinity  TRINITY
  video
  Kanada / Česká republika 2017 (postprodukce). Režie: P.Boivin

GENIUS
role: Mikhail Ivanushkin
USA 2017 (TV seriál).

Lída Baarová  LÍDA  BAAROVÁ
  role: Gerhard Lamprecht, režisér  video
  Česká republika 2016. Režie: F.Renč.

Strašidla  STRAŠIDLA
  role: Ignác, upír  video
  Česká republika 2016. Režie: Z.Troška.

Mordparta: Nevěsta  MORDPARTA:  Nevěsta
  role: Viliem Brukner  video
  Česká republika 2016 (TV). Režie: P.Bebjak.

PŘÍPADY  1.  ODDĚLENÍ:  Poslední případ
role: JUDr. Janák  video
Česká republika 2016 (TV). Režie: P.Bebjak.

DEN  OPRIČNÍKA
role: Andrej Danilovič
Česká republika 2015 (TV, záznam inscenace Studia Hrdinů). Režie: K.Polívková, O.Kepka.

Znamení koně II.  ZNAMENÍ  KONĚ  (2. řada)
  role: Karel Dejmek  video
  Česká republika 2015 (TV). Režie: M.Cieslar.

Tannbach  TANNBACH
  role: Kowaljew
  Německo 2015 (TV). Režie: A.Dierbach.

Dítě číslo 44  DÍTĚ  ČÍSLO  44  /Child 44/
  role: Fotograf (Photographer)
  USA / Česká republika / Velká Británie / Rumunsko 2015. Režie: D.Espinosa.

Cirkus Bukowsky II.  CIRKUS  BUKOWSKY  (2. řada)
  role: Hartman  video
  Česká republika 2014 (TV). Režie: J.Pachl.

Život a doba soudce A. K.  ŽIVOT  A  DOBA  SOUDCE  A.  K.
  role: Advokát Rytíř  video
  Česká republika 2014 (TV). Režie: R.Špaček, R.Sedláček, B.Sláma.

Borgia III.  BORGIA  (3. řada)
  role: Giovanni Colonna  video
  Francie / Německo / Česká republika 2014 (TV). Režie: C.Schrewe, M.Hüseyin, A.R.Tsangari.

1864  1864
  role: August Karl von Goeben
  Dánsko / Norsko / Švédsko / Německo 2014 (TV). Režie: O.Bornedal.

KURÝR:  epizoda Sex, lži a video /Transporter: The Series - Sex, Lies and Videotape/
role: Jetmir
Kanada / Francie / USA / Německo 2014 (TV). Režie: S.Pleszczynski.

Cirkus Bukowsky I.  CIRKUS  BUKOWSKY  (1. řada)
  role: Hartman  video
  Česká republika 2013 (TV). Režie: J.Pachl.

České století: Den po Mnichovu  ČESKÉ  STOLETÍ:  Den po Mnichovu (1938)
  role: Lev Prchala  video
  Česká republika 2013 (TV). Režie: R.Sedláček.

Borgia II.  BORGIA  (2. řada)
  role: Giovanni Colonna
  Francie / Německo / Česká republika 2013 (TV). Režie: D.Walsh, C.Schrewe, M.Hüseyin, T.Vincent.

Manipulations – natáčení  MANIPULACE  /Manipulations/
  role: Dragan
  Francie 2013 (TV). Režie: L.Herbiet.

Vyprávěj: Proč byl Matěj estébák?  VYPRÁVĚJ: Proč byl Matěj estébák?
  role: Matěj Stránský  video
  Česká republika 2012 (TV). Režie: B.A.Arichtev.

Tygři ve městě  TYGŘI  VE  MĚSTĚ  /Tigre v meste/
  role: Kužnikov  video
  Slovensko 2012. Režie: J.Krasnohorský.

Pohřešovaný (Missing)  POHŘEŠOVANÝ  /Missing/
  role: Muž s kávou /Coffee Man/  video
  USA 2012 (TV). Režie: S.Shill, P.Edwards, P.Abraham, J.Strong.

Tajná olympiáda  TAJNÁ  OLYMPIÁDA  /L’Olimpiade nascosta/
  role: Pavel Kubík  video
  Itálie 2012 (TV). Režie: A.Peyretti.

Ghost Recon: Alpha  GHOST  RECON:  ALPHA
  role: Chevchenko  video
  USA / Velká Británie / Francie 2012 (krátký film). Režie: F.Alaux, H. de Crécy.

Znamení koně I.  ZNAMENÍ  KONĚ  (1. řada)
  role: Karel Dejmek  video
  Česká republika 2011 (TV). Režie: M.Cieslar.

4teens  4TEENS
  role: Láďa Kocman  video
  Česká republika 2011 (TV). Režie: P.Jandourek.

Borgia I.  BORGIA  (1. řada)
  role: Giovanni Colonna
  Francie / Německo / Česká republika 2011 (TV). Režie: O.Hirschbiegel, M.Hüseyin, D.Walsh, C.Schrewe.

HASIČI
role: 782792  video
Česká republika / Slovensko 2011 (TV). Režie: J.Chlumský.

Faust  FAUST
  role: Voják /Soldat/
  Rusko / Německo 2011. Režie: A.Sokurov.

UNAVENI  SLUNCEM  2:  ODPOR
role: Německý pilot /Nemetskiy letchik/
Rusko / Francie / Německo 2011. Režie: N.Michalkov.

VYPRÁVĚJ  (2. řada)
role: Matěj Stránský  video
Česká republika 2010-2011 (TV). Režie: B.A.Arichtev.

Klub osamělých srdcí  KLUB  OSAMĚLÝCH  SRDCÍ
  role: Jagol
  Česká republika 2010 (TV). Režie: P.Nikolaev.

Prvních 7 325 dnů Elišky a Jana  PRVNÍCH  7 325  DNŮ  ELIŠKY  A  JANA
  role: Jindřich z Lipé  video
  Česká republika 2010 (TV). Režie: J.Sládek.

Jánošík. Pravdivá historie   JÁNOŠÍK.  PRAVDIVÁ  HISTORIE
  role: Plavčík
  Slovensko / Polsko / Česká republika / Maďarsko 2009. Režie: K.Adamik, A.Holland.

Jménem krále  JMÉNEM  KRÁLE
  role: Adalbert z Jestřebí
  Česká republika 2009. Režie: P.Nikolaev.

Ocas ještěrky  OCAS  JEŠTĚRKY
  role: Čihák  video
  Česká republika 2009. Režie: I.Trajkov.

Dům U Zlatého úsvitu  DŮM  U  ZLATÉHO  ÚSVITU
  role: Acrux  video
  Česká republika 2009 (TV). Režie: P.Jandourek.

STRÁŽCE  DUŠÍ:  Propast věků
role: Richard  video
Česká republika 2009 (TV). Režie: P.Jandourek.

Jan Hus – mše za tři mrtvé muže  JAN  HUS  –  MŠE  ZA  TŘI  MRTVÉ  MUŽE
  role: Oskar Brüsewitz  video
  Česká republika 2009 (DVD film, umělecký dokument). Režie: M.Bambušek.

We Shoot with Love – Pulse Beat  WE  SHOOT  WITH  LOVE
  role: Bad Guy (část „Pulse Beat“)  video
  Česká republika 2009 (krátký film). Režie: R.Valent (část „Pulse Beat“).

JOSEFÍNA, ANDĚL STRÁŽNÝ:  epizoda Josefína se dala na odboj /Joséphine, ange gardien - Joséphine fait de la résistance/
role: Poručík /Lieutenant/
Francie / Belgie / Švýcarsko 2009 (TV). Režie: J.-M.Seban.

Bathory  BATHORY
  role: Velitel královské gardy /Royal Guard Commander/
  Slovensko / Česká republika / Velká Británie / Maďarsko / USA 2008. Režie: J.Jakubisko.

Protipól (The Counterpart)  PROTIPÓL  /The Counterpart/
  role: Italský kapitán /Italian Captain/
  Holandsko / Maďarsko 2008 (krátký film). Režie: L.J.Nemes.

Efekt přihlížejícího  EFEKT  PŘIHLÍŽEJÍCÍHO
  video
  Česká republika 2008 (TV). Režie: R.Špaček, M.Bambušek.

Plamen a Citron  PLAMEN  A  CITRON  /Flammen & Citronen/
  role: Seibold
  Dánsko / Česká republika / Německo 2008. Režie: O.Christian Madsen.

ČETNICKÉ  HUMORESKY:  Dědic
role: Josef Kalousek  video
Česká republika 2007 (TV). Režie: A.Moskalyk, P.Moskalyková Solo.

Skeletoni  SKELETONI
  role: Pokálený pán  video
  Česká republika 2007 (krátký film). Režie: J.Hussar.

Teorie práce – prezentace  TEORIE  PRÁCE  (česká verze)
  role: Muž
  Česká republika 2007 (krátký film). Režie: Z.Baladrán.

MAHARAL  –  TAJEMSTVÍ  TALISMANU
role: Recepční  video
Česká republika 2007 (filmová verze / pětidílná TV verze). Režie: P.Jandourek.

Hui Buh – Zámecké strašidlo  HUI  BUH  –  ZÁMECKÉ  STRAŠIDLO  /Hui Buh – Das Schlossgespenst/
  role: Rytíř Ottokar /Ritter Ottokar/
  Německo 2006. Režie: S.Niemann.

Krev zmizelého  KREV  ZMIZELÉHO
  role: Brand
  Česká republika 2005 (filmová verze / čtyřdílná TV verze). Režie: M.Cieslar.

Labutí ráj  LABUTÍ  RÁJ  /Лебединый рай/
  role: Andrej  video
  Rusko 2005 (TV). Režie: A.Mitta, K.Meščerjakova.

Devátý den  DEVÁTÝ  DEN  /Der neunte Tag/
  role: Bertram – Raportführer  video
  Německo / Lucembursko 2004. Režie: V.Schlöndorff.

Napola: Hitlerova elita  NAPOLA:  HITLEROVA  ELITA  /Napola – Elite für den Führer/
  role: Lékař SS /SS-Arzt/
  Německo 2004. Režie: D.Gansel.

Královna višní  KRÁLOVNA  VIŠNÍ  /Die Kirschenkönigin/
  role: Dr. Kaminsky
  Německo 2004 (TV). Režie: R.Kaufmann.

Krysař  KRYSAŘ
  role: Ďábel & Osud
  Česká republika 2003. Režie: F.A.Brabec.

Tajemný svícen  TAJEMNÝ  SVÍCEN
  role: Ďábel
  Česká republika 2003 (TV). Režie: M.Issa.

Nezvěstný  NEZVĚSTNÝ
  role: Hušner
  Česká republika 2003 (TV). Režie: P.Kačírek.

Ozone  OZONE
  role: Martin Dwyer
  Velká Británie / Česká republika 2003 (krátký film). Režie: N.Brooks, L.Kelly.

Děti planety Duna  DĚTI  PLANETY  DUNA  /  DĚTI  DUNY  /Children of Dune/
  role: Korba
  Německo / USA 2003 (TV). Režie: G.Yaitanes.

P.F. 77
role: Mladý příslušník VB
Česká republika 2003 (TV). Režie: J.Brabec.

TERASA
role: Maurice
Česká republika 2003 (TV, záznam inscenace Divadla Na zábradlí). Režie: J.Pokorný, J.Brichcín.

DORTAŘ
Česká republika 2003 (krátký soukromý narozeninový film). Režie: J.Sommer.

DUENDE
Česká republika 2003 – film nedokončen. Režie: S.Wilk.

Trosečníci – Kráska a Netvor  TROSEČNÍCI
  role: Jirka (povídka „Kráska a Netvor“)  video
  Česká republika 2002 (TV). Režie: T.Krejčí (povídka „Kráska a Netvor“).

Láska  LÁSKA
  video
  Česká republika 2002 (krátký film). Režie: T.Laznik.

OPAKEM  LÁSKY  /Der Liebe entgegen/
Německo 2002 (TV). Režie: M.Enlen.

DOKTOR  ŽIVAGO  /Doctor Zhivago/
role: Majakovskij /Mayakovsky/
Velká Británie / Německo / USA 2002 (TV). Režie: G.Campiotti.

TÁŇA,  TÁŇA
role: Ivanov
Česká republika 2002 (TV, záznam inscenace Divadla Na zábradlí). Režie: J.A.Pitínský, V.Křístek.

Černí andělé: Červená karta – natáčení  ČERNÍ  ANDĚLÉ:  Červená karta
  role: Panenka  video
  Česká republika 2001 (TV). Režie: I.Chaun.

ANNA  FRANKOVÁ  /  DENÍK  ANNY  FRANKOVÉ  /Anne Frank: The Whole Story/
role: Velitel /Commandment/
USA 2001 (TV). Režie: R.Dornhelm.

Příběh rytíře  PŘÍBĚH  RYTÍŘE  /A Knight's Tale/
  role: Flanderský král zbraně /Flanders King of Arms/
  USA 2001. Režie: B.Helgeland.

KRYSY  /Ratten - Sie werden dich kriegen!/
role: Reportér /Diez/
Německo / Česká republika 2001 (TV). Režie: J.Lühdorff.

Mlhy Avalonu  MLHY  AVALONU  /The Mists of Avalon/
  role: Rhiannon
  Německo / USA / Česká republika 2001 (TV). Režie: U.Edel.

Pramen života – Der Lebensborn  PRAMEN  ŽIVOTA  –  DER  LEBENSBORN
  role: Odillo  video
  Česká republika 2000. Režie: M.Cieslar.

Kytice – balada „Zlatý kolovrat“  KYTICE
  role: Král (balada „Zlatý kolovrat“)  video audio
  Česká republika 2000. Režie: F.A.Brabec.

Duna (Dune)  DUNA  /Dune/
  role: Liet (Dr. Pardot Kynes)
  USA / Kanada / Německo / Itálie 2000 (TV). Režie: J.Harisson.

Šach – natáčení  ŠACH  /Szach/
  role: Jakub  video
  Česká republika 2000 (krátký film). Režie: S.Wilk.

KINETICKÁ  ENCYKLOPEDIE  VŠEHOMÍRA:  Tmavomoudro
role: Voskovec
Česká republika 2000 (TV, krátký film). Režie: M.Najbrt.

Jabloňová panna  JABLOŇOVÁ  PANNA
  role: Kníže  video
  Česká republika 1999 (TV). Režie: M.Cieslar.

ZJEVENÍ
role: Šéf galerie
Česká republika 1999 (krátký film). Režie: S.Wilk.

PLUNKETT  &  MACLEANE
role: Nemravný mladý muž /Lewd Young Man/
Velká Británie / Česká republika 1999. Režie: J.Scott.

CARŮV  KURÝR  /Michele Strogoff – Il corriere dello zar/
role: Neznámý /Sconosciuto/
Itálie / Německo 1999 (TV). Režie: F.Costa.

Dívka tvých snů  DÍVKA  TVÝCH  SNŮ  /La Niña de tus ojos/
  role: Leo  video
  Španělsko / Německo / Česká republika 1998. Režie: F.Trueba.

Tři králové  TŘI  KRÁLOVÉ
  role: Gestapák
  Česká republika 1998 (TV). Režie: K.Kachyňa.

ČTVRTNÍČEK,  ŠTEINDLER  A  VÁVRA  UVÁDĚJÍ
video
Česká republika 1998-1999 (TV cyklus). Režie: P.Čtvrtníček, M.Šteindler.

MINULOST  –  THE  PAST
role: Dozorce
Česká republika / Francie 1998. Režie: I.Trajkov.

ÚSVIT
role: Karel
Česká republika 1997 (krátký film). Režie: S.Radun.

The Chronicle  THE  CHRONICLE
  Česká republika 1997 (krátký film). Režie: L.King.

 

Mission: Impossible  MISSION:  IMPOSSIBLE
  role: Matthias
  USA 1996. Režie: B. de Palma.

JAK  SE  DĚLÁ  OPERA  /Let’s Make an Opera/
role: Zloděj  video
Německo / Česká republika 1996 (TV, operní film). Režie: P.Weigl.

NAŠI  NAŠI  FURIANTI
role: Dubský Filip, starosta
Česká republika 1996 (TV, záznam inscenace Divadla Na zábradlí). Režie: P.Lébl.

Racek – televizní záznam  RACEK
  role: Boris Trigorin
  Česká republika 1996 (TV, záznam inscenace Divadla Na zábradlí). Režie: P.Lébl.

REVIZOR
role: Štěpán Ivanovič Korobkin
Česká republika 1996 (TV, záznam inscenace Divadla Na zábradlí). Režie: P.Lébl.

Jak si zasloužit princeznu  JAK  SI  ZASLOUŽIT  PRINCEZNU
  role: Nejsilnější  video
  Česká republika 1995. Režie: J.Schmidt.

UŽ  –  UŽÍVEJ  ŽIVOT
role: Drsňák  video
Česká republika 1995. Režie: Z.Tyc.

SACRED  CARGO
role: Barishvili  video
USA 1995. Režie: A.Buravsky.

MLADÝ  INDIANA  JONES:  Útok jestřábů /The Adventures of Young Indiana Jones: Attack of the Hawkmen/
role: Göring /Goering/
USA 1995 (TV). Režie: B.Burtt.

GRAN  CHACO
Česká republika 1995 (krátký film). Režie: M.Bouda.

Česká soda – 15. díl  ČESKÁ  SODA
  video
  Česká republika 1994-1996 (TV cyklus). Režie: M.Šteindler, V.Křístek, J.Hřebejk, F.Fenič, P.Čtvrtníček.

KOMISAŘ  MAIGRET:  Maigretova trpělivost /La Patience de Maigret/
role: Číšník v baru Tropical /Serveur Tropical/  video
Belgie / Francie / Švýcarsko 1994 (TV). Režie: A.Kostenko.

VLAK
role: Muž v uniformě
Česká republika 1994 (krátký film). Režie: M.Bouda.

V  TICHU  POKOJE
role: Manžel
Československo 1992 (krátký film). Režie: A.Žumbergar.

ELEKTRO,  MÁ  LÁSKO
role: Orestés
Československo 1991 (TV). Režie: J.Věrčák.

 

Ve filmových databázích někdy chybně figuruje jméno Karla Dobrého i v obsazení filmů:
  Edith Piaf (La Vie en Rose / La Môme)
  Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů
  Ženy mého muže (Květy sakury)
  Verdikt osudu
  Cabriolet

Jedná se o chyby. Karel Dobrý se v těchto filmech neobjevuje.

Film „Blonde Fracht“, v jehož obsazení bývá jméno Karla Dobrého uváděno, byl nakonec distribuován pod originálním názvem „Der Liebe entgegen“.

Dále bývá epizoda „Tmavomoudro“ z cyklu „Kinetická encyklopedie Všehomíra“ chybně uváděna jako „Tmavomoudrý svět“.