Hastrman

Role: Baron Johann Salmon de Caus
Režie: Ondřej Havelka

Česká republika 2018

Hastrman

Předloha: Miloš Urban (stejnojmenný román)
Scénář: Petr Hudský, Ondřej Havelka
Kamera: Diviš Marek

Obsazení: Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jiří Lábus, Vladimír Polívka, Norbert Lichý, David Novotný, Jiří Maryško, Veronika Konečná, Jan Kolařík, Monika Řeháčková a další

Původní znění: čeština

 

Hastrman Hastrman Hastrman Hastrman Hastrman Hastrman Hastrman Hastrman Hastrman – natáčení Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017) Hastrman – prezentace filmu na festivalu v Karlových Varech (červenec 2017)

 

Video

Rozhovor 1, Rozhovor 2, Rozhovor 3

Reportáž o natáčení a ukázky

 

Odkazy

Oficiální stránky filmu

 

Z médií

Zpěvák, herec a režisér Ondřej Havelka natočí adaptaci ekologického thrilleru Miloše Urbana Hastrman oceněného Magnesií Literou za nejlepší prózu 2001. V osobitém příběhu jedné krajiny a hastrmana, kterého láska k venkovské dívce plní štěstím i stravující vášní, si zahrají Karel Dobrý a Simona Zmrzlá.
-ska-, Deník 28.6.2017.

Romantický thriller Hastrman, jehož předlohou je třetí kniha Miloše Urbana oceněná Magnesií Literou za nejlepší prózu roku 2001, má za sebou první ze čtyř etap natáčení. Režie se ujal Ondřej Havelka, titulní role hraje Karel Dobrý.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 7.7.2017.

Hlavní roli v romantickém thrilleru o hastrmanovi a jeho lásce k venkovské dívce ztvární Karel Dobrý.
-hzp-, EuroZprávy.cz 5.7.2017.

Hlavní roli v romantickém a zároveň ironickém příběhu Hastrmana, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní, ztvární Karel Dobrý.
Lidové noviny 9.7.2017.

Předlohou se stal román Miloše Urbana Hastrman. Podle ní vzniká romantický a zároveň ironický thriller s Karlem Dobrým v hlavní roli. /…/ Ve filmu, který vzniká v koprodukci s Českou televizí, si vedle Karla Dobrého zahrají Simona Zmrzlá, Jiří Lábus, Norbert Lichý nebo Vladimír Polívka.
Jana Benediktová, ČT24.cz 5.7.2017.

V hlavní roli v romantickém a zároveň ironickém příběhu Hastrmana, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní, se objeví Karel Dobrý. /…/ Podle Karla Dobrého se pravé věci nedají zobrazit ani vyslovit. „My se o to přesto pokoušíme,“ uvedl.
Tyden.cz 4.7.2017.

Příběh jedné romance, jedné krajiny a hastrmana se na filmové plátno rozhodl převést režisér, herec a hudebník Ondřej Havelka. Do hlavní role charizmatického vodníka obsadil Karla Dobrého. /…/ Karel Dobrý řekl Novinkám.cz, že Hastrmana četl hned, když vyšel. Uhranulo ho totiž už Sedmikostelí, tedy také Urbanova kniha. A zda má s postavou něco společného? „Myslím si, že každý člověk má s touhle postavou něco společného. Je o ukrytých vášních. O sebespalujícím vnitřním světě,“ uvedl. Také on (Ondřej Havelka) by, podobně jako Karel Dobrý, chtěl procházet staletími: „Bylo by to výborné.“ Prý by se ani nebál samoty. „Já si myslím, že kdybych už přistoupil na to, že budu bezvěký, mistr Makropulos, tak bych to musel zkrátka přijmout. Žít s tím.“ /…/ Vedle Karla Dobrého si ve snímku zahraje Simona Zmrzlá, Jiří Lábus, Norbert Lichý, David Novotný, Vladimír Polívka, Jiří Maryško nebo Jan Kolařík.
Lenka Hloušková, Novinky.cz 5.7.2017.

„Je to překrásná kniha, od chvíle, kdy jsem si ji přečetl, sním o tom, že by to mohl být hezký film. Deset let jsem to nosil v hlavě, tři roky trvalo napsat scénář,“ řekl v Karlových Varech Havelka, který ho napsal společně s Petrem Hudským a do titulní role obsadil Karla Dobrého. „Myslím, že každý člověk má s postavou Hastrmana něco společného. Je o ukrytých vášních a o spalujícím vnitřním světě,“ řekl Dobrý a přiznal, že tak jako Hastrman by i on chtěl procházet staletími. „Bavila by mě na tom ta možnost napravit chyby, které člověk zkraje z neznalosti napáchal,“ řekl. /…/ Vedle Karla Dobrého ve filmu budou hrát Simona Zmrzlá, Jiří Lábus, Norbert Lichý, David Novotný či Vladimír Polívka.
Věra Míšková, Právo 12.7.2017.

Do kin se film s Karlem Dobrým (48) v hlavní roli dostane 19. dubna příštího roku.
-lbp-, Aha! 7.7.2017.

Česká televize představí na Divadelním náměstí v Karlových Varech řadu nových televizních i filmových projektů. Chystaný film Ondřeje Havelky s Karlem Dobrým, nový komediální seriál s Alenou Mihulovou, snímek Zdeňka a Jana Svěrákových nebo roky příprav českého loutkového sci-fi muzikálu Lajka. /…/ Úterý 4. 7. 2017, 13:00 Hastrman. Ondřej Havelka chystá nový film podle bestselleru Miloše Urbana Hastrman. Představí jej spolu s herci Karlem Dobrým a Simonou Zmrzlou.
Jan Brychta, Digizone.cz 29.6.2017.

Dalšími téměř šesti desítkami projekcí pokračuje dnes v Karlových Varech mezinárodní filmový festival. /…/ Odpoledne bude o svém vznikajícím romantickém thrilleru Hastrman hovořit režisér Ondřej Havelka a producent Čestmír Kopecký spolu s představitelem titulní role Karlem Dobrým.
-vkr-, Info.cz 4.7.2017.

Dnes ve 13:00 se v Domě České televize představí nový český film Hastrman. Koprodukční snímek ČT, který vzniká na motivy odvážného bestselleru Miloše Urbana, zde uvede jeho spoluscenárista a režisér Ondřej Havelka spolu s představiteli hlavních rolí, Karlem Dobrým a Simonou Zmrzlou. /…/ V hlavní roli se objeví herec Karel Dobrý. Jeho postava se díky vztahu k venkovskému děvčeti, Katynce, ocitne v zajetí dvou silných emocí, spalující vášně i dříve netušeného štěstí. /…/ Svůj nový snímek představí v Domě České televize na Divadelním náměstí ve 13:00 spolu s Karlem Dobrým, herečkou Simonou Zmrzlou, Jaroslavem Sedláčkem z Filmového centra České televize i Čestmírem Kopeckým, v jehož společnosti První veřejnoprávní za koprodukce České televize a Barrandov Studio snímek vzniká. Kromě Karla Dobrého se ve filmu objeví také Jiří Lábus, Norbert Lichý, David Novotný či Vladimír Polívka.
Alžběta Plívová, Tisková zpráva České televize 4.7.2017.

Pro fanoušky české tvorby musí být program Domu České televize jako ráj na zemi. Každý den se zde konají zajímavé besedy s tvůrci, v jejichž průběhu se může kdokoli na cokoli zeptat. Dnes se v něm konaly besedy k filmům Hastrman (podle předlohy Miloše Urbana) s režisérem Ondřejem Havelkou, hlavními představiteli Simonou Zmrzlou a Karlem Dobrým a také s producentem Čestmírem Kopeckým.
Alexandra Laňková, Marieclaire.cz 9.7.2017.