Čertoviny

Role: Lucifer
Režie: Zdeněk Troška

Česká republika 2018 – natáčení

Čertoviny

Obsazení: Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý, Sara Sandeva, Richard Müller, David Gránský, Jana Bernášková, Jaromír Nosek, Andrea Hoffmannová, Oldřich Navrátil, Radek Holub a další

Původní znění: čeština

 

Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení Čertoviny – natáčení

 

Video

Reportáž z natáčení a rozhovor, Reportáž z natáčení 1, Reportáž z natáčení 2

 

Odkazy

Oficiální stránky filmu

Profil filmu v síti Facebook

 

Z médií

Pekelné osazenstvo doplní ve filmu Karel Dobrý v roli Lucifera. /…/ Karel Dobrý si zahrál už v předchozím Troškově snímku Strašidla.
Kinobox.cz 12.4.2017.

A koho diváci v pohádce uvidí? Představí se řada skvělých herců. Lucifera si zahraje Karel Dobrý, Haničku Sara Sandeva, jejího milého Jana Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek a selku Andrea Hoffmannová.
Miroslav Jilemnický, Deník 5.6.2017.

Ústřední dvojici nešikovných čertů Popeláka a Uheláka ztvární Jakub Prachař a Dominick Benedikt Hájek. V dalších rolích se představí Karel Dobrý (Lucifer), Sara Sandeva (Hanička), Richard Müller (milý Haničky), Oldřich Navrátil (sedlák), Jaromír Nosek (statkář Kopyto), Andrea Hoffmannová (selka), David Gránský, Jana Bernášková či Radek Holub.
Červený koberec.cz 12.4.2017.

Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák (Jakub Prachař) a Uhelák (Dominick Benedikt), kteří jsou vládcem pekel (Karel Dobrý) posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši.
David Zápal, Super.cz 13.6.2017.

Děj se točí kolem dvou čertů – Popeláka (Jakub Prachař) a Uheláka (Dominick Benedikt Hájek), které Lucifer (Karel Dobrý) pošle za trest do světa, aby každý přivedl jednu hříšnou duši.
Jitka Kománková, Týdeník Televize 27.6.2017.

Lucifera ve snímku ztvární Karel Dobrý, Haničku Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek a selku Andrea Hoffmannová.
Lidové noviny 12.4.2017.

Karel Dobrý si zahraje Lucifera, zamilovaný pár ztělesní Sara Sandeva a Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek. Točit se bude do konce června u Hlinska, ve skanzenech Třebíz a Přerov, na tvrzi v Drslavicích a na jihu Čech. Do kin jdou Čertoviny 5. ledna 2018.
Mirka Spáčilová, iDnes.cz 12.4.2017.

Kromě výše jmenovaných čertů ztvární vládce pekel, herec Karel Dobrý, statkářovu Haničku Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek a selku Andrea Hoffmannová.
Kateřina Husárová, Deník 1.6.2017.

Osazenstvo doplňuje Karel Dobrý v roli Lucifera, Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Jaroslav Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Kopyta Jaromír Nosek a selku Andrea Hoffmannová.
Eva Jarošová, 5plus2 +3 9.6.2017.

Čerty Popeláka a Uheláka ztvární Jakub Prachař a Dominick Benedikt, v roli Lucifera se objeví Karel Dobrý.
EuroZprávy.cz 25.5.2017.

Čertíky Uheláka a Popeláka si zahrají Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Zodpovídat se budou Luciferovi Karlu Dobrému.
-gab-, Sedmička 3.6.2017.

Kromě výše jmenovaných čertů ztvární vládce pekel, herec Karel Dobrý, statkářovu Haničku Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek a selku Andrea Hoffmannová.
Kateřina Husárová, Deník 1.6.2017.

V hlavních rolích čertů se představují Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Pekelné osazenstvo doplnil ve filmu Karel Dobrý v roli Lucifera. /…/ Bude potřeba celkem 103 kostýmů, některé byly vytvořené speciálně pro film – nejnáročnější a nejnákladnější jsou zdobné šaty Lucifera Karla Dobrého, šaty pro kněžnu, kterou hraje Jana Bernášková a kostým hraběte Davida Gránského.
-sluka-, AplausIn.cz 15.6.2017.

Ty nejnákladnější – zdobené šaty pro Lucifera Karla Dobrého a pro kněžnu Janu Bernáškovou – byly vytvořené speciálně pro film. Čertům dokonce nechali vyrobit na míru i rohy.
Blesk 13.6.2017.

Podzemní scény si vychutnával Karel Dobrý (48) v roli Lucifera nebo sedlák Oldřich Navrátil.
-sti-, Aha! 14.6.2017.

Nejnáročnější a nejnákladnější byly zdobené šaty pro dalšího z pekelníků, Karla Dobrého (48) coby Lucifera, pro kněžnu, již si zahrála Jana Bernášková (36), a pro hraběte v podání Davida Gránského (25). /…/ Z Karla Dobrého jako Lucifera šla hrůza.
David Laštovka, Rytmus života 3.7.2017.

Ve statku ve Vlhlavech se natáčel závěr pohádky, kdy se oba rohatí odhalí Haničce (Sara Sandeva) a Janovi (Richard Jaroslav Müller), kteří bojují za svou lásku. Nechyběl ani Lucifer Karel Dobrý nebo hrabě v podání zpěváka a herce Davida Gránského.
Kamila Dufková, Českobudějovický deník 13.6.2017.

Opodál už se připravuje na svůj výstup Karel Dobrý jako Lucifer a Jakub Prachař a Dominick Benedikt v rolích Popeláka a Uheláka.
Petr Kubát, Mladá fronta DNES 13.6.2017.

Oba čerty má na povel lucifer Karel Dobrý. V tomhle obraze toho moc nenamluvil, ale jinak z něj šel strach. V pekle to bylo daleko horší.
„Peklo, zloba, vztek, horko, kouř, voheň, všecko dohromady.“, říká Karel Dobrý.
Martin Štěpánek, reportáž Jihočeské televize 13.6.2017.

V pekle pochopitelně nechybí ani strašidelný Lucifer, který si pouhým pohledem umí zjednat pořádek. Karel Dobrý to však se zlobou nijak nepřehání. „Tu míru hledám pocitově. Spíše tíhnu k laskavější podobě, než abych byl démonický,“ tvrdí herec, jemuž vrstvený kostým s dlouhým honosným pláštěm dodává pocit důležitosti. „Už jen s těmi rohy jsem o několik centimetrů vyšší,“ směje se. Karel Dobrý také okusil pocit dlouhých vlasů. Maskéři mu totiž vyrobili na míru paruku z jemné buvolí srsti. Buvol ale není jediné zvíře, jehož komponenty byly použity na Luciferův kostým. „Boty mám z krávy, kožíšek na plášti je horská koza a najdou se na mně i kožešiny z ovce a králíka,“ vyjmenovává pobaveně herec, který je na natáčení vždy pečlivě připraven. A tak zatímco pekelná dvojka Jakub Prachař s Dominickem Benediktem malinko improvizují a s učením textu si hlavu nelámou, Karel Dobrý je vždy bezchybně naučen. „Text mám daný. Nic od boku nestřílím. Sem tam ale člověka něco napadne, a když jsou ty nápady v pohodě, proč je nepoužít. Uhelák s Popelákem mají konverzaci postavenou na vzájemném špičkování, já se držím jízdního plánu,“ dodal.
Exkluziv 14.6.2017.

„Je to takový omalovánkový příběh s lidovými písničkami,“ popisuje režisér své dílo, v němž si hlavní role pekelníků zahrají Jakub Prachař, Karel Dobrý a Dominick Benedikt, jehož stačilo jen ušpinit, nasadit mu rohy a rázem z něj byl čert jako vyšitý. /…/ Čerta si s chutí zahrál Karel Dobrý.
Petra Šmídová, Sedmička 29.6.2017.

Co chystáte nového? Pohádku, nebo komedii?
Musím říct, že mě po Vánocích zastavovali lidé a říkali: Pane Troško, po těch strašných pohádkách, co jsme viděli o Vánocích, natočte zase nějakou krásnou, milou, líbeznou, poetickou pohádku. Tak jsme s Markem dali hlavy dohromady a volně na motivy pošumavských povídaček, jihočeských báchorek jsme napsali pohádku, kterou začínáme točit koncem května. A když to všechno dobře dopadne, tak mezi svátky na Vánoce by měla být uvedena v kinech. Jmenuje se Čertoviny a je to pohádka v duchu Princezny ze mlejna.
Na které herce se můžeme těšit?
Mám obrovskou radost, že se nám podařilo dát dohromady ústřední dvojici, opravdu krásný pár mladých lidí. Ona je Sára Sandeva, hrála mi třeba už ve Strašidlech, a kluk se jmenuje Richard Müller. Zlého sedláka, jejího otce, hraje Olda Navrátil, Lucifera Karel Dobrý. Mladého hraběte David Gránský. Ono je dneska hrozně těžké obsazovat film. Dneska píšete roli a k tomu napíšete pět šest jmen, která by přicházela v úvahu. Hodně herců je dneska totiž smluvně zavázáno s televizními stanicemi a natáčejí ty nekonečné seriály.
Z rozhovoru se Zdeňkem Troškou, Lucie Žippaiová, Deník 9.4.2017.

Koho v té vaší pohádce uvidíme?
Jednoho z čertích hrdinů hraje Dominick Benedikt Hájek. Kdo to je? Mladý herec, který kromě muzikálů hrál už také v naší Čertově nevěstě. Od té doby se hodně naučil, a když mu narostl knírek, je to čertisko jako vyšité. Jeho parťáka, druhého popleteného pekelníka, ztělesňuje Jakub Prachař. Ale osobně se těším i na čertího šéfa Lucifera, kterého ztělesní Karel Dobrý. Hlavní ženskou roli hraje  Sára Sandeva, která byla vílou v mých Strašidlech. Jejím nápadníkem ve filmu je Richard Müller (který ovšem nemá nic společného se svým slovenským jmenovcem) a tvoří se Sárou moc hezký pár. A výraznou roli tam má i současná mladá hvězda David Gránský.
Z rozhovoru se Zdeňkem Troškou, Dušan Spáčil, Blesk magazín 2.6.2017.