Čertoviny

Role: Lucifer
Režie: Zdeněk Troška

Česká republika 2018 – natáčení

Obsazení: Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý, Sara Sandeva, Richard Müller, Oldřich Navrátil, Jaromír Nosek, Andrea Hoffmannová, David Gránský, Jana Bernášková, Radek Holub a další

Původní znění: čeština

 

Odkazy

Oficiální stránky filmu

 

Z médií

Pekelné osazenstvo doplní ve filmu Karel Dobrý v roli Lucifera. /…/ Karel Dobrý si zahrál už v předchozím Troškově snímku Strašidla.
Kinobox.cz 12.4.2017.

Ústřední dvojici nešikovných čertů Popeláka a Uheláka ztvární Jakub Prachař a Dominick Benedikt Hájek. V dalších rolích se představí Karel Dobrý (Lucifer), Sara Sandeva (Hanička), Richard Müller (milý Haničky), Oldřich Navrátil (sedlák), Jaromír Nosek (statkář Kopyto), Andrea Hoffmannová (selka), David Gránský, Jana Bernášková či Radek Holub.
Červený koberec.cz 12.4.2017.

Lucifera ve snímku ztvární Karel Dobrý, Haničku Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek a selku Andrea Hoffmannová.
Lidové noviny 12.4.2017.

Karel Dobrý si zahraje Lucifera, zamilovaný pár ztělesní Sara Sandeva a Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek. Točit se bude do konce června u Hlinska, ve skanzenech Třebíz a Přerov, na tvrzi v Drslavicích a na jihu Čech. Do kin jdou Čertoviny 5. ledna 2018.
Mirka Spáčilová, iDnes.cz 12.4.2017.

Co chystáte nového? Pohádku, nebo komedii?
Musím říct, že mě po Vánocích zastavovali lidé a říkali: Pane Troško, po těch strašných pohádkách, co jsme viděli o Vánocích, natočte zase nějakou krásnou, milou, líbeznou, poetickou pohádku. Tak jsme s Markem dali hlavy dohromady a volně na motivy pošumavských povídaček, jihočeských báchorek jsme napsali pohádku, kterou začínáme točit koncem května. A když to všechno dobře dopadne, tak mezi svátky na Vánoce by měla být uvedena v kinech. Jmenuje se Čertoviny a je to pohádka v duchu Princezny ze mlejna.
Na které herce se můžeme těšit?
Mám obrovskou radost, že se nám podařilo dát dohromady ústřední dvojici, opravdu krásný pár mladých lidí. Ona je Sára Sandeva, hrála mi třeba už ve Strašidlech, a kluk se jmenuje Richard Müller. Zlého sedláka, jejího otce, hraje Olda Navrátil, Lucifera Karel Dobrý. Mladého hraběte David Gránský. Ono je dneska hrozně těžké obsazovat film. Dneska píšete roli a k tomu napíšete pět šest jmen, která by přicházela v úvahu. Hodně herců je dneska totiž smluvně zavázáno s televizními stanicemi a natáčejí ty nekonečné seriály.
Z rozhovoru se Zdeňkem Troškou, Lucie Žippaiová, Deník 9.4.2017.