Milada

Role: Makarov, člen KGB
Režie: David Mrnka

Česká republika / USA 2016 – natáčení

Milada

Scénář: David Mrnka, Robert J. Conant
Hudba: Aleš Březina
Kamera: Vladimír Smutný

Obsazení: Ayelet Zurer, Robert Gant, Daniel Rchichev, Karina Rchichev, Anna Geislerová, Hanna Schygulla, Vica Kerekes, Vladimír Javorský, Taťjana Medvecká, Karel Dobrý, Jaromír Dulava, Igor Orozovič, Ivana Chýlková, Jitka Smutná, Ondřej Malý, Klára Issová, Hana Vagnerová, Alena Mihulová, Helena Dvořáková, Zelda Smyth, Marián Mitaš, Dagmar Bláhová, Robert Jašków, Petr Lněnička, Tomáš Měcháček, Leoš Juráček, Jiří Vyorálek, Daniel Macek, Jiří Bábek, Martin Pechlát, Ladislav Hampl, Jiří Štrébl, Zuzana Hodková, Philipp Schenker, Petr Meissel, Daniel Rous, Brian Caspe, Radek Bruna, Anna Stropnická, Jan Holík, Jakub Šmíd, Zdeněk Pecha, Jakub Kohl, Ondřej Novák, Sára Arnsteinová, Dan Brown, Nataša Burger, Lenka Andelová, Jan Nemejovský, David Bowles, Ted Otis a další

Původní znění: angličtina

 

Milada

 

Odkazy

Oficiální stránky filmu

Profil filmu v síti Facebook

 

Z médií

Hvězdné je i obsazení. Karel Roden bude hrát náměstka ministra národní bezpečnosti Karla Švába, popraveného v rámci monstrprocesu s Rudolfem Slánským, Aňa Geislerová ztvární nechvalně proslulou „lidovou prokurátorku“ Ludmilu Brožovou-Polednovou, dále se v Miladě objeví například Klára Issová, Ivana Chýlková či Karel Dobrý.
Vojtěch Rynda, Týden 7.4.2015.

Dalších výrazných rolí se ujali Ivana Chýlková, Vladimír Javorský, Alena Mihulová, Karel Dobrý, Jaromír Dulava či Taťjana Medvecká.
Lenka Hloušková, Magazín Práva 14.1.2017.

Ve filmu Milada se objeví i domácí herci, například Taťjana Medvecká, Vica Kerekesová, Jaromír Dulava, Karel Dobrý či Aňa Geislerová v roli soudkyně Ludmily Brožové.
ČTK 24.6.2015.

Dalších figur se v Miladě zhostí Ivana Chýlková, Karel Dobrý, Vica Kerekes.
Lenka Hloušková, Magazín Práva 30.5.2015.

Co se týče dalších rolí, tak prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou ztvární Anna Geislerová, sestru Milady Horákové Klára Issová a do role agenta KGB se postaví Karel Dobrý.
Prokop Havel, Rozhlas.cz 28.4.2015.

V dalších rolích se objeví Aňa Geislerová jako soudkyně Ludmila Brožová, manžela Milady Horákové Bohuslava bude hrát Američan Robert Gant, dále účinkují například Tatjana Medvecká, Vica Kerekes, Jaromír Dulava a Karel Dobrý.
ČTK 3.11.2016.

V dalších rolích uvidíme Aňu Geislerovou (soudkyně Ludmila Brožová), Roberta Ganta (manžel Horákové) anebo Tatjanu Medveckou, Vicu Kerekes, Jaromíra Dulavu a Karla Dobrého.
Stanislav Dvořák, Novinky.cz 7.6.2017.

I další hlavní postavy jste obsadil zahraničními herci. To bývá občas ošidné, protože je to na úkor autenticity příběhu…
Ano, některé hlavní postavy hrají zahraniční herci. Ale myslím si, že to naopak pomůže českému diváku se lépe vžít do jejich rolí, protože na plátně nebudou známé tváře ze seriálů apod. Krom toho ve filmu uvidíme i české herce, ať už známé z filmových rolí jako třeba Anna Geislerová nebo Vica Kerekes, či z divadelních prken: Igor Orozovič a Karel Dobrý.
Z rozhovoru s Davidem Mrnkou, Jana Podskalská, Deník 2.7.2015.

Jaké bude herecké obsazení?
Aňa Geislerová bude hrát prokurátorku Brožovou, tedy hodně zápornou roli. Dále bude ve filmu hrát Klára Issová, Karel Roden, Karel Dobrý a také zahraniční herci. Pokud to vyjde, budeme mít bombastického představitele TGM, anglického herce, ale zatím nevíme, jestli to půjde časově skloubit s jeho plány. Senátorku Plamínkovou bude hrát německá herečka, také pokud to vyjde.
Z rozhovoru s Davidem Mrnkou, Hedvika Petrželková, Lidové noviny 2.4.2015.