Milada

Role: Lichačev, agent NKVD
Režie: David Mrnka

Česká republika / USA 2017

Milada

Scénář: David Mrnka, Robert J. Conant
Hudba: Aleš Březina, Drew Alan
Kamera: Martin Štrba

Obsazení: Ayelet Zurer (hlas v české verzi Lucie Trmíková), Robert Gant (hlas v české verzi Jan Vondráček), Daniel Rchichev, Karina Rchichev, Taťjana Medvecká, Vica Kerekes, Igor Orozovič, Jaromír Dulava, Alena Mihulová, Vladimír Javorský, Marián Mitaš, Anna Geislerová, Ivana Chýlková, Dagmar Bláhová, Jitka Smutná, Hana Vagnerová, Karel Dobrý, Jiří Vyorálek, Jan Nemejovský, David Bowles, Philipp Schenker, Halka Třešňáková, Martin Pechlát, Jaromír Nosek, Ondřej Malý, Petr Meissel, Radek Bruna, Brian Caspe, Jakub Kohl, Robert Jašków, Daniel Macek, Tomáš Měcháček, Leoš Juráček, Markéta Hrubešová, Ted Otis, Jan Přeučil, Petr Lněnička, Jeff Fritz, Jiří Bábek, Jiří Štrébl, Zuzana Hodková, Anna Stropnická, Jakub Šmíd, Zdeněk Pecha, Jan Holík, Daniel Rous, Nataša Burger, Daniela Drtinová, Lenka Andelová, Ondřej Novák, Sára Arnsteinová, Stáňa Hošková, Sára Hybešová, Ivan Sochor, Dan Brown, Zelda Smyth a další

Původní znění: angličtina

 

Milada Milada

 

Video

Trailer v češtině

Trailer v angličtině

 

Odkazy

Oficiální stránky filmu

Profil filmu v síti Facebook

 

Z médií

Hvězdné je i obsazení. Karel Roden bude hrát náměstka ministra národní bezpečnosti Karla Švába, popraveného v rámci monstrprocesu s Rudolfem Slánským, Aňa Geislerová ztvární nechvalně proslulou „lidovou prokurátorku“ Ludmilu Brožovou-Polednovou, dále se v Miladě objeví například Klára Issová, Ivana Chýlková či Karel Dobrý.
Vojtěch Rynda, Týden 7.4.2015.

Dalších výrazných rolí se ujali Ivana Chýlková, Vladimír Javorský, Alena Mihulová, Karel Dobrý, Jaromír Dulava či Taťjana Medvecká.
Lenka Hloušková, Magazín Práva 14.1.2017.

Ve filmu Milada se objeví i domácí herci, například Taťjana Medvecká, Vica Kerekesová, Jaromír Dulava, Karel Dobrý či Aňa Geislerová v roli soudkyně Ludmily Brožové.
ČTK 24.6.2015.

Dalších figur se v Miladě zhostí Ivana Chýlková, Karel Dobrý, Vica Kerekes.
Lenka Hloušková, Magazín Práva 30.5.2015.

Co se týče dalších rolí, tak prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou ztvární Anna Geislerová, sestru Milady Horákové Klára Issová a do role agenta KGB se postaví Karel Dobrý.
Prokop Havel, Rozhlas.cz 28.4.2015.

V dalších rolích se objeví Aňa Geislerová jako soudkyně Ludmila Brožová, manžela Milady Horákové Bohuslava bude hrát Američan Robert Gant, dále účinkují například Tatjana Medvecká, Vica Kerekes, Jaromír Dulava a Karel Dobrý.
ČTK 3.11.2016.

V dalších rolích uvidíme Aňu Geislerovou (soudkyně Ludmila Brožová), Roberta Ganta (manžel Horákové) anebo Tatjanu Medveckou, Vicu Kerekes, Jaromíra Dulavu a Karla Dobrého.
Stanislav Dvořák, Novinky.cz 7.6.2017.

Aňa Geislerová si zahraje soudkyni Ludmilu Brožovou, v roli manžela Milady Horákové Bohuslava se představí Američan Robert Gant. Chybět nebudou ani známá česká jména – Tatjana Medvecká, Vica Kerekes, Jaromír Dulava nebo Karel Dobrý.
Kritiky.cz 3.11.2016.

I další hlavní postavy jste obsadil zahraničními herci. To bývá občas ošidné, protože je to na úkor autenticity příběhu…
Ano, některé hlavní postavy hrají zahraniční herci. Ale myslím si, že to naopak pomůže českému diváku se lépe vžít do jejich rolí, protože na plátně nebudou známé tváře ze seriálů apod. Krom toho ve filmu uvidíme i české herce, ať už známé z filmových rolí jako třeba Anna Geislerová nebo Vica Kerekes, či z divadelních prken: Igor Orozovič a Karel Dobrý.
Z rozhovoru s Davidem Mrnkou, Jana Podskalská, Deník 2.7.2015.

Jaké bude herecké obsazení?
Aňa Geislerová bude hrát prokurátorku Brožovou, tedy hodně zápornou roli. Dále bude ve filmu hrát Klára Issová, Karel Roden, Karel Dobrý a také zahraniční herci. Pokud to vyjde, budeme mít bombastického představitele TGM, anglického herce, ale zatím nevíme, jestli to půjde časově skloubit s jeho plány. Senátorku Plamínkovou bude hrát německá herečka, také pokud to vyjde.
Z rozhovoru s Davidem Mrnkou, Hedvika Petrželková, Lidové noviny 2.4.2015.