Případ dvou sester

Role: Rudolf Káš, sochař
Režie: Lucie Bělohradská

Česká republika 2019 (televizní film)

Případ dvou sester

Předloha: Hana Prošková (povídka „Druhá tvář osudu“)
Scénář: Jana Poslušná-Knitlová
Hudba: Jan P. Muchow
Kamera: David Ployhar

Obsazení: Viktor Preiss, David Matásek, Jaromír Dulava, Gabriela Míčová (dvojrole), Karel Dobrý, Kamila Trnková, Jan Vlasák, Igor Orozovič, Jiří Štěpnička, Martina Preissová, Ivana Uhlířová, Vladimír Polívka, Eva Salzmannová, Markéta Frösslová, Anežka Hessová, Adam Vacula, Hana Frejková, David Bělohradský, Lucie Ducháčková, Adriana Bajtková a další

Česká televize
Původní znění: čeština
76 min.

 

Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení Případ dvou sester – natáčení

 

Video

Celý film

Trailer

 

Odkazy

Profil filmu na stránkách České televize

 

Z médií

V premiérové kauze dostal naštěstí roli výstředního sochaře Karel Dobrý, jenž zvládá bez falešné křeče i předepsanou hysterii. Přesto nejen on musel tvrdě bojovat s vyumělkovaně strojenou podobou melodramatických reminiscencí, o zbytečném opakování dialogových nápověd řešení raději vůbec nemluvě.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 27.1.2019.

Tudíž se kauza vypráví zpětně a Preiss coby pouhý posluchač znovu ustupuje ze scény; až trestuhodně, vezme-li se v úvahu, jak podstatný je Vašátkův charakter v literární verzi a jak zajímavou podobu mu mohl vtělit herec Preissových kvalit. Zvláště pokud aktéři jednotlivých kauz, třeba Lenka Vlasáková v závěrečné epizodě podobně jako Karel Dobrý, Zuzana Stivínová či Emília Vášáryová v předešlých dílech, využívají prostor svých rolí naplno.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 8.2.2019.

Herecké osazení bylo ostatně nadmíru nadějné. Vladimír Polívka, Jan Vlasák, Jaromír Dulava. Časté návštěvníky pražských divadel pak dozajista potěšila Ivana Uhlířová. Hůř na tom byl snad jen Karel Dobrý coby zkrachovalý alkoholik a dlouholetý kamarád Davida Matáska, kterému se zhroutí svět poté, co odejde žena jeho života. Nutno však podotknout, že tuto roli by výborně uhrál asi jen málokdo. Mohly za to především retrospektivní scény, v nichž Dobrý vzpomíná na intimní chvíle a jež byly opravdu dost přepjaté.
Kryštof Eder, Čti doma.cz 28.1.2019.

V Případu dvou sester ztvárnil Karel Dobrý svou další typickou postavu.
Tomáš Mrzena, Týdeník Televize 15.1.2019.

Kromě Viktora Preisse a Davida Matáska diváci uvidí například Jaromíra Dulavu, Vladimíra Polívku, Zuzanu Stivínovou, Karla Dobrého, Gabrielu Míčovou nebo Martina Fingera, který si zahrál Horácova kamaráda Zdeňka.
Karolína Blinková, Místní kultura 28.1.2019.

Vedle něj (Viktora Preisse) se (kromě druha Horáce) objeví například Jaromír Dulava, Vladimír Polívka, Karel Dobrý, Jiří Štěpnička, Martina Preissová, Igor Orozovič, Jan Vlasák nebo Iva Uhlířová.
Gabriela Kováříková, Deník 26.1.2019.

Kromě Viktora Preisse a Davida Matáska diváci uvidí například Martina Fingera, Lenku Zahradnickou, Karla Heřmánka ml., Jaromíra Dulavu, Karla Dobrého, Gabrielu Míčovou a další.
VIP Bulvár 24.1.2019.

Podezření se nevyhne ani Alenin exmanžel, sochař Káš (K. Dobrý), kterého zná Horác již od studií na akademii.
Blesk magazín 25.1.2019.

Vašim hereckým partnerem v této sérii je Viktor Preiss v roli kapitána Vašátka, jaký je vztah těchto dvou postav? A na koho se diváci ještě mohou těšit?
Míčová, Finger, Dobrý, Uhlířová, Vlasáková, Zahradnická, Trnková, Heřmánek, Motloch. Lucie má šťastnou ruku při výběru herců. A nebojí se vsadit na neokoukané tváře. Není důležitá popularita, ale kvalita. A vztah Vašátka a Horáce je pořád stejný, nevyvíjí se, „Případy" jsou série a ne seriál.
Z rozhovoru s Davidem Matáskem, server České televize.