Skleněný pokoj

Role: Láník
Režie: Julius Ševčík

Česká republika / Slovensko 2019 – postprodukce

Skleněný pokoj

Předloha: Simon Mawer (stejnojmenný román)
Scénář: Andrew Shaw
Hudba: Javier Navarrete
Kamera: Martin Štrba

Obsazení: Carice van Houten, Hana Alström, Roland Møller, Claes Bang, Alexandra Borbély, Karel Roden, Karel Dobrý, Brian Caspe, Jana Plodková, Zuzana Fialová, Martin Hofmann, Petra Bučková, Vladimír Javorský, Marian Mitaš, Vladimír Polívka, Cyril Dobrý, Kevin Michael Clarke, Billy Rayner, Anouk Christiansen, Evan Cregan, Tabitha Campbell, Igor Rattaj, Thomas Riely, Jim Otis a další

Původní znění: angličtina

 

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Skleněný pokoj

 

Z médií

Jako aktérky natáčení česko-slovenského koprodukčního snímku Skleněný pokoj by se v Brně mohly objevit už v příštím roce. Do hlavních mužských rolí chce režisér obsadit například Karla Rodena nebo četníka z Luhačovic Karla Dobrého.
Milada Prokopová, Mladá fronta DNES 2.12.2017.

Julius Ševčík, režisér filmu Masaryk, bude příští rok na jaře točit v Brně Skleněný pokoj. V mužských rolích se můžeme těšit na Karla Rodena nebo Karla Dobrého.
Judita Matyášová, Vlasta 13.12.2017.

Pod vedením slovenského režiséra Julia Ševčíka začnou natáčet celovečerní snímek podle románu Skleněný pokoj od Simona Mawera. Objeví se v něm nizozemská herečka a zpěvačka Carice van Houten Anouk, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, Švédka Hanna Alströmová, již si diváci pamatují z akčního snímku Kingsman, nebo Češi Karel Roden a Karel Dobrý.
Milada Prokopová, Mladá fronta DNES 12.2.2018.

Ve filmové verzi románu se diváci setkají s nizozemskou herečkou Carice van Houten Anoukovou, Švédkou Hannou Alströmovou a českými herci Karlem Rodenem a Karlem Dobrým.
Jana Benediktová, ČT24.cz 7.3.2018.

Jednu z hlavních postav snímku ztvární herec Karel Dobrý.
Vladimír Klepáč, Právo 9.3.2018.

Ve filmu, který bude mít premiéru na jaře 2019, uvidíte třeba Karla Dobrého, Karla Rodena nebo Carice van Houten, již možná znáte jako Rudou kněžku ze seriálu Hra o trůny.
Týdeník Televize 2.5.2018.

Z českých herců do Skleněného pokoje režisér obsadil Karla Rodena, Janu Plodkovou nebo Karla Dobrého.
Regina Prouzová-Květoňová, Rozhlas.cz 26.7.2018.

V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i českých hvězd jako třeba Carice van Houten známá ze seriálu Hra o trůny, válečného dramatu Valkýra, kde hrála po boku Toma Cruise, Hanna Alström nebo Claes Bang a naši oblíbenci Karel Roden a Karel Dobrý či Jana Plodková.
Anna Basiková, Elle 3.8.2018.

V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houtenová, Hanna Alströmová nebo Claes Bang, Karel Roden a Karel Dobrý. Premiéra snímku je plánována někdy na jaro 2019. /…/ Českou a slovenskou hereckou elitu zastupují Karel Roden, Jana Plodková, Karel Dobrý, Marián Mitaš, Zuzana Fialová nebo Martin Hoffmann.
Lidové noviny 27.7.2018.

V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alström, Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland Moller, Karel Roden, Martin Hofmann, Karel Dobrý, Zuzana Fialová nebo Vladimír Polívka.
Barbora Jančárová, Šalina 28.11.2018.

Skleněný pokoj hotov. S Rodenem a Dobrým hraje čarodějka ze Hry o trůny. /…/ V hlavních rolích snímku, který režíruje Julius Ševčík, se vedle českých jmen jako Karel Dobrý či Karel Roden objeví i zahraniční herci. Hanna Alströmová, Claes Bang a hlavně Carice van Houtenová, kterou diváci znají jednak z válečných snímků Valkýra a Černá kniha, ale i populárního seriálu Hra o trůny, kde ztvárnila čarodějku Melisandru.
Tomáš Šťástka, iDnes.cz 25.7.2018.

Z českých herců nelze nejmenovat Karla Rodena, který se zhostil role architekta von Abta. Doplní ho například Karel Dobrý, Jana Plodková nebo Zuzana Fialová.
Jaroslav Totušek, Lidové noviny 27.11.2018.

Vila Tugendhat se stane hlavním místem pro natáčení filmu režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj podle předlohy Simona Mawera. K oceňovanému románu autora inspirovala právě brněnská památka. V hlavních rolích se objeví Carice van Houten, Hana Alström nebo také čeští herci Karel Roden a Karel Dobrý. /…/ V hlavních rolích se objeví nizozemská herečka Carice van Houten, která hrála ve filmu Valkýra či seriálu Hra o trůny (kněžka Melisandra), a Hana Alström známá z Kingsmana. V mužských rolích se objeví čeští herci Karel Roden a Karel Dobrý.
Štěpán Cháb, Krajskelisty.cz 30.11.2017.

Turisty ve slavné funkcionalistické vile Tugendhat v Brně od středy vystřídali filmaři. Mezinárodní štáb tu natáčí snímek Skleněný pokoj, v němž vystupují i české hvězdy Karel Roden a Karel Dobrý. /…/ Snímek režíruje Julius Ševčík, slovenský tvůrce dramatu Masaryk oceněného dvanácti Českými lvy. Vystupuje v něm nizozemská herečka a zpěvačka Carice van Houten Anouk, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, či Karel Roden a Karel Dobrý.
Robin Krutil, iDnes.cz 8.3.2018.