Skleněný pokoj

Role: Laník
Režie: Julius Ševčík

Česká republika / Slovensko 2019

Skleněný pokoj

Předloha: Simon Mawer (stejnojmenný román „The Glass Room“)
Scénář: Andrew Shaw
Hudba: Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann
Kamera: Martin Štrba

Obsazení: Carice van Houten (hlas v české verzi Kateřina Winterová), Hana Alström (hlas v české verzi Anna Geislerová), Claes Bang (hlas v české verzi Martin Stránský), Karel Roden, Roland Møller (hlas v české verzi David Matásek), Alexandra Borbély, Karel Dobrý, Martin Hofmann, Vladimír Polívka, Cyril Dobrý, Zuzana Fialová, Vladimír Javorský, Anouk Christiansen, Evan Cregan (hlas v české verzi Adam Polifka), Tabitha Campbell, Tomáš Riley, Jana Plodková, Marián Mitaš, Brian Caspe (hlas v české verzi Otakar Brousek ml.), Petra Bučková, Daniel Brown (hlas v české verzi Miroslav Hanuš), David Šír, Ján Kakaščík, Tomáš Palonder, Milan Holenda, Igor Rattaj, Kristina Kanátová, Laura Kovalová, Jozef Janík, Peter Šimurka, Sidónia Šimurková, Miroslav Kočiš, Timothy Otis (hlas v české verzi Jan Szymik), Jim High, Rinat Khairullin, Billy Rayner, Marc Cram, Jakub Ursini, Olga Plojhar Bursikova (hlas v české verzi Štěpánka Fingerhutová), Kevin Michael Clarke (hlas v české verzi Jiří Krejčí), Eva Alner Jízdná, Philipp Schenker, Petr Drábek, Jan Dvořák, Filip Kratochvíl, Diviš Dobrý a další
Dále v české verzi: Jiří Ployhar, Linda Křišťálová, Matěj Havelka, Michal Gulyáš, Jan Battěk, Robin Pařík, Justýna Jílková, Svatopluk Schuller.

Původní znění: angličtina (hlas Karla Dobrého v angličtině nebyl dabován, namluvil se i v české verzi)
100 min.

 

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Skleněný pokoj

 

Video

Trailer v češtině

Trailer v angličtině

 

Odkazy

Profil filmu na stránkách České televize

 

Z médií

Jako aktérky natáčení česko-slovenského koprodukčního snímku Skleněný pokoj by se v Brně mohly objevit už v příštím roce. Do hlavních mužských rolí chce režisér obsadit například Karla Rodena nebo četníka z Luhačovic Karla Dobrého.
Milada Prokopová, Mladá fronta DNES 2.12.2017.

Julius Ševčík, režisér filmu Masaryk, bude příští rok na jaře točit v Brně Skleněný pokoj. V mužských rolích se můžeme těšit na Karla Rodena nebo Karla Dobrého.
Judita Matyášová, Vlasta 13.12.2017.

Pod vedením slovenského režiséra Julia Ševčíka začnou natáčet celovečerní snímek podle románu Skleněný pokoj od Simona Mawera. Objeví se v něm nizozemská herečka a zpěvačka Carice van Houten Anouk, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, Švédka Hanna Alströmová, již si diváci pamatují z akčního snímku Kingsman, nebo Češi Karel Roden a Karel Dobrý.
Milada Prokopová, Mladá fronta DNES 12.2.2018.

Ve filmové verzi románu se diváci setkají s nizozemskou herečkou Carice van Houten Anoukovou, Švédkou Hannou Alströmovou a českými herci Karlem Rodenem a Karlem Dobrým.
Jana Benediktová, ČT24.cz 7.3.2018.

Jednu z hlavních postav snímku ztvární herec Karel Dobrý.
Vladimír Klepáč, Právo 9.3.2018.

Ve filmu, který bude mít premiéru na jaře 2019, uvidíte třeba Karla Dobrého, Karla Rodena nebo Carice van Houten, již možná znáte jako Rudou kněžku ze seriálu Hra o trůny.
Týdeník Televize 2.5.2018.

Z českých herců do Skleněného pokoje režisér obsadil Karla Rodena, Janu Plodkovou nebo Karla Dobrého.
Regina Prouzová-Květoňová, Rozhlas.cz 26.7.2018.

V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i českých hvězd jako třeba Carice van Houten známá ze seriálu Hra o trůny, válečného dramatu Valkýra, kde hrála po boku Toma Cruise, Hanna Alström nebo Claes Bang a naši oblíbenci Karel Roden a Karel Dobrý či Jana Plodková.
Anna Basiková, Elle 3.8.2018.

V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houtenová, Hanna Alströmová nebo Claes Bang, Karel Roden a Karel Dobrý. Premiéra snímku je plánována někdy na jaro 2019. /…/ Českou a slovenskou hereckou elitu zastupují Karel Roden, Jana Plodková, Karel Dobrý, Marián Mitaš, Zuzana Fialová nebo Martin Hoffmann.
Lidové noviny 27.7.2018.

V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alström, Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland Moller, Karel Roden, Martin Hofmann, Karel Dobrý, Zuzana Fialová nebo Vladimír Polívka.
Barbora Jančárová, Šalina 28.11.2018.

Skleněný pokoj hotov. S Rodenem a Dobrým hraje čarodějka ze Hry o trůny. /…/ V hlavních rolích snímku, který režíruje Julius Ševčík, se vedle českých jmen jako Karel Dobrý či Karel Roden objeví i zahraniční herci. Hanna Alströmová, Claes Bang a hlavně Carice van Houtenová, kterou diváci znají jednak z válečných snímků Valkýra a Černá kniha, ale i populárního seriálu Hra o trůny, kde ztvárnila čarodějku Melisandru.
Tomáš Šťástka, iDnes.cz 25.7.2018.

Z českých herců nelze nejmenovat Karla Rodena, který se zhostil role architekta von Abta. Doplní ho například Karel Dobrý, Jana Plodková nebo Zuzana Fialová.
Jaroslav Totušek, Lidové noviny 27.11.2018.

V hlavních rolích se představí tuzemské hvězdy jako Karel Roden, Karel Dobrý, Zuzana Fialová či Jana Plodková, ve společnosti Carice Van Houten, Hanny Alström nebo Rolanda Mollera.
Jiří Hofbauer, Harpersbazaar.cz 3.2.2019.

Režisér Julius Ševčík a producent Rudolf Biermann vytvořili impozantní fresku s rozpočtem 86 milionů korun a hvězdným obsazením v čele s Carice van Houten nebo Hannou Alström, z českých herců se představí Karel Roden či Karel Dobrý.
Irena Cápová, Forbes Česko 3.1.2019.

Ve hvězdně obsazeném filmu hrají světové i české stálice – Carice van Houten (Hra o trůny), Hanna Alström, Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland Moller, Karel Roden, Martin Hofmann, Karel Dobrý, Zuzana Fialová nebo Vladimír Polívka.
Novinky.cz 31.1.2019.

Snímek Skleněný pokoj, v němž excelují domácí hvězdy jako Karel Roden, Karel Dobrý nebo Vladimír Polívka, doplní taková esa jako Carice van Houten známá ze seriálu Hra o trůny jako rudá kněžka Melisandra z Ašaje anebo Hanna Alström, princezna Tilde z Kingsmanů.
Saša Šeflová, Super.cz 5.2.2019.

Vila Tugendhat se stane hlavním místem pro natáčení filmu režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj podle předlohy Simona Mawera. K oceňovanému románu autora inspirovala právě brněnská památka. V hlavních rolích se objeví Carice van Houten, Hana Alström nebo také čeští herci Karel Roden a Karel Dobrý. /…/ V hlavních rolích se objeví nizozemská herečka Carice van Houten, která hrála ve filmu Valkýra či seriálu Hra o trůny (kněžka Melisandra), a Hana Alström známá z Kingsmana. V mužských rolích se objeví čeští herci Karel Roden a Karel Dobrý.
Štěpán Cháb, Krajskelisty.cz 30.11.2017.

Turisty ve slavné funkcionalistické vile Tugendhat v Brně od středy vystřídali filmaři. Mezinárodní štáb tu natáčí snímek Skleněný pokoj, v němž vystupují i české hvězdy Karel Roden a Karel Dobrý. /…/ Snímek režíruje Julius Ševčík, slovenský tvůrce dramatu Masaryk oceněného dvanácti Českými lvy. Vystupuje v něm nizozemská herečka a zpěvačka Carice van Houten Anouk, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, či Karel Roden a Karel Dobrý.
Robin Krutil, iDnes.cz 8.3.2018.

Dobrý s Kiskou
Kostýmy Carice van Houtenové (42), Karla Dobrého (49) a dalších hvězd z chystaného filmu Skleněný pokoj budou k vidění v brněnské vile Tugendhat. Výstavu zahájí 29. ledna sám slovenský prezident Andrej Kiska (55).
Blesk 23.1.2019.