Skleněný pokoj

Režie: Julius Ševčík

Česká republika / Slovensko 2019 – natáčení

Skleněný pokoj

Předloha: Simon Mawer (stejnojmenný román)

Obsazení: Carice van Houten, Hana Alström, Karel Roden, Karel Dobrý a další

 

Skleněný pokoj Skleněný pokoj

 

Z médií

Jako aktérky natáčení česko-slovenského koprodukčního snímku Skleněný pokoj by se v Brně mohly objevit už v příštím roce. Do hlavních mužských rolí chce režisér obsadit například Karla Rodena nebo četníka z Luhačovic Karla Dobrého.
Milada Prokopová, Mladá fronta DNES 2.12.2017.

Julius Ševčík, režisér filmu Masaryk, bude příští rok na jaře točit v Brně Skleněný pokoj. V mužských rolích se můžeme těšit na Karla Rodena nebo Karla Dobrého.
Judita Matyášová, Vlasta 13.12.2017.

Pod vedením slovenského režiséra Julia Ševčíka začnou natáčet celovečerní snímek podle románu Skleněný pokoj od Simona Mawera. Objeví se v něm nizozemská herečka a zpěvačka Carice van Houten Anouk, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, Švédka Hanna Alströmová, již si diváci pamatují z akčního snímku Kingsman, nebo Češi Karel Roden a Karel Dobrý.
Milada Prokopová, Mladá fronta DNES 12.2.2018.

Ve filmové verzi románu se diváci setkají s nizozemskou herečkou Carice van Houten Anoukovou, Švédkou Hannou Alströmovou a českými herci Karlem Rodenem a Karlem Dobrým.
Jana Benediktová, ČT24.cz 7.3.2018.

Jednu z hlavních postav snímku ztvární herec Karel Dobrý.
Vladimír Klepáč, Právo 9.3.2018.

Vila Tugendhat se stane hlavním místem pro natáčení filmu režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj podle předlohy Simona Mawera. K oceňovanému románu autora inspirovala právě brněnská památka. V hlavních rolích se objeví Carice van Houten, Hana Alström nebo také čeští herci Karel Roden a Karel Dobrý. /…/ V hlavních rolích se objeví nizozemská herečka Carice van Houten, která hrála ve filmu Valkýra či seriálu Hra o trůny (kněžka Melisandra), a Hana Alström známá z Kingsmana. V mužských rolích se objeví čeští herci Karel Roden a Karel Dobrý.
Štěpán Cháb, Krajskelisty.cz 30.11.2017.

Turisty ve slavné funkcionalistické vile Tugendhat v Brně od středy vystřídali filmaři. Mezinárodní štáb tu natáčí snímek Skleněný pokoj, v němž vystupují i české hvězdy Karel Roden a Karel Dobrý. /…/ Snímek režíruje Julius Ševčík, slovenský tvůrce dramatu Masaryk oceněného dvanácti Českými lvy. Vystupuje v něm nizozemská herečka a zpěvačka Carice van Houten Anouk, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, či Karel Roden a Karel Dobrý.
Robin Krutil, iDnes.cz 8.3.2018.