Černí andělé: Červená karta

(epizoda z televizního cyklu)

Role: Panenka
Režie: Igor Chaun

Česká republika 2001 (televizní cyklus)

Černí andělé: Červená karta – natáčení

Námět: Ivan Hejna
Scénář: Ivan Hejna, Igor Chaun
Hudba: Michal Košut, Vladimír Godár
Kamera: Dominik Miškovský

Obsazení epizody: Ladislav Frej, Gabriela Filippi, Ondřej Vetchý, Karel Dobrý, Václav Rašilov, Lenka Termerová, Zuzana Hodková, Jan Kovačík, Jan Bohata, Jiří Hálek, Svatopluk Matyáš, Marek Libert, Jiří Maria Sieber, Vladimír Kulhavý, Zdeněk Hruška, Otmar Brancuzský, Hanuš Bor, Karel Polišenský a další

Česká televize
Původní znění: čeština
53 min.

 

Černí andělé: Červená karta – natáčení

 

Video

Celá epizoda

 

Z médií

Dále v hlavních rolích uvidíme Ondřeje Vetchého jako nejistého milence zcela v područí své milenky a Karla Dobrého, který v roli nájemného vraha jako by z oka vypadl svým americkým předlohám.
Jakub Charvát, Tiscali.cz 14.12.2001.

Jedno ze studených letních rán, na pražském náměstí Míru si partička kluků hraje na vojáky a vášnivě po sobě střílejí. V pozadí sedí na lavičce blondýnka a u ní stojí muž, který jí nepřirozeně upravuje blond paruku. Zpovzdálí přichází hubený vystříhaný mladík. Když si ho dvojice všimne, je ve střehu a po chvilce se s ním vítá. Je to nájemný vrah... Natáčení Červené karty, jednoho z dílů Černých andělů, kde se v hlavních rolích objeví Ladislav Frej, Gabriela Filippi, Ondřej Vetchý či Karel Dobrý, je v plném proudu a režisér Igor Chaun má v tu chvíli plné ruce práce.Jedno ze studených letních rán, na pražském náměstí Míru si partička kluků hraje na vojáky a vášnivě po sobě střílejí. V pozadí sedí na lavičce blondýnka a u ní stojí muž, který jí nepřirozeně upravuje blond paruku. Zpovzdálí přichází hubený vystříhaný mladík. Když si ho dvojice všimne, je ve střehu a po chvilce se s ním vítá. Je to nájemný vrah... Natáčení Červené karty, jednoho z dílů Černých andělů, kde se v hlavních rolích objeví Ladislav Frej, Gabriela Filippi, Ondřej Vetchý či Karel Dobrý, je v plném proudu a režisér Igor Chaun má v tu chvíli plné ruce práce.
Michaela Hrušková, Týdeník Televize 30/2001.

Sedí tady i zakrvácený Ladislav Frej (pozůstatek dopolední scény), Ondřej Vetchý, Karel Dobrý a další aktéři detektivky. Bude se jmenovat Červená karta a bude ji vysílat televize v rámci nového televizního detektivního cyklu Černí andělé. Ondřej Vetchý a Karel Dobrý zrovna probírají akt vraždy. Vrah zastřelil svou oběť na dálku, z protějšího kopce. Karel Dobrý zavzpomíná na kultovní film Den pro Šakala. Pamatuješ, jak si to vyzkoušel na melounu? To bylo dokonalý." A co Tygr a drak, viděls? Je to duchovní film?" ptá se Ondřej Vetchý a sám vychvaluje Matrix. Čekání je dlouhé, debata se stáčí od filmů k nekonečnu, pokusům o zpomalení světla. /…/ Karel Dobrý přijíždí ve vypůjčeném autu k milionářově vile. S úmysly podle scénáře nečistými. /…/ Karel Dobrý jde na plac. Před chvílí přijel mladý muž v terénním nissanu a zapůjčuje vůz k natáčení. Karel Dobrý nasedá a přijíždí k vile. Opět kamera, stop, klapka, znovu, jedem. Pane majiteli, jdou tomu autu stahovat okénka i když auto stojí?" Najeď trochu blíž a podívej se na ten barák! Ať je vidět i levá ruka!" Pane majiteli, vadilo by vám, kdybychom vám to auto trochu zabahnili?" Natáčení další scény trvá dobrou hodinu. Majitel auta si s úlevou odváží své auto. Všichni už by se nejradši viděli doma. Snad až na režiséra, který je ve svém živlu. Ještě scéna u domu, při které bezdomovci Honza a Honza zkoušejí pořád dokola říci filmovému majiteli vily. Jste stejný jako my. To nevadí, že máte barák." Hotovo a balí to pro dnešek všichni. Gabriela Filippi už odjela, po ní nasedá do auta Karel Dobrý. Tak zase zítra!
Eva Bobůrková, Mladá fronta DNES 21.7.2001.

Při natáčení to skvěle zajiskřilo mezi dvěma padouchy (Ondřej Vetchý a Karel Dobrý).
Michaela Hrušková, Týdeník Televize 45/2001.

Letos v létě dotočenou Červenou kartu Igora Chauna ozdobili hereckými výkony Ladislav Frej, Gabriela Filippi, Ondřej Vetchý, Karel Dobrý a Svatopluk Matyáš.
Jan Sádlík, Deník 27.7.2001.