Zahradnictví

Role: Karel, bratr Jindřicha
Režie: Jan Hřebejk

Česká republika / Slovensko / Polsko 2017 (tři filmy)
Rodinný přítel
Dezertér

Nápadník – postprodukce

Zahradnictví: Dezertér

Scénář: Petr Jarchovský
Hudba: Petr Ostrouchov
Kamera: Bartek Cierlica

Obsazení: Anna Geislerová, Klára Melíšková, Gabriela Míčová, Martin Finger, Jiří Macháček, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová, Ondřej Sokol, Karel Dobrý, Miroslav Táborský, Anna Fialová, Tereza Hladíková, Vendula Svobodová, Ivan Lupták, Kryštof Michal, Jan Kalina, Zdeněk Pecháček, Filip Březina, Dalibor Vinklát, Zora Valchařová-Poulová, Zuzana Konečná, Štěpán Kozub, Zuzana Mauréry, Alexandr Minajev, Elizaveta Maximová, Kryštof Racek, Anežka Rouhová. Barbora Suchá, Ivan Sochor, Rozálie Peřinová, Richard Stanke, Jakub Laurych, Josefína Krycnerová, Rozálie Krycnerová a další

Původní znění: čeština
130 min. + 115 min. + ? min.

 

Zahradnictví Zahradnictví – Dezertér Zahradnictví – Dezertér Zahradnictví – Dezertér Zahradnictví – natáčení Zahradnictví: Rodinný přítel – premiéra filmu Zahradnictví: Rodinný přítel – premiéra filmu Zahradnictví: Rodinný přítel – premiéra filmu Zahradnictví: Rodinný přítel – rodinný strom Zahradnictví – Dezertér

 

Video

Trailer k prvnímu ze tří filmů (Rodinný přítel)

Ukázka z prvního ze tří filmů (Rodinný přítel)

Trailer ke druhému ze tří filmů (Dezertér)

 

Odkazy

Profil trilogie v síti Facebook

 

Z médií

Postav s různými příbuzenskými vazbami je zde ale mnohem víc. Jindřichův bratr Karel (Karel Dobrý), majitel zahradnictví Miloš Pecka a jeho žena a Jindřichova mladší sestra Emilka (Lenka Krobotová) a další, které dostanou prostor v dalších dílech.
Marek Čech, Avmania.cz 30.4.2017.

Legrační sběratelství zahradníka Miloše (David Novotný) kontrastuje s divákovým vědomím blížící se války, kterou předznamenává klukovské tajnůstkářství Milošových švagrů (Martin Finger a Karel Dobrý).
Týden 2.5.2017.

Zahradnictví za protektorátu poslouží jako úkryt pro vzácné rostliny i letáky. Přes ně jsou do odboje zapojeni bratři Jindřich (Martin Finger) a Karel (Karel Dobrý), pro které si brzy přijde gestapo.
Instinkt 11.5.2017.

Dobový triptych podpořený Státním fondem kinematografie vzniká v česko-slovensko-polské koprodukci s celkovým rozpočtem kolem 120 milionů, v dalších rolích se objeví Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Karel Dobrý, Miroslav Táborský či Anna Fialová.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 27.6.2016.

Režisérem všech tří filmů je Jan Hřebejk a kromě již zmíněných herců se zde objeví také například Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Karel Dobrý, Miroslav Táborský či Anna Fialová.
Martina Vojtěchovská, MediaGuru 27.6.2016.

Filmaři mají za sebou čtyřicet natáčecích dnů, skončit by měli v prosinci. Náklady česko-polsko-slovenské koprodukce, kde hrají i Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Karel Dobrý, Miroslav Táborský či Anna Fialová, činí 120 milionů korun. Rodinný přítel má premiéru 27. dubna, Dezertér 28. září, Nápadník 16. listopadu.
ČTK 23.8.2016.

Rodina Miloše (David Novotný): manželka Emilka (Lenka Krobotová), dcera Jiřina (Rozálie Peřinová), sestra Emilky Mařči (Sabina Remundová), bratr Emilky Karel (Karel Dobrý).
Deník 28.8.2016.

Ovšem velmi kvalitní je i obsazení dalších rolí a zejména děti se podařilo objevit nesmírně talentované. „Najít v castingu děti, které jsou ve třech generacích, bylo to nejtěžší. Ale kromě hlavních, i v těch trochu menších, ale stěžejních rolích, hrají nejlepší herci, které znám. S řadou z nich jsem už spolupracoval, s některými se ale třeba řadu let znám, a nikdy jsme spolu nedělali. Například s Karlem Dobrým nebo Davidem Novotným,“ svěřil se režisér Jan Hřebejk.
Lenka Žáčková, Novinky.cz 4.1.2017.

Rodinný přítel má skutečně luxusní obsazení. Krom ústřední Aňy Geislerové a zásadní role Martina Fingera tu najdeme také Gabrielu Míčovou, Kláru Melíškovou, Lenku Krobotovou, Jiřího Macháčka, Sabinu Remundovou, Karla Dobrého a další.
Anička Vančová, Krajské listy.cz 22.4.2017.

Rodné sestry představují Aňa Geislerová, Gabriela Míčová a Klára Melíšková, jejich životní partnery pak Martin Finger, Jiří Macháček a Karel Dobrý.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 23.4.2017.

První díl trilogie, která se odehrává v letech 1939 až 1959 a časově předchází oblíbený snímek Pelíšky. Hrají Ondřej Sokol, Aňa Geislerová, Jiří Macháček, Klára Melíšková, Karel Dobrý, David Novotný a mnoho dalších.
Instinkt 27.4.2017.

Film chce být podle režiséra i vizitkou současné herecké generace, namísto nářků, že dobří herci už odešli. Proto se prvně v Hřebejkově filmu objeví třeba Karel Dobrý nebo David Novotný.
Štěpánka Tůmová, Mladá fronta DNES 27.4.2017.

„Nejobtížnější na natáčení byla rvačka s Karlem Dobrým. Moje koleno nedopadlo dobře. Byly obavy, jestli to natáčení vůbec dokončím. Naštěstí ale máme u nás skvělé doktory. S naším zdravotnictvím to není zas tak špatné, jak se říká. Dali mě dohromady, abychom to mohli dotočit,“ zavzpomínal herec v Domě České televize na debatě, kam přišlo podpořit své oblíbené hrdiny mnoho fanoušků.
Z rozhovoru s Martinem Fingerem, Blesk 7.7.2017.

Prý jste chtěl Zahradnictvím vyrobit jakousi vizitku herecké generaci dnešních čtyřicátníků jako odpověď na „frflání“, že doba Hrušínských a Brodských už je pryč…
V Zahradnictví jsou vesměs herecké hvězdy nebo dominantní herci z různých divadel. Ale také moji souputníci, se kterými se znám řadu let, ovšem až doteď jsem s nimi nepracoval, například s Karlem Dobrým, který je jeden z nejlepších herců v Národním. To frflání vyplývá z pocitu, že dobře už bylo. Slavné herce předchozích generací dnes většinou vidíme v klasikách a ve filmech, na které se dá pořád dívat. Ale současné generace nevyhnutelně vídáme i v tom, co se zrovna nepovedlo. Pak máme pocit, že Brodský s Hrušínským byli lepší než Trojan s Novotným.
Z rozhovoru s Janem Hřebejkem, Vojtěch Rynda, Týden 2.5.2017.

Obě momentálně točíte, bylo pro vás velmi náročné najít si čas pro tenhle rozhovor. Na čem teď pracujete?
/…/ A.G.: Já zase zítra začínám točit, pro změnu s Honzou Hřebejkem, trojskok zvaný Zahradnictví. Bude to takový trojfilm, nebo spíš kinoseriál o rodině Petra Jarchovského, hlavními postavami jsou tři sestry a rodiny jejich manželů, jedni měli zahradnictví, druzí kadeřnictví… Ty sestry hrajeme my s Gábinou Míčovou a Klárou Melíškovou, bratry zase Martin Finger, David Novotný a Karel Dobrý. A hraje tam i Krobotka, Sabina Remundová, Ondra Sokol… A Jirka Macháček hraje šéfa kadeřnictví.
Z rozhovoru s Annou Geislerovou a Zuzanou Stivínovou, Kateřina Kadlecová, Reflex 30.6.2016.

Herečka Vendula Svobodová během natáčení prožila zajímavé chvíle. Prozradila nám, co se dělo v zákulisí.
Jak byste přiblížila čtenářům svou zvláštní postavu v trilogii Zahradnictví?
Jmenuje se Jelena, pochází z Ruska a během 2. světové války bojovala na frontě, kde se patrně také seznámila s Karlem (hraje ho Karel Dobrý, pozn. redakce) a následně se do sebe zamilovali nebo na sebe spíše zůstali…
Jiří Landa, TV Revue 26.9.2016.