Zahradnictví

Role: Karel, bratr Emilky
Režie: Jan Hřebejk

Česká republika / Slovensko / Polsko 2017 (tři filmy)
Rodinný přítel
Nápadník – postprodukce
Dezertér – postprodukce

Zahradnictví – natáčení

Scénář: Petr Jarchovský
Hudba: Petr Ostrouchov
Kamera: Bartek Cierlica

Obsazení: Anna Geislerová, Klára Melíšková, Gabriela Míčová, Martin Finger, Jiří Macháček, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová, Karel Dobrý, Ondřej Sokol, Miroslav Táborský, Anna Fialová, Tereza Hladíková, Ivan Lupták, Kryštof Michal, Jan Kalina, Zdeněk Pecháček, Filip Březina, Zuzana Konečná, Rozálie Peřinová a další

Původní znění: čeština

 

Zahradnictví – natáčení

 

Video

Trailer k prvnímu ze tří filmů (Rodinný přítel)

 

Z médií

Dobový triptych podpořený Státním fondem kinematografie vzniká v česko-slovensko-polské koprodukci s celkovým rozpočtem kolem 120 milionů, v dalších rolích se objeví Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Karel Dobrý, Miroslav Táborský či Anna Fialová.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 27.6.2016.

Režisérem všech tří filmů je Jan Hřebejk a kromě již zmíněných herců se zde objeví také například Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Karel Dobrý, Miroslav Táborský či Anna Fialová.
Martina Vojtěchovská, MediaGuru 27.6.2016.

Filmaři mají za sebou čtyřicet natáčecích dnů, skončit by měli v prosinci. Náklady česko-polsko-slovenské koprodukce, kde hrají i Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Karel Dobrý, Miroslav Táborský či Anna Fialová, činí 120 milionů korun. Rodinný přítel má premiéru 27. dubna, Dezertér 28. září, Nápadník 16. listopadu.
ČTK 23.8.2016.

Rodina Miloše (David Novotný): manželka Emilka (Lenka Krobotová), dcera Jiřina (Rozálie Peřinová), sestra Emilky Mařči (Sabina Remundová), bratr Emilky Karel (Karel Dobrý).
Deník 28.8.2016.

Ovšem velmi kvalitní je i obsazení dalších rolí a zejména děti se podařilo objevit nesmírně talentované. „Najít v castingu děti, které jsou ve třech generacích, bylo to nejtěžší. Ale kromě hlavních, i v těch trochu menších, ale stěžejních rolích, hrají nejlepší herci, které znám. S řadou z nich jsem už spolupracoval, s některými se ale třeba řadu let znám, a nikdy jsme spolu nedělali. Například s Karlem Dobrým nebo Davidem Novotným,“ svěřil se režisér Jan Hřebejk.
Lenka Žáčková, Novinky.cz 4.1.2017.

Rodinný přítel má skutečně luxusní obsazení. Krom ústřední Aňy Geislerové a zásadní role Martina Fingera tu najdeme také Gabrielu Míčovou, Kláru Melíškovou, Lenku Krobotovou, Jiřího Macháčka, Sabinu Remundovou, Karla Dobrého a další.
Anička Vančová, Krajské listy.cz 22.4.2017.

Rodné sestry představují Aňa Geislerová, Gabriela Míčová a Klára Melíšková, jejich životní partnery pak Martin Finger, Jiří Macháček a Karel Dobrý.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 23.4.2017.

Obě momentálně točíte, bylo pro vás velmi náročné najít si čas pro tenhle rozhovor. Na čem teď pracujete?
/…/ A.G.: Já zase zítra začínám točit, pro změnu s Honzou Hřebejkem, trojskok zvaný Zahradnictví. Bude to takový trojfilm, nebo spíš kinoseriál o rodině Petra Jarchovského, hlavními postavami jsou tři sestry a rodiny jejich manželů, jedni měli zahradnictví, druzí kadeřnictví… Ty sestry hrajeme my s Gábinou Míčovou a Klárou Melíškovou, bratry zase Martin Finger, David Novotný a Karel Dobrý. A hraje tam i Krobotka, Sabina Remundová, Ondra Sokol… A Jirka Macháček hraje šéfa kadeřnictví.
Z rozhovoru s Annou Geislerovou a Zuzanou Stivínovou, Kateřina Kadlecová, Reflex 30.6.2016.

Herečka Vendula Svobodová během natáčení prožila zajímavé chvíle. Prozradila nám, co se dělo v zákulisí.
Jak byste přiblížila čtenářům svou zvláštní postavu v trilogii Zahradnictví?
Jmenuje se Jelena, pochází z Ruska a během 2. světové války bojovala na frontě, kde se patrně také seznámila s Karlem (hraje ho Karel Dobrý, pozn. redakce) a následně se do sebe zamilovali nebo na sebe spíše zůstali…
Jiří Landa, TV Revue 26.9.2016.