Ve válce a lásce

I Krig & Kærlighed

Role: Doktor (Doctor)
Režie: Kasper Torsting

Dánsko / Německo / Česká republika 2018 – postprodukce

Ve válce a lásce

Scénář: Ronnie Fridthjof, Astrid Ströher, Kasper Torsting
Kamera: Jesper Tøffner

Obsazení: Tom Wlaschiha, Thure Lindhardt, Ulrich Thomsen, Sebastian Jessen, Natalie Madueño, Karel Dobrý, Rosalinde Mynster, Morten Holst, Alexander Wüst, Jakob Agermose Pedersen, Kristo Ferkic, Werner Wölbern, Veit Stübner, Hedi Kriegeskotte, Tommaso Cacciapuoti, Anton Faber, Robert Landeværn Ryholt, Morten Brovn Jørgensen, Aksel Homann, Esben Dalgaar a další

 

Ve válce a lásce Ve válce a lásce – natáčení

 

Z médií

Dánsko-německá koprodukce Ve válce i v lásce (I Krig & Kærlighed) se právě natáčí v České republice. Ve filmu se mihne i několik českých herců. Milostné drama bude mít premiéru ještě letos v listopadu k příležitosti stého výročí konce první světové války. /…/ Z českých herců se ve snímku mihne třeba Karel Dobrý jako ředitel polní nemocnice.
Jaroslav Totušek, Lidové noviny 7.2.2018.

Režisér filmu Kasper Torsting bude mít vedle Toma Wlaschihy (v roli Gerharda) na povel i známé dánské herce. Ebsena hraje Sebastian Jessen. Čeští herci jsou zastoupeni například Karlem Dobrým v roli lékaře polní nemocnice.
ČTK 5.2.2018.

Kromě zahraničních herců si ve snímku zahráli i ti čeští, jednu z rolí ztvárnil například Karel Dobrý.
Ondřej Bambas, iRozhlas.cz 12.2.2018.

Dobrý dostal super kšeft. Lucifer z Troškových Čertovin dostal roli v dánsko-českém filmu Ve válce a lásce. V romanci z první světové si Karel Dobrý (48) zahraje po boku německého herce Toma Wlaschihy (44), kterého proslavil seriál Hra o trůny.
Blesk 6.2.2018.