Tátové na tahu

(1. – 16. díl)

Role: Lubor Knopp
Režie: Jiří Chlumský, Martin Kopp

Česká republika 2018 (televizní seriál)

Tátové na tahu

Původní námět: Ellie Beaumont, Drew Proffitt (seriál „House Husbands“)
Scénář: Richard Malatinský, Václav Hašek, Tomáš Holeček, Dalibor Demel
Hudba: Karel Havlíček
Kamera: Asen Šopov, Jan J. Filip, Tomáš Jelínek

Obsazení: Štěpán Benoni, Karel Dobrý, Saša Rašilov, Petr Vaněk, Anna Geislerová, Jana Stryková, Eva Josefíková, Lumíra Přichystalová, Jakub Prachař, Anastázie Chocholatá, Pavel Řezníček, Regina Rázlová, Marek Daniel, Petra Nesvačilová, Václav Šanda, Eva Leinweberová, Helena Plecháčková-Korejtková, Pavel Batěk, Adam Ernest, Adam Vacula, Alice Bendová, Rostislav Novák st., Ladislav Kolář, Ondřej Nosálek, Otmar Brancuzský, Václav Matějovský, Hana Seidlová, Václav Legner, Petra Vraspírová, Petr Reif, Jana Polášková (Mikolášková, Marková, Malá), Jan Nedbal, Simona Prasková, Hana Czivišová, Miro Mráz, Nikol Kouklová, Tereza Blažková, Kateřina Jebavá, Jan Hnilička, Kryštof Koníček, Šimon Pečenka, Luděk Žilka, Robert Cejnar, Aleš Kaizner, Daniel Kadlec, Erika Stárková, Jan Holík, Jiří Konvalinka, Martin Hub, Daniela Hirsh, Adéla Stodolová, Anita Krausová, Barbora Grafnetrová, Jakub Grafnetr, Alexander Maier, Miroslav Cipra, Iveta Jiříčková, Radka Pavlovčinová, Nataša Burger, Josef Horák, Jan Štěrba, Jan Španbauer, Nataša Gáčová, Veronika Bajerová, Stella Slámová, Viktoria Jirouchová, Anja Dorušková, Petr Pucherna, Markéta Gajdošová, Ivan Sochor a další
V hlavních dětských rolích: Josefína Krycnerová, Annie Fabová, Jennifer E. Sollier, František Sládek, Emil Valchář, Viktor Antonio, Albert Daniel Kebis, Samuel Trmal a další

 

FTV Prima
Původní znění: čeština
53 min. + 55 min. + 55 min. + 56 min. + 50 min. + 51 min. + 48 min. + 51 min. + 52 min. + 52 min. + 51 min. + 55 min. + 52 min. + 51 min. + 51 min. + 55 min.

 

Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Obrázek Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Obrázek Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu Tátové na tahu – oslava narozenin při natáčení Tátové na tahu – oslava narozenin při natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – natáčení Tátové na tahu – plakát Tátové na tahu – plakát Tátové na tahu – natáčení

 

Video

1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
5. díl
6. díl
7. díl
8. díl
9. díl
10. díl
11. díl
12. díl
13. díl
14. díl
15. díl
16. díl
(všechny epizody)

Upoutávka 1, Upoutávka 2, Upoutávka 3, Upoutávka 4, Upoutávka 5, Upoutávka 6

Ukázky

Rozhovor1, Rozhovor 2

Reportáž z oslavy narozenin při natáčení

Reportáž a rozhovor z focení plakátu

Rozhovor s Annou Geislerovou

 

Odkazy

Profil seriálu na stránkách FTV Prima

Oficiální stránky FTV Prima

 

Z médií

Bez velkého představování se začne originální akcí mísící zábavu s napětím, dětským únosem školního autobusu, na který naváže záhadné zmizení ředitelky. V následných situacích je pak dost příležitostí, jak si titulní čtveřici utřídit: Štěpán Benoni coby hokejová hvězda před rozvodem, Saša Rašilov jako mistr reklam z jiných časů, Karel Dobrý s pestrou manželskou zkušeností a mile dojemný Petr Vaněk, díky jemuž i domácnost homosexuálů působí střízlivě, bez karikatur.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 7.9.2018.

Scénář Richarda Malatinského, kterého v rámci žánru vyškolily už před deseti lety stejně povedené Přešlapy, nelpí na humoru za každou cenu. Co víc, nebojí se spolehnout „jen“ na situační komiku a vzácně fungující souhru v rámci hlavní mužské čtveřice. Ta je přitom bez debaty hlavní výhrou seriálu. Sestavu Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk musel poskládat pánbůh: fungují jako čtyři mušketýři – jeden za všechny a všichni za jednoho, takže se vysloveně těšíme, až scénu vyklidí „kompars“ (byť neméně zručný, vezmeme-li v potaz, že třeba manželku Dobrého chlapáka hraje stejně dobrá Aňa Geislerová) a kluci budou zase tropit hlouposti.
Tereza Spáčilová, Reflex 20.9.2018.

Ústřední čtveřici s Rašilovem tvoří ještě zkrachovalý a rozvádějící se hokejista Štěpán Benoni, který s ženou bojuje o děti a vládne talentem si přidělávat problémy, dvakrát rozvedený Karel Dobrý, jenž se sice rozhodl prodat firmu a dát prostor ke kariéře své třetí partnerce, ale nemůže odolat vábení obchodu, a kuchař Petr Vaněk, gay, který žije s hasičem, stará se o dceru a na nájem přispívá pečením štrúdlů.
Eva Vejdělková, Právo 10.9.2018.

Příběh o vztazích a rodičovství v moderní době, seberozvoji a kariéře a strašácích v podobě nájmů, hypotéky a vyhazovu z práce je vyprávěn lehce, zábavně a s nadhledem a Saša Rašilov (46), Štěpán Benoni (34), Karel Dobrý (49) a Petr Vaněk (39) si svou roli tátů na mateřské vyloženě užívají. Tři mladší herci se dokonce nechali slyšet, že by šli klidně na mateřskou i ve skutečnosti. Ten nejstarší prý na rodičovské doopravdy byl.
TV Mánie 15.9.2018.

Sympatičtí tátové v podání Štěpána Benoniho, Karla Dobrého, Saši Rašilova a Petra Vaňka si diváky okamžitě získali. V dalším díle seriálu se Jakubovi Beranovi, kterého hraje Štěpán Benoni, povede ztratit oblíbená hračka malé Adélky. Jakub ale nelení a rozhodne se plyšového medvěda stůj, co stůj najít. Pomáhat mu v jeho nelehkém snažení bude Lubor Knopp (Karel Dobrý).
Z oficiálních stránek FTV Prima, 12.9.2018.

Televize Prima začala natáčet nový seriál s názvem Tátové na tahu. Zaměří se na životy otců, jejich vztahů s dětmi a na situace rodinného života. V seriálu si zahrají mj. Saša Rašilov, Karel Dobrý či Petr Vaněk.
-mav-, MediaGuru.cz 16.5.2018.

V hlavních rolích nového projektu Primy Tátové na tahu se představí Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Saša Rašilov a Petr Vaněk, jak MSM potvrdila Jana Mrákotová, tisková mluvčí Primy. Seriál by mohl od podzimu nahradit dlouhodobý projekt určený mladším divákům Ohnivý kuře, jehož natáčení Prima ukončila a vysílá poslední sérii.
Marketing Sales Media 21.5.2018.

Je možné, že seriál, ve kterém se v hlavních rolích představí Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk, zaplní mezeru po velmi úspěšném komediálním seriálu z gastronomického prostředí Ohnivý kuře, který v červnu definitivně končí.
Týdeník Televize, 22.5.2018.

Tátové na tahu s hvězdami jako Saša Rašilov, Karel Dobrý či Aňa Geislerová předvedou, jaké to je, když se péče o děti chopí tatínkové.
Z oficiálních stránek FTV Prima, 3.8.2018.

Klíčovou čtyřku mužů si v seriálu zahrají Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk.
Jakub P., Refresher.cz 8.8.2018.

Hlavní role mají Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk, z hereček je doplní Aňa Geislerová, Jana Stryková nebo Eva Josefíková.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 3.8.2018.

V české adaptaci se v hlavních rolích představí Štěpán Benoni s Evou Josefíkovou, Karel Dobrý s Aňou Geislerovou, Saša Rašilov s Janou Strykovou a mužský pár si zahraje Jakub Prachař s Petrem Vaňkem. Televize zatím naplánovala řadu o šestnácti dílech, přičemž v první fázi by mělo být do podzimu hotovo osm z nich. /…/ Představitelka zdravotní sestry Gábiny Aňa Geislerová prozradila, že s partnerem Karlem Dobrým budou tvořit stabilní pár.
Eva Vejdělková, Právo 2.8.2018.

Seriál o čtyřech moderních rodinách, kde si domácnost a výchovu dětí vzali na starost muži. Je přece nová doba – děti jsou ve střídavých péčích, muži chodí na mateřskou a gay páry mají děti! Do hlavních rolí tvůrci obsadili Sašu Rašilova, Štěpána Benoniho, Karla Dobrého a Petra Vaňka.
Gabriela Röhrichová, Blesk pro ženy 20.8.2018.

Seriál bude pojednávat o tatíncích, co se rozhodli nahradit na mateřské své ženy, jednoho hraje Karel Dobrý.
Michaela Špačková, Krajskelisty.cz 2.8.2018.

Už v září se divákům představí čtyři tatínci v podání Štěpána Benoniho, Karla Dobrého, Saši Rašilova a Petra Vaňka. Právě tyto sympaťáky na place režijně vedou Jiří Chlumský a Martin Kopp.
Z oficiálních stránek FTV Prima, 9.8.2018.

K hlavním lákadlům budou patřit novinkové seriály Krejzovi (hlavní role Václav Postránecký, Vanda Hybnerová, Jan Šťastný a Filip Blažek), Tátové na tahu (Saša Rašilov, Karel Dobrý, Petr Vaněk atd.) plus pokračování lékařské série Modrý kód.
Borovan.cz 2.8.2018.

Dalším seriálem budou Tátové na tahu, které Prima začne vysílat hned v září. Příběh sleduje čtyři moderní rodiny, kde se o děti starají hlavně muži. Hrají Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk.
Filip Rožánek, iHned.cz 2.8.2018.

Další seriálovou novinkou jsou Tátové na tahu o čtyřech tatíncích, kteří nahradí ženy na mateřské. V hlavních rolích se představí Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý, Petr Vaněk, Jana Stryková, Eva Josefíková nebo Aňa Geislerová.
Stanislav Dvořák, Novinky 2.8.2018.

Nedělní večery zase budou patřit novému komediálnímu seriálu Tátové na tahu, který přiblíží, co se stane, když si domácnost a výchovu dětí vezmou na starost muži. V hlavních rolích se představí herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk.
Deník 2.8.2018.

Nový komediální seriál Tátové na tahu se bude vysílat v neděli večer a přiblíží, co se stane, když si domácnost a výchovu dětí vezmou na starost muži. A i když ústřední hrdinové dělají totéž, co ženy, není to totéž. Chytrý, dojemný a vtipný příběh o čtyřech moderních rodinách, které budu prožívat svatby, zrození, rozvody, kariérní pády i soukromé tragédie. V hlavních rolích se představí herci Štěpán Benoni (33), Saša Rašilov (46), Karel Dobrý (49) a Petr Vaněk (39) a zahraje si tam i Prachař.
Hana Zejdová, Aha! 3.8.2018.

V září začne na Primě nový seriál Tátové na tahu o čtyřech tatíncích, kteří nahradí ženy na mateřské. V hlavních rolích se představí Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý, Petr Vaněk, Jana Stryková, Eva Josefíková nebo Aňa Geislerová. Podle tvůrců půjde o „chytrý, dojemný a vtipný příběh“ o moderních rodinách, kde výchovu převzali muži a ženy dělají kariéru. Zažijeme prý svatby, rozvody, kariérní pády i tragédie. „Já vlastně na mateřské začínal, vydělával jsem výrazně míň než moje tehdejší partnerka, tak jsme se dohodli, že žena bude vydělávat a já se budu starat o dceru. Dělal jsem to necelé dva roky a bavilo mě to moc, včetně všech povinností s tím souvisejících, jako je odsáté mléko, kojili jsme. Po roce musím říct, že mi z toho začalo trochu hrabat, a musel jsem ven, protože jsem neměl ještě odpracováno a hledal jsem možnost pořádně makat v tomhle oboru. Teď už bych znovu šel na mateřskou,“ uvedl herec Karel Dobrý, který hraje jednoho z tatínků na tahu, Lubora Knoppa.
Stanislav Dvořák, Novinky.cz 20.7.2018.

O tom, co všechno se může stát, když se o děti a rodinu nestarají ženy, ale jejich partneři, bude nový nedělní seriál Tátové na tahu. V tomto případě jsou čtyři a tváře jim propůjčili herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk.
Gabriela Kováříková, Deník 4.8.2018.

Jsou čtyři a tváře jim propůjčili herci Karel Dobrý, Saša Rašilov, Štěpán Benoni a Petr Vaněk. V rolích tátů na mateřské se na obrazovkách televize Prima objeví už v neděli večer. /…/ Šarmantní chlap ze staré školy, který ženám pomáhá do kabátu – takový je Lubor Knopp (Karel Dobrý). Navenek drsňák, uvnitř dobrák. Pro rodinu a kamarády by skočil pod vlak, což by pro něj bylo možná jednodušší, než jim říct, jak je má rád. Nedávno prodal úspěšnou stavební firmu, kterou vybudoval od nuly. Splatil hypotéku a plánoval, jak s si partnerkou užijí dlouhý předčasný důchod. Jenže Gábina (Anna Geislerová) nastoupí do práce a Lubor se začíná starat o chod domácnosti a výchovu dcery.
-kul-, Deník 8.9.2018.

Ženský element do pozadí naopak odsouvá rodinný cyklus Tátové na tahu, v němž o pomyslný titul nejlepšího otce na světě bojují Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk. Patřit jim budou neděle.
Vojtěch Rynda, Reflex.cz 3.9.2018.

Na obrazovkách můžete začít vídat neohroženého Karla Dobrého, Petra Vaňka, Sašu Rašilova a Štěpána Benoniho v hlavním vysílacím čase od neděle 9. září.
Tereza Blažková, Kultura21.cz 29.8.2018.

Kromě ní (Vandy Hybnerové) se na večírku televize Prima objevili také Zdeněk Pohlreich, Jaro Slávik nebo Aňa Geislerová. Ta se na obrazovkách objeví v novém seriálu Tátové na tahu, kde jejím protějškem bude charismatický Karel Dobrý.
Lukáš Vltavský, Super.cz 5.8.2018.

Jedny z hlavních rolí v chystaném seriálu Tátové na tahu ztvárňují herci Karel Dobrý a Petr Vaněk. Oba pánové měli v minulých dnech narozeniny. A tak se gratulovalo i přímo na place. Petr Vaněk svému kolegovi v narážce na jeho příjmení popřál „milý Karle, já ti přeji, abys byl stále dobrý.“ Mezi gratulanty nechyběla ani herečka Petra Vraspírová, která se v seriálu také objeví. „Péťo, Karle, já vám přeji podle mě to nejdůležitější. Spoustu lásky a spoustu zdraví…,“ popřála oběma půvabná blondýnka. Kromě dortů dostal každý z oslavenců i malý dárek. Karel Dobrý před časem prozradil, že by mu radost udělala automatická pistole a o Petru Vaňkovi je známé, že miluje moře a surf – COOL slamák, žabky a sluneční brýle se tak určitě hodí.
Z oficiálních stránek FTV Prima, 10.5.2018.

Karel Dobrý má s „otcovskou“ dovolenou své vlastní zkušenosti. V seriálu hraje Lubora Knoppa.
TV Plus 13.8.2018.

V hlavních rolích by se měli objevit Saša Rašilov, Karel Dobrý, Štěpán Benoni a Petr Vaněk. /…/ Pánové přitom minimálně v některých případech nebudou jen „hrát“ něco, co jim předepsali scenáristé, např. Karel Dobrý má s péčí o dítě vlastní žité zkušenosti. Jak totiž uvedl, v minulosti strávil doma s dcerou téměř dva roky a jeho partnerka chodila do zaměstnání.
Mirka Dobešová, Lui 23.7.2018.

Když se výchovy dětí ujmou místo žen čtyři tatínci (Štěpán Benoni, Karel Dobrý, Saša Rašilov, Petr Vaněk), navíc jeden z nich žijící v homosexuálním páru, je o zábavu postaráno. Pánové na mateřské se snaží nahradit ženy, a tak se mnohdy dostávají do svízelných situací, které ale s humorem sobě vlastním brilantně vyřeší, samozřejmě »po chlapsku«. Veselý seriál, který ukáže, že i když muž a žena dělají totéž, prostě to totéž není, nám dá nahlédnout do čtyř rodin, které mají společné jedno – děti tu vychovávají muži.
Dobrý na mateřské byl, Vaněk na ni chtěl
V tomto případě našli tvůrci vhodné protagonisty! Dva ze čtyř seriálových tatínků totiž mají s mateřskou vlastní zkušenosti. „Já vlastně na mateřské začínal, vydělával jsem výrazně míň než moje tehdejší partnerka, tak jsme se dohodli, že já se budu starat o dceru. Dělal jsem to necelé dva roky,“ prozradil Karel Dobrý. „Po roce musím říct, že mi z toho začalo trochu hrabat, a musel jsem ven,“ dodal s tím, že dnes by na mateřskou klidně šel znovu.
-mob-, Aha! neděle 26.8.2018.

V hlavních rolích se představí herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk. /…/ „Já vlastně na mateřské začínal, vydělával jsem výrazně míň než moje tehdejší partnerka, tak jsme se dohodli, že žena bude vydělávat a já se budu starat o dceru. Dělal jsem to necelé dva roky a bavilo mě to moc, včetně všech povinností s tím souvisejících, jako je odsáté mléko, kojili jsme. Po roce musím říct, že mi z toho začalo trochu hrabat, a musel jsem ven, protože jsem neměl ještě odpracováno a hledal jsem možnost pořádně makat v tomhle oboru. Teď už bych znovu šel na mateřskou,“ říká s úsměvem herec Karel Dobrý, který hraje jednoho z tatínků na tahu, Lubora Knoppa.
Vendula Vrablová, Chytrá žena 29.7.2018.

Herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk jsou hlavními tahouny nového komediálního seriálu Tátové na tahu, který právě natáčí televize Prima. Na obrazovkách se objeví už v září. „Zmínění pánové nahradili na mateřské dovolené své seriálové ženy. Dostávají se tak mnohdy do svízelných situací, které ale s humorem sobě vlastním brilantně vyřeší, a to pěkně „po chlapsku“. Někteří z nich mají s mateřskou zkušenosti i z civilu. Například Karel Dobrý. „Na mateřské jsem vlastně začínal. Vydělával jsem výrazně méně než moje tehdejší partnerka, a tak jsme se dohodli, že žena bude vydělávat a já se budu starat o dceru,“ vypráví Dobrý. „Dělal jsem to necelé dva roky a bavilo mě to moc, včetně všech povinností s tím souvisejících, jako je odsáté mléko, kojili jsme. Po roce mi z toho začalo trochu hrabat a musel jsem ven, protože jsem neměl ještě odpracováno a hledal jsem možnost pořádně makat v našem oboru. Teď už bych šel znovu na mateřskou,“ doplňuje herec, který ztvárňuje jednoho z tatínků Lubora Knoppa.
Gabriela Kováříková, Deník 25.7.2018.

Rašilov má z prvního vztahu dcery Antonii a Josefínu, s druhou ženou má teď Marušku. Dobrý má z prvního vztahu dceru Johanu, ze druhého syny Cyrila a Diviše. Vaněk má zatím malou dcerku Josefínu a Benoni je bezdětný. Budou dva poslední jmenovaní následovat své zkušenější kolegy?
Můj kousek štěstí 8.10.2018.

Lubor Knopp (Karel Dobrý) Navenek drsňák, uvnitř dobrák. Pro rodinu a kamarády by udělal všechno. Když partnerka nečekaně nastoupí do práce, stará se Lubor o domácnost a výchovu dcery.
TV Pohoda 13.8.2018.

Karel Dobrý (49) jako Lubor Knopp – Šarmantní chlap ze staré školy, který ženám pomáhá do kabátu. Prodal úspěšnou stavební firmu, splatil hypotéku a plánoval, jak si s partnerkou užijí dlouhý předčasný důchod. Jenže Gábina nastoupí do práce a Lubor se začíná starat o chod domácnosti a výchovu dcery. Herec si otcovskou dovolenou zažil i ve skutečnosti. „Vydělával jsem výrazně míň než moje tehdejší partnerka, tak jsme se dohodli, že žena bude vydělávat a já se budu starat o dceru. Dělal jsem to necelé dva roky a moc mě to bavilo.“
Hana Pokorná, Blesk magazín 17.8.2018.

Kromě Jany Strykové, Jakuba Prachaře a Petra Vaňka se ten den na place sešli všichni ústřední hrdinové. „Teď postava Marka ztratila dítě a vy ostatní jste přijeli od soudu pomoct mu ho hledat,“ pomáhal Karlu Dobrému s orientací v natáčecím plánu asistent režiséra Pavel Svatoň. /…/ Lubor Knopp (Karel Dobrý) – Narodil se jako podnikavec. Dobrý obchod vycítí na sto honů, proto výhodně prodal svoji úspěšnou firmu. Místo plánovaného předčasného důchodu ale přichází starost o třetí dceru Týnu na plný úvazek.
Marek Brož, Týdeník Televize 7.8.2018.

Kromě Jany Strykové, Jakuba Prachaře a Petra Vaňka se ten den na place sešli všichni ústřední hrdinové. „Marek teď ztratil dítě a vy ostatní jste přijeli, abyste mu ho pomohli hledat,“ snažil se Karla Dobrého zorientovat v natáčecím plánu asistent Pavel Svatoň, který byl jakousi prodlouženou rukou režiséra Martina Koppa /…/ Lubor Knopp (Karel Dobrý) – Chytrý člověk, který výhodně prodal svoji úspěšnou firmu. Místo plánovaného předčasného důchodu ale přichází starost o třetí dceru Týnu na plný úvazek…
Marek Brož, TV Revue 13.8.2018.

Lubor Knopp, charismatický sympaťák ze staré školy
Lubor je charakterizovaný jako šarmantní chlap ze staré školy, který ženám pomáhá do kabátu. A kterému rozhodně není lhostejné opačné pohlaví. Je to navenek drsňák, uvnitř pytel dobroty, který by se pro rodinu a kamarády rozkrájel. Akorát to neumí až tak dávat najevo. Prodal úspěšnou stavební firmu, takže finance ho netrápí a je tak schopný velmi dobře zabezpečit i svoji rodinu, která je pro něj už třetí v pořadí. Předchozí dvě manželství mu nevyšly a on nechce stejnou chybu opakovat. Proto je pro něj pohoda doma nyní absolutní prioritou.
Kladný tatínek Karel Dobrý
Lubora hraje charismatický herec Karel Dobrý. Karla mají diváci zaškatulkovaného spíš jako představitele rozervanců nebo záporáků. Kladné role úplně často nedostává. V seriálu Tátové na tahu se představí ale v roli úplně jiné bezmála komediální. Jak Lubora charakterizuje Karel? A jak se mu hrálo s ostatními „tatínky?“ Podívejte se na náš rozhovor a také na fotogalerii.
Z oficiálních stránek FTV Prima, 3.9.2018.

Aňa Geislerová si v novém seriálu Tátové na tahu zahraje manželku herce Karla Dobrého. „Všechno překonají díky svému humoru,“ prozradila.
-nov-, Story 13.8.2018.

Novou posilou na Primě je překvapivě herečka Aňa Geislerová (42). Ta si role hodně vybírá a poslední seriál, v němž účinkovala bylo Až po uši na HBO. Nyní se bude objevovat v sérii Tátové na tahu. „Abych pravdu řekla, hlavním tahákem pro mě byl Karel Dobrý, který hraje mého manžela,“ utáhli herečku na jejího kolegu, s nímž si přála už dlouho společně zahrát větší kus.
Saša Šeflová, Super.cz 16.8.2018.

Aňa Geislerová si zde zahrála partnerku Karla Dobrého a její seriálové manželství jí dělá radost – všechny problémy prý překonají společným smyslem pro humor!
Glanc 21.8.2018.

Aňa Geislerová (42) a Karel Dobrý (49): Gábina Sokolová a Lubor Knopp
Nedávno prodal úspěšnou stavební firmu a plánoval, jak si s partnerkou užijí dlouhý předčasný důchod. Jenže Gábina nastoupí do práce a Lubor se začíná starat o chod domácnosti a výchovu dcery.
-dat-, -sti-, Aha! 29.8.2018.

Svatební veselí si užijí Tátové na tahu
Další epizoda seriálu Tátové na tahu bude ve znamení svatebních příprav a také samotné svatby. Blíží se svatba Lubora a Gábiny.
Přípravy na svatbu Lubora a Gábiny vrcholí. Alena coby nejlepší kamarádka Gábiny ke všemu dění přistupuje velmi zodpovědně a rozhodne se, že Gábina nesmí být ochuzená o rozlučku se svobodou. Ta o ni ale moc nestojí. Veškeré chystání Dne D naruší příjezd Luborovy těhotné dcery Petry a Lubor místo plánovené rozlučky se svobodou přiměje své kamarády, aby mu pomohli hájit čest jeho dcery. Neobejde se to bez překvapujících situací.
Svatba Lubora a Gábiny – premiéra Karla Dobrého
V jeden moment se zdá, že je svatba ve vážném ohrožení. Gábina hodně váhá a chce v jeden moment svatbu dokonce zrušit. Do všeho se ale opět vloží Alena. Svatba nakonec bude! Sice trochu jinak a jinde, ale o to bezprostředněji. Pro Karla Dobrého coby ženicha to byla premiéra, a to jak v televizi, tak ve filmu. Ženicha si ještě doposud nezahrál. A před oltářem nestál ani v soukromém životě. Podívejte se do fotogalerie, jak to Gábině a Luborovi, tedy jejich hereckým představitelům Aně Geislerové a Karlu Dobrému, slušelo.
Z oficiálních stránek FTV Prima, 13.10.2018.

Geislerová odmítala v rámci role tančit, srovnal ji až kolega Dobrý. /…/ Herečka se nejprve postavila na zadní a zařekla se, že tanec nebo něco, co se mu jen vzdáleně podobá, po ní nikdo nemůže chtít. Co tomu řeknou lidi? Co že si budou říkat vrstevníci jejích starších potomků čili děti školou povinné, děsila se. „To dáš! Jsi přece herečka!“ opáčil směrem k ní stoickým klidem Karel Dobrý, který v úspěšném seriálu hraje jejího partnera. Geislerová nakonec svůj názor přehodnotila a nemusely se přepisovat obrazy a scénář.
Lukáš Vltavský, Expres.cz 29.10.2018.

V hlavních rolích čtyř tátů na mateřské dovolené se v neděli večer divákům u televizních obrazovek poprvé představili Štěpán Benoni, Karel Dobrý, Saša Rašilov a Petr Vaněk.
-tesk-, Blesk.cz 10.9.2018.

Sledujte další díly plné Tátové na tahu situačního humoru, zvláště v podání Saši Rašilova a Karla Dobrého.
Můj svět 9.10.2018.

Prima už nemilosrdně zrušila show Jeden proti všem, která byla dost nákladná, nyní ztrácí další její seriál Tátové na tahu. Ten se vysílá souběžně s kriminálkou Dáma a král na Nově, která naopak vyšla vítězně. Přitom je seriál kvalitně obsazen a to i herci, kteří běžně v seriálech nehrají, jako například Karel Dobrý, nebo Aňa Geislerová. Krimi ale zřejmě stále táhne více.
Štěpán Cháb, Krajskelisty.cz 25.9.2018.

V novém seriálu, který na TV Prima startuje už 9. září, si naše nejobsazovanější herečka zahraje partnerku Karla Dobrého. Jeho postava, stejně jako další tři „tátové na tahu“, zůstává na „mateřské dovolené“, zatímco jeho žena dělá kariéru. Role se obracejí.
Jak jste si na place sedla s vaším seriálovým partnerem, Karlem Dobrým?
My se známe léta letoucí, ale je pravda, že tolikrát jsme spolu zase netočili. Vlastně až v Zahradnictví a předtím v jednom zahraničním filmu. Dojímá mě způsob jeho interpretace toho otce, protože Karel je plný energie a různých běsů, všichni ho máme spojeného s těmi démonickými, dramatickými postavami. A tady je okouzlující. Naprosto bezelstně, tatínkovsky, řekla bych až komediálně. Opravdu mě to až překvapilo, jak ho teď člověk dokáže vidět jinak.
Prý dokážete ve vašem seriálovém vztahu všechny problémy vyřešit díky humoru. Je to opravdu tak?
Já představuju takovou tu normální remcající ženu – někdo trochu víc remcá a někdo trochu víc řeší. Takže já jsem asi takový skeptik a on je tahoun v tom svém entusiasmu. Ale zdá se mi, že se tam opravdu nedostaneme do žádného konfliktu, který by nám něco kazil. Víme, že v určitých momentech bychom asi měli být naštvaní, ale protože jsme normální lidé, tak si to odpustíme a jdeme dál.
Ideální vztah?
Ano, myslím, že jejich vztah je opravdu hezký.
Její seriálový partner Karel Dobrý se prý na place mění k nepoznání a Aňu tím dojímá. „Já jsem vlastně léta nedokázala docenit kouzlo vedlejších postav,“ pochvaluje si svoji roli v novém seriálu TV Prima.
Z rozhovoru s Annou Geislerovou, Veronika Nováková, Story 27.8.2018.

Jaká práce vás nyní v Praze vytěžuje nejvíc?
Kromě divadla to je nový seriál Tátové na tahu. Je o čtyřech kamarádech, kteří jsou z různých důvodů na rodičovské dovolené a zažívají vtipné i výbušné situace. Hraju tam otce, který převzal starost o prvňačku, protože jeho žena lékařka (Jana Stryková) se připravuje na atestaci. Mými „kolegy“ jsou Karel Dobrý, Petr Vaněk a Štěpán Benoni.
Z rozhovoru se Sašou Rašilovem, Dana Braunová, Magazín Práva 9.6.2018.

Tatínků je vás v seriálu víc. Rozumíte si spolu?
My jsme se s Petrem Vaňkem, Sašou Rašilovem ani Karlem Dobrým dřív moc neznali. Začínáme už pátý měsíc natáčení a sblížili jsme se. Ono to šlo vlastně od začátku postupně s dějem. Také v seriálu je to tak, že se tatínci potkávají před školou, postupně se oťukávají a stávají se z nich přátelé. To se paralelně dělo i mezi námi, kolegy. Myslím, že nám to společně dobře funguje. Navíc nás to baví.
Z rozhovoru se Štěpánem Benonim, Andrea Ježková, TV Revue 27.8.2018.

Znal jste se už předtím se Sašou Rašilovem, Karlem Dobrým a Petrem Vaňkem – ostatními „táty na tahu“?
Štěpán: Právě že ne, což vlastně hezky korespondovalo s dějem – oni se v seriálu znají a já se s nimi postupně seznamuju. Každý z nich má nějaký problém, stará se o dítě nebo o děti a vzájemně si pomáhají.
Z rozhovoru se Štěpánem Benonim, Alena Bartošová, Rodina DNES 2.11.2018.

Jsem vděčný, že v seriálu Tátové na tahu mohu pracovat s Karlem Dobrým. Je výborný!
Z rozhovoru se Štěpánem Benonim, Adéla Vedralová, Glanc 21.8.2018.

Co prozradíte o novém seriálu?
Je o tatíncích na mateřské dovolené, kteří vedle sebe mají emancipované partnerky. Jeden tatínek a také můj partner je Saša Rašilov, další dvojici tvoří Karel Dobrý a Aňa Geislerová, Štěpán Benoni a Evička Josefíková a také tam je homosexuální pár vychovávající holčičku v podání Petra Vaňka a Jakuba Prachaře. Seriál má 16 dílů, což se mi líbí stejně jako to, že točíme výhradně v exteriérech. Je to rodinný, spíše komediální seriál, protože komediálních momentů je hodně, když muži hlídají děti. Samozřejmě tam ale jsou i smutnější pasáže, protože takový je život. Mám z toho velkou radost hlavně proto, že to je dobře napsané, a kromě toho s námi pracují dva skvělí režiséři – Jirka Chlumský a Martin Kopp. Natáčení je zábavné také díky mým hereckým kolegům.
Z rozhovoru s Janou Strykovou, Věra Keilová, TV Pohoda 13.8.2018.

Před jakými projekty právě stojíte?
Teď chystáme nový hezký projekt Tátové na tahu, kde se sešla úplně skvělá a zcela mimořádná parta. Od produkčních přes režiséry Jiřího Chlumského a Martina Koppa po famózní herecké představitele v čele s Karlem Dobrým, Sašou Rašilovem, Štěpánem Benonim a Petrem Vaňkem. Ti kluci jsou prostě báječní.
Je to seriál o čtyřech tatíncích, kteří jsou z nějakých důvodů nucení, nebo se rozhodli, že se budou starat o děti. Je tam skvěle ukázáno, jak je styl výchovy otců jiný než ten mateřský. Myslím, že to bude bavit chlapy i ženy. Třeba Karel Dobrý, který je spíše známý záporák, se tady představí v úplně jiné pozici, než na kterou jsou diváci u něj převážně zvyklí.
Z rozhovoru s Janou Mrákotovou, Lenka Žáčková, Profesní magazín Best Of 27.6.2018.