Nezvěstný

(1. a 2. díl)

Role: Hušner
Režie: Pavel Kačírek

Česká republika 2003 (televizní film, dva díly)

Nezvěstný

Předloha: Egon Hostovský (stejnojmenný román)
Scénář: Josef Eismann, Pavel Kačírek
Hudba: Filip Topol
Kamera: Vladimír Holomek

Obsazení: Pavel Řezníček, Dana Batulková, David Matásek, Jiří Štěpnička, Karel Dobrý, Simona Postlerová, Bohumil Klepl, Petra Lustigová, Vladimír Kulhavý, Oldřich Vízner, Jaroslava Adamová, Otomar Krejča, Jaroslava Obermaierová, Jiří Hálek, Břetislav Slováček, Mikuláš Chadima, Jan Vágner, Zdeněk Švejnoha, Pavel Dytrt, Otmar Brancuzský, Oldřich Hrůza, Karel Ledvina, Jan Procházka, Jana Matějcová, Dominik František Staněk, Jan Unger, Libor Žídek, Radana Herrmannová, Peter Varga, Zdeněk Dvořák, Jan Pohan, Alfréd Strejček, Michael Hofbauer, Jiří Král, Václav Leger, Šárka Ullrichová, Martin Sitta, Kateřina Bílá, Tomáš Stibor, Jan Gregor, Jan Valena, Petr Bureš a další

Česká televize
Původní znění: čeština
78 min. + 79 min.

 

Nezvěstný

 

Z médií

Poslední rozpor se týká herectví. Na vesměs slabší dámy hrají přesilovku vesměs výteční muži, od Pavla Řezníčka v hlavní roli přes Bohumila Klepla, Karla Dobrého či Jiřího Štěpničku až po Davida Matáska, jenž utáhne i nevděčné hrdinné gesto v závěru.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 15.2.2003.

A za druhé, tvůrci zalidnili tentokrát obrazovku ne schématy „dobra“ a „zla“, ale barvitými, bizarními, nejednoznačnými, a proto živými figurami, jež se staly příležitostí pro nadprůměrné výkony řady herců (Jiří Štěpnička, David Matásek, Bohumil Klepl, Simona Postlerová, Pavel Řezníček, Dana Batulková, Karel Dobrý, V. Kulhavý aj.). /…/ Kolem hrdiny nekontrolovaně probíhají určité události, mění se mu k nepoznání před očima dříve čitelní přátelé, kolegové i bližní (mění se ovšem ke zlému i k dobrému: Brunnerův kolega – K. Dobrý – zprvu zcela bez skrupulí prosazuje stranické zájmy na ministerstvu, donáší – přitom však paradoxně chodí do kostela, a nakonec je to on, kdo včasným varováním zachrání Brunnera před zatčením a přiměje ho k emigraci).
Vladimír Just, Literární noviny 10.3.2003.

Erik Brunner (Pavel Řezníček) je ministerským radou na ministerstvu Jana Masaryka těsně před únorem 1948. Zjistí, že ho zřejmě sleduje jeho kolega Hušner (Karel Dobrý). V soukromí prožívá manželskou krizi, manželka Olga (Dana Batulková) stále žije myšlenkami na Pavla Krále, svou bývalou lásku.
Časopis TV Revue 7.2.2003.