Terasa (televizní záznam)

(záznam inscenace Divadla Na zábradlí)

Role: Maurice
Režie: Jiří Pokorný, Jan Brichcín

Česká republika 2003 (televizní záznam divadelní inscenace)

Autor: Jean-Claude Carrière
Překlad: Matylda a Michal Lázňovských
Divadelní dramaturgie: Ivana Slámová
Scéna: Petr B. Novák
Kostýmy: Kateřina Štefková
Hudba: Michal Novinski (Ničík)
Divadelní režie: Jiří Pokorný
Kamera: Jiří Lebeda
Televizní režie: Jan Brichcín

Obsazení televizního záznamu: Marie Málková, Igor Chmela, Karel Dobrý, Natália Drabiščáková, Bohumil Klepl, Jorga Kotrbová, Jiří Ornest

Česká televize
Původní znění: čeština
97 min.

 

Související

Terasa (divadelní inscenace)

 

Z médií

Terasu, inscenaci režiséra Jiřího Pokorného o lásce, spontánnosti, humoru, přírodě a nejisté totožnoti hrdinů, můžete vidět v televizním záznamu představení Divadla Na zábradlí. Hlavní roli Madeleine hraje Marie Málková.
Terasa pro mě znamená návrat k tomu, co jsem v Divadle Na zábradlí hrála, když jsem vyšla ze školy – absurdní divadlo, jehož bylo Zábradlí průkopníkem. Proto to byl krásný návrat. Autor Terasy Carriére je scenáristou Luise BuEuela a já jsem obdivovatelkou jeho filmu Nenápadný půvab buržoazie. Terasa s ním má společnou nevyzpytatelnost, záhadnost. Také to, že se potkávají lidé, kteří se v životě neviděli, vstupují si do osudů a nikdo se tomu nediví. Hra je pro herce lákavá i tím, že autor nic blíže nevysvětluje. Je na interpretech, jak vše pochopí a vyřeší. Proto byla práce vzrušující a těšila nás.
Lidé, kteří se nikdy neviděli... Vy jste se s mnohými kolegy znala, ale nehráli jste spolu…
S Jiřím Ornestem a s Karlem Dobrým jsme společně hráli Na zábradlí velké role v první polovině 90. let. Ale s hlavním partnerem Igorem Chmelou jsme stáli na jevišti společně poprvé a od první chvíle jsme si rozuměli. Při zkoušení pro mě není důležité, jestli někoho znám dobře, jestli ho mám, nebo nemám ráda – to jsou věci mimo jeviště, mimo kameru. Pro mě je důležité, jestli se navzájem „slyšíme“ a jestli si „odpovídáme“.
Z rozhovoru s Marií Málkovou, Helena Herbrychová, Týdeník Televize 24/2003.