Příběh rytíře

A Knight's Tale

Role: Flanderský král zbraně (Flanders King of Arms)
Režie: Brian Helgeland

USA 2001

Příběh rytíře

Scénář: Brian Helgeland
Hudba: Carter Burwell
Kamera: Richard Greatrex

Obsazení: Heath Ledger, Mark Addy, Rufus Sewell, Paul Bettany, Shannyn Sossamon, Alan Tudyk, Laura Fraser, Christopher Cazenove, Berenice Bejo, James Purefoy, Scott Handy, Leagh Conwell, Steven O’Donnell, Jonathan Slinger, Nick Brimble, Karel Dobrý, Philip Lenkowsky, Roger Ashton-Griffiths, Petr Meissel, Matthew Mills, Daniel Rous, Vladimír Kulhavý, Miroslav Mokos, Noel le Bon, Scott Bellefeuille, David Schneider, Rudolf Kubík, David Fisher, David Sterne, Alice Connor, Alice Bendová (Veselá), Berwick Kaler, Howard Lotker, Jan Kuželka, Václav Upír Krejčí, Jan Nemejovský a další

Původní znění: angličtina (hlas Karla Dobrého nebyl dabován)
127 min.

 

Příběh rytíře Příběh rytíře Příběh rytíře

 

Z médií

A faktor zábavnosti je v našich končinách mimochodem ještě notně umocněn tím, že se natáčelo na Barrandově a v okolí Prahy. V praxi to kupříkladu znamená, že davy anglických venkovanů v hledišti byly ve skutečnosti zástupy zpustle působících českých komparsistů, a budete-li pozorní, dost možná si všimnete i několika našich hereckých tváří (Karel Dobrý, Daniel Rous, Václav „Upír“ Krejčí...).
Ondřej Vosmík, Týdeník Televize 9.12.2008.

Pro Českou republiku je zájem Hollywoodu výhodný nejen z hlediska peněz, ale také kvůli tomu, že umožňuje českým hercům prorazit v zahraničních produkcích. Filmaři si totiž do epizodních rolí často vybírají domácí umělce. Naposledy se před kameru dostali Karel Dobrý a Václav „Upír“ Krejčí, když je obsadil režisér snímku Příběh rytíře Brian Helgeland.
Jakub Lederer, Slovo 27.8.2001.