Policie Modrava: Magická síla

(epizoda z televizního seriálu, 2. řada, 3. díl)

Role: Richard Kopecký (Guru Maymar)
Režie: Jaroslav Soukup

Česká republika 2017 (televizní seriál)

Policie Modrava: Magická síla – propagace Guru Maymara

Autor projektu: Jaroslav Soukup
Námět epizody: Jaroslav Soukup, Miroslav Vaic, Naďa Horáková
Scénář epizody: Jaroslav Soukup, Miroslav Vaic
Hudba: Zdeněk Barták, Jiří Hradil
Kamera epizody: Vladimír Holomek

Obsazení epizody: Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Jaroslava Bobková-Stránská, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Matěj Dadák, Michal Holán, Jana Boušková, Taťjana Medvecká, Martin Davídek, David Pospíšil (hlas Jiří Dvořák), Elena Podzámska, Karel Dobrý, Jakub Chromeček, Petra Jungmanová, Martin Finger, Vendula Fialová, František Strnad, Josef Nechutný, Stanislav Hybler, Štěpánka Křesťanová, Václav Krátký, Jaromír Meduna, Stanislava Jachnická, Jiří Racek, Matěj Anděl, Nikola Heinzlová, Petra Výtvarová Krausová, Eva Nádaždyová, Ctirad Götz, Martin Zahálka, Ivo Hrbáč, Hana Marie Maroušková, Martin Sitta, Pavel Skřípal, Eliška Nezvalová, Kateřina Sedláková, Karel Král, Pavel Jecelín a další

TV Nova
Původní znění: čeština
58 min.

 

Policie Modrava: Magická síla – propagace Guru Maymara Policie Modrava: Magická síla – propagace Guru Maymara Policie Modrava: Magická síla – propagace Guru Maymara Policie Modrava: Magická síla – propagace Guru Maymara Policie Modrava: Magická síla – natáčení Policie Modrava: Magická síla – natáčení Policie Modrava: Magická síla – natáčení Policie Modrava: Magická síla – natáčení Policie Modrava: Magická síla – natáčení Policie Modrava: Magická síla – natáčení Policie Modrava – natáčení

 

Z médií

A jaké nové tváře se na obrazovkách objeví? Například Igor Bareš, Karel Dobrý, Zdeněk Žák, Petra Jungmanová nebo Václav Kopta.
Jiří Landa, TV Revue 5.12.2016.

No do seriálu Policie Modrava tentoraz mieri aj ďalšia Slovenka, a to Elena Podzámska. „Točíme v Česku Policie Modrava. Sonička Norisová a Karel Dobrý,“ pochválila sa herečka fotkou na sociálnej sieti.
-tam-, Pluska 24.9.2016.

Guru Maymar, kterého hraje Karel Dobrý, vede v příběhu esoterické kurzy pro ženy. „Některé z nich si pak vozí na svoji šumavskou chatu…A s tou byl problém. Měla stát na samotě a uvnitř měla být ,buddhistická svatyně’ zařízena v thajském duchu. Buddhové, vonné tyčinky apod. Jenže najděte takovou chatu na Šumavě! Opět měsíce hledání. Když vyhovovala poloha chaty, nevyhovoval interiér apod. Nakonec dal tip Roman Halbhuber, majitel ranče Vogelsang, kde se natáčel celý díl Ranč z první série. Ten tip byla chata na Karlině Pile,“ řekl Deníku Soukup a přiznal, že když chatu viděl poprvé, tak měl pochybnosti. Chata byla tak trochu ošuntělá, zařízená v prostém trampském duchu. Ale její majitel byl prima člověk, dovolil filmařům, aby ji celou vystěhovali a zařídili v duchu, který potřebovali. Tak se z trampské chaty v centru Šumavy stala „buddhistická svatyně“ a mohlo se natáčet.
Milan Kilián, Klatovský deník 9.9.2017.

Charizmatického herce Karla Dobrého jsme už viděli v pohádkové komedii Zdeňka Trošky jako upíra, v další pohádce ztvárnil zase čerta. Teď na něj ale v seriálu Policie Modrava čekalo mnohem těžší natáčení. Místo pohádkové postavy si zahrál muže, který znásilnil ženu. Jak náročně je takovou scénu natočit prozradil režisér Jaroslav Soukup. „Karla Dobrého jsem dopředu neznal a jak už to většinou bývá, hned první scéna, kterou jsme spolu točili, byla scéna znásilnění. Navíc jsme točili hned po ránu. Vše ale proběhlo v klidu a Karel neměl sebemenší problém udělat vše tak, jak jsem chtěl – bez problémů a dobře,“ pochválil herce režisér. I Karel Dobrý nakonec drsnou scénu zvládl zahrát s přehledem. „S panem režisérem byla skvělá spolupráce. Scénu jsme chtěli natočit hlavně co nejrychleji a korektně. Mně se tam těch holek vystřídalo více a všichni jsme se snažili, aby to bylo co nejpříjemnější a korektní pro všechny,“ vzpomíná Karel Dobrý, který v dílu ztvární Guru Maymara, který pořádá ezoterické kursy pro ženy, ale později bude zavražděn. „Při natáčení bylo v jednom pokoji asi deset lidí. Ze začátku se lehce styděli, ale pak už si zvykli. Samotné znásilnění jsme točili jen asi tři hodiny a pak už jsme přešli na scény v exteriéru,“ dodal režisér.
Anna Veškrnová, Super.cz 10.9.2017.

Sex schovaný za meditací! Tím se neblaze proslavil Guru Jára, který znásilňoval (podle svých slov odháčkovával) ženy pod záminkou očištění duše. A to si také v Policii Modrava vyzkoušel Karel Dobrý (48). Do role muže, který zneužívá ženy, se velice rychle vžil. „S panem režisérem byla skvělá spolupráce. Scénu jsme chtěli natočit hlavně co nejrychleji a korektně. Mně se tam těch holek vystřídalo víc a všichni jsme se snažili, aby to bylo co nejpříjemnější a korektní pro všechny,“ zavzpomínal na erotické scény Dobrý, který ve třetím dílu ztvární Guru Maymara.
-zej-, Blesk 9.9.2017.