Znamení koně (2. řada)

(1. – 13. díl)

Role: Karel Dejmek
Režie: Milan Cieslar

Česká republika 2015 (televizní seriál, třináct dílů)

Znamení koně II.

Námět: Roman Kopřivík, Magdalena Turnovská
Scénář: Roman Kopřivík, Magdalena Turnovská, Miroslav Oščatka, Marcela Kopecká, Barbora Vinasová
Hudba: David Solař
Kamera: Ervín Sanders

Obsazení: Tereza Voříšková, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Boleslav Polívka, Karel Dobrý, Jan Zadražil, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Petra Domžalová-Králová, Vanda Károlyi-Konečná, David Matásek, David Bowles, Richard Krajčo, Miroslav Donutil, Petr Franěk, Miroslav Vladyka, Jiří Mádl, Anna Kočicová, Zdena Herfortová, Jana Štvrtecká, Josef Vaverka, Martin Donutil, Zdeněk Mahdal, Eva Perkausová, Martin Siničák, Petr Štěpán, Vladimír Doskočil, Jaroslav Matějka, Pavel Zatloukal, Zdeněk Trčálek, Max Borák, Jonáš Hloušek, Jakub Kakos, Vladimír Vopravil, Jitka Jackuliak, Hana Holišová, Petr Macháček, Zdeněk Bureš, Pavel Hromádka, Ondřej Biravský, Eva Daňková-Sachrová, Radoslav Šopík, Markéta Kalužíková, Marie Vančurová, Stanislav Lehký, Radovan Král, Kateřina Liďáková, Tomáš Sýkora, Lucia Jagerčíková, Jiří Konvalinka, Jakub Šafránek, Jan Apolenář, Klára Vojtková, Anna Vopravilová, Vlastimil Peška a další

Česká televize v koprodukci s Filmovými ateliéry
Původní znění: čeština
52 min. + 52 min. + 52 min. + 52 min. + 52 min. + 53 min. + 52 min. + 52 min. + 53 min. + 52 min. + 53 min. + 52 min. + 51 min.

 

Znamení koně II. Znamení koně II. Znamení koně II. Znamení koně II. Znamení koně II. Znamení koně II. – natáčení

 

Video

1. díl – Blue Mystery
2. díl – Finta
3. díl – Nový úsvit
4. díl – Dozrál čas
5. díl – Malé výhry
6. díl – Kouzelná chvíle
7. díl – Zbytečná slova
8. díl – Na rovinu
9. díl – Restart
10. díl – Něco za něco
11. díl – Odkryté karty
12. díl – Investice do budoucnosti
13. díl – Poslední rytíř
(všechny epizody)

 

Související

Znamení koně (1. řada)

 

Odkazy

Profil seriálu na stránkách České televize

Profil seriálu v síti Facebook

 

Z médií

V nových dílech se diváci kromě Vilmy Cibulkové, Terezy Voříškové, Richarda Krajča, Igora Bareše a Boleslava Polívky opět setkají s Vandou Károlyi, Valérií Zawadskou, Oldřichem Navrátilem, Karlem Dobrým, nově ale také s Ondřejem Vetchým, Miroslavem Donutilem a jeho synem Martinem nebo Janem Zadražilem.
Tisková zpráva České televize 24.9.2013.

Nóblhóch je určitě setkávání s význačnými lidmi. Z těch nejslavnějších to býval Leoš Janáček. Ten tady pobyl pětadvacetkrát! A spisovatel František Kožík dokonce podle jednoho ze zdejších „otců zakladatelů“, doktora Františka Veselého, napsal knihu Kouzelník z vily pod lipami. Dneska tady celebrity potkáte taky, třeba loni na otevření Nového Jubilejního byl Jan Přeučil a nedávno se tady točily další díly seriálu Znamení koně s Igorem Barešem nebo Karlem Dobrým.
Dagmar Školoudová, Vlasta 7.5.2014.

„Náš seriál má hlavu a patu a velký kus romantiky,“ říká režisér Milan Cieslar, který se při natáčení premiérových dílů sešel s přibližně stejným hereckým týmem, který kromě Voříškové a Krajča tvoří Vilma Cibulková, Bolek Polívka, Igor Bareš, Oldřich Navrátil, Karel Dobrý či Valérie Zawadská.
Gabriela Kováříková, Deník 14.1.2015.

Její role (Anny Kočicové) sice není hlavní, ale zatím ji diváci mohli vidět v každém díle po boku herce Karla Dobrého, s nímž tvoří dvojku záporáků.
Marcel Mihalik, Aha! 17.2.2015.

Filmaři zde potřebovali pořídit několik záběrů, mimo jiné natočit i jeden dostih. Mezi diváky na tribuny usadili Bolka Polívku, Karla Dobrého nebo Jana Zahradila, kteří sledovali své favority.
Martina Malá, Mladá fronta DNES (region Východní Morava) 3.9.2016.

Co váš osobní vztah ke koním?
Mám velkou pokoru a hlavně respekt. Třeba výborný herec Národního divadla Karel Dobrý měl při jízdě na vlastním koni nehodu. Přitom pracovat s koňmi umí a to, co na nich běžně předvádí, je úžasné. Navíc má na natáčení svého koně a oba jsou na sebe zvyklí.
Co se stalo?
Při jedné vyjížďce spadl pod koně tak nešťastně, že měl zlomeninu nártu, paty a prstů na noze. Dostal na osm neděl sádru, což byla celkem komplikace. Natáčení se nedá zastavit. Všechny záběry jsme potom museli koncipovat tak, jako že sedí za stolem.
Z rozhovoru se Zdeňkem Skaunicem, Deník 17.2.2014.