Defenestrace

Režie: Zdeněk Jiráský

Česká republika 2017 (televizní film) – natáčení

Scénář: Pavel Kosatík

Obsazení: Karel Dobrý, Eva Josefíková, Tereza Hofová, Ondřej Malý, Štěpán Kozub, Sara Sandeva a další

 

Z médií

Karel Dobrý a Eva Josefíková se stanou hlavními protagonisty chystaného snímku režiséra Zdeňka Jiráského Defenestrace, který o roce 1618 natáčí Česká televize. Je to další z řady historických témat, jež ČT chystá.
TV Revue 27.3.2017.

Česká televize se aktuálně zaměřila také na velké události z našich dějin. Ve snímku Defenestrace režiséra Zdeňka Jiráského si zahrají třeba Karel Dobrý a Eva Josefíková. „Příběh bude založen na dramatickém konfliktu ústřední trojice postav, Thurna a Fridricha Falckého proti císaři Ferdinandu II.,“ řekl kreativní producent Jan Lekeš.
Stanislav Dvořák, Novinky.cz 16.3.2017.

K nadcházejícímu čtyřstému výročí začátku třicetileté války vznikne snímek Defenestrace, který popisuje, jak 23. května 1618 představitelé českých stavů vyhodili z oken Hradu dva představitele králova úřadu. Režisérem je tvůrce Poupat Zdeněk Jiráský, hlavní role mají Karel Dobrý a Eva Josefíková.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 16.3.2017.

Tematicky nejvíc do minulosti se pívá snímek Zdeňka Jiráského Defenestrace, který se vrací do roku 1618. "Příběh bude založen na dramatickém konfliktu tří postav, Thurna a Fridricha Falckého proti císaři Ferdinandu II," prozradil kreativní producent Jan Lekeš. Ve snímku si mimo jiné zahraje Karel Dobrý a Eva Josefíková.
-em-, Mediahub.cz 16.3.2017.

V příštím „osmičkovém“ roce nás čeká řada důležitých historických výročí a televize ke každému z nich chystá svůj příspěvek. Snímek DEFENESTRACE vezme diváky do roku 1618, kdy rozzuření šlechtici svrhli z okna Pražského hradu dva nejvyšší představitele královského úřadu. Scénář napsal Pavel Kosatík, který stojí za seriálem České století. V hlavních rolích se představí Karel Dobrý a Eva Josefíková.
Týdeník Televize 28.3.2017.

Karel Dobrý a Eva Josefíková se stanou hlavními protagonisty chystaného snímku režiséra Zdeňka Jiráského Defenestrace, který se vrací do roku 1618. „Příběh bude založen na dramatickém konfliktu ústřední trojice postav, Thurna a Fridricha Falckého proti císaři Ferdinandu II,“ uvedl kreativní producent Jan Lekeš.
-mav-, Mediaguru.cz 16.3.2017.