Génius – Einstein

(9. díl)

Genius – Einstein

Role: Michail Ivanuškin (Mikhail Ivanushkin)
Režie epizody: Kenneth Biller

USA 2017 (televizní seriál, jeden díl z deseti)

Předloha: Walter Isaacson (kniha „Einstein: His Life and Universe“)
Scénář epizody: Noah Pink, Kenneth Biller, Raf Green
Kamera: Mathias Herndl

Obsazení epizody: Geoffrey Rush, Emily Watson, Ralph Brown, Richard Topol, Michael McElhatton, T.R. Knight, Adam Garcia, Christian Rubeck, David Dencik, Nikola Djuricko, Ania Bukstein, Jodhi May, Rob LaBelle, Robert Picardo, John Sackville, Jolyon Coy, Karel Dobrý, Stephen Chance, David Hunt, Charlie Field, Mitchell Mullen, Nancy Crane, Zita Téby, Lucy Farrett, Georg Nikoloff, Miles Richardson, Gunnar Cauthery, Jim High, Tom Knight, Timo Willman, Daniel Kötter, Bryan Bounds, Steve Mirer, Bethany Adams, Jeff Fritz, Rebecca Riisness, Vera Taylor a další

Původní znění: angličtina (hlas Karla Dobrého nebyl dabován)
48 min.

 

Z médií

V roli Marie Curie-Sklodowské se představí Klára Issová, pozorní diváci si mohou všimnout i Karla Dobrého nebo Predraga Bjelace.
Tomáš Mrzena, Týdeník Televize 28.8.2018.

Bonusem pro české publikum je fakt, že tvůrci natáčeli také u nás. V sérii je řada povědomých míst a objeví se tam i několik českých herců. Například v roli Marie Curie-Sklodowské se představí Klára Issová. A pozorní diváci si jistě všimnou i tváře Karla Dobrého nebo Karla Heřmánka mladšího.
Tomáš Mrzena, Týdeník Televize 9.5.2017.

Řadí se k nim například životopisné dokudrama o Albertovi Einsteinovi s Geoffreyem Rushem v hlavní roli, které se v Česku i natáčelo a hrají v něm také čeští herci Karel Dobrý, Jana Krausová nebo Klára Issová.
Eva Vejdělková, Právo 24.8.2018.