Strašidla

Role: Ignác, upír
Režie: Zdeněk Troška

Česká republika 2016

Strašidla

Námět: Jiří Kos
Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ
Hudba: Miloš Krkoška
Kamera: Martin Duba

Obsazení: Tereza Kostková, Bronislav Kotiš, Carmen Mayerová, Jiří Dvořák, Sara Sandeva, Nelly Řehořová, Petr Šimčák, Vladimír Polívka, Tereza Bebarová, Karel Dobrý, Anna Polívková, Václav Postránecký, Matěj Hádek, Jana Bernášková, Petr Nárožný, Martin Pechlát, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma, Andrea Nakládalová-Hoffmannová, Aneta Procházková, Matěj Kraus, Matěj Vlček, Vladimíra Havlíčková, Jitka Sedláčková, Pavel Bezděk, Pavel Slabý, Simona Včalová, Jiří Bláha, Bivoj Kudělka, Natálie Urválková, Pavla Bečková, Venuše Humheyová, Lenka Kubálková a další

Původní znění: čeština
107 min.

 

Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla Strašidla – předpremiéra v Týně nad Vltavou (srpen 2016) Strašidla – předpremiéra v Týně nad Vltavou (srpen 2016) Strašidla – předpremiéra v Týně nad Vltavou (srpen 2016) Strašidla – předpremiéra v Týně nad Vltavou (srpen 2016) Strašidla – předpremiéra v Týně nad Vltavou (srpen 2016)

 

Video

Rozhovor 1, Rozhovor 2

Trailer

Videoklip

Rozhovor s Terezou Kostkovou a ukázky

Reportáž o rekvizitách

 

Odkazy

Oficiální stránky filmu

Profil filmu v síti Facebook

 

Z médií

V hlavních rolích se objeví Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Jiří Dvořák, Bronislav Kotiš, Sára Sandeva, Vladimír Polívka, Tereza Bebarová. Sekundovat jim v rámci více než třicetidenního natáčení budou další známé tváře jako Petr Nárožný, Václav Postránecký, Matěj Hádek, Anna Polívková, Karel Dobrý, Jana Bernášková, Martin Pechlát, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma, Andrea Nakládalová, Jitka Sedláčková Malvína Pachlová či Pavel Slabý.
Deník 7.8.2015.

V hlavních rolích nové pohádkové komedie se objeví Bronislav Kotiš, Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Carmen Mayerová, Sára Sandeva, Tereza Bebarová, Matěj Hádek, Karel Dobrý, Anna Polívková, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Nelly Řehořová, Petr Šimčák, Petr Čtvrtníček nebo Aneta Procházková.
Jitka Kameníková, EuroZprávy.cz 12.5.2016.

Rodinná komedie Zdeňka Trošky Strašidla, která jde do kin 18. srpna, zveřejnila trailer. V hlavních rolích se představí Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Matěj Hádek, Petr Nárožný nebo Karel Dobrý.
Mirka Spáčilová, iDnes.cz 12.5.2016.

Dále vystoupí Jiří Dvořák v roli vodníka Bubly, Sára Sandeva jako víla Jitřenka a Karel Dobrý coby upír Ignác.
Jan Varga, Filmserver.cz 30.10.2015.

Lidské pokolení pak zastupují Vladimír Polívka coby úředník Patočka, Tereza Bebarová jako majitelka prádelny, Václav Postránecký si zahraje ředitele školy a třídní učitelku vytvoří Anna Polívková. Dále uvidíme Petra Nárožného, Karla Dobrého, Matěje Hádka, Martina Pechláta, Petra Čtvrtníčka, nebo Janu Bernáškovou.
Kritiky.cz 18.8.2016.

A všechno naopak zamotá jeden upír. Upíři se v českých pohádkách skoro vůbec nevyskytují, ale toho, kterého vymyslel Jiří Kos a zdokonalil Zdeněk Troška, si diváci určitě oblíbí, i když jde v podstatě o zápornou postavu. Hraje ho Karel Dobrý, který jako by se pro roli upíra Ignáce narodil. Přiletí jako netopýr a všem strašidlům i lidem dokonale zkomplikuje život…
-hel-, Sedmička 28.4.2016.

Dále uvidíme Petra Nárožného, Karla Dobrého, Matěje Hádka, Martina Pechláta Petra Čtvrtníčka nebo Janu Bernáškovou. /…/ V roli upíra Ignáce, který se snaží využít nelehké situace a získat svou dávnou lásku Patricii, si zahraje okouzlující Karel Dobrý. „Je to spíš takový dlouho odmítaný nápadník, než krvelačný upír,“ představuje Ignáce herec. Pro svou postavu získal nejen atraktivní černý kostým, ale také elegantní upírské zuby. V zubní ordinaci mu nejprve sejmuli otisky a pak vyrobili speciální zubní náhradu, která se připevní na skutečný chrup. Hned první natáčecí den čekala na Karla Dobrého scéna, kdy se líbá s Patricií. Rozhodně mu v tomto záběru zuby překážely méně, než při obědě v polední pauze, ale i to se obešlo bez nehody. /…/ Nejnáročnější z celé kolekce byl kostým upíra Ignáce. „Jeho netopýří kabát, vesta a vlastně celý komplet se nedal sesadit z fundusových kousků. Proto bylo vše navrženo, nakoupeno a ušito od A do Z. S výškou postavy Karla Dobrého kostým ožil a nadpřirozeno vstoupilo z dávných dob do šedé současnosti," dodává kostýmní výtvarnice Lucie Ulíková.
-mh-, EuroZprávy.cz 8.10.2015.

Černá paruka, bílá pleť, rudé rty a zlověstný pohled! Takhle se Tereza Kostková (39) představí jako čarodějnice v novém filmu Zdeňka Trošky (62) a všechny okouzlí. Včetně kolegy Karla Dobrého (46), který hraje upíra Ignáce. „Ještě ráno před natáčením jsme si vykali, ale když máme hned první scénu líbací, tak jsme si potykali,“ svěřila se deníku Aha! Tereza, do které se během natáčení několikrát zakousne pravě její filmový ctitel Karel Dobrý.
-mia-, Aha! 1.10.2015.

Na nádvoří se prochází zvláštní skupinka: v bohatých temných šatech kouzelnic poznávám Carmen Mayerovou a její dceru Terezu Kostkovou, upíří zuby cení a dlouhou kšticí pohazuje Karel Dobrý, v elegantním fráčku se dámám klaní Jiří Dvořák, vílí šaty vlají kolem Sáry Sandevy. /…/ Nejnáročnější byl ale pro kostýmní výtvarnici Lucii Ulíkovou oblek upíří. „Jeho netopýří kabát, vesta a vlastně celý komplet se nedal sesadit z fundusových kousků. Proto bylo vše navrženo, nakoupeno a ušito od A do Z. S výškou postavy Karla Dobrého kostým ožil a nadpřirozeno vstoupilo z dávných dob do šedé současnosti.“
Věra Míšková, Právo 18.10.2015.

V hlavních rolích filmu, který se natáčel na 9 lokacích, bylo pro něj speciálně vyrobeno 15 nových kostýmů, 6 paruk a samozřejmě desítky rekvizit se objeví Tereza Kostková, Bronislav Kotiš, Jiří Dvořák, Carmen Mayerová, Sara Sandeva, Vladimír Polívka nebo třeba Karel Dobrý, který v pohádce hraje upíra Ignáce. „Ten musel ještě před natáčením absolvovat speciální návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a na jeho základě byla vyrobena speciální zubní náhrada, kterou používal v roli při natáčení,“ poznamenala Uljana Donátová. Karel Dobrý si pak díky typicky upířím zubům mohl „pochutnávat“ například na nadívaných pavoucích nebo muchomůrkách.
Martina Křečková, Benešovský deník 23.7.2016.

Film se natáčel na 9 lokacích, bylo pro něj speciálně vyrobeno 15 nových kostýmů a 6 paruk. A samozřejmě desítky rekvizit. Mezi ty nejoriginálnější patřilo létající koště pro kouzelnici Žofii, nicméně řadu zajímavých doplňků museli rekvizitáři zajistit také pro upíra Ignáce, kterého ve filmu hraje Karel Dobrý. Ten musel ještě před natáčením absolvovat speciální návštěvu zubní ordinace, kde mu vzali otisk a na jeho základě byla vyrobena speciální zubní náhrada, kterou používal v roli při natáčení. Upír Ignác je prý spíše odmítaný nápadník než zcela krvelačný upír, nicméně, přesto si Karel Dobrý musel „pochutnávat“ na dobrotách, které patří do upířího jídelníčku – jako nadívaní pavouci nebo muchomůrky.
Jana Podskalská, Deník 21.7.2016.

Upír Ignác „Je to spíše takový klasický odmítaný nápadník než krvelačný upír,“ nechce svou roli pomlouvat Karel Dobrý. Faktem je, že vypadá ze všech strašidel nejuhrančivěji. Mimo jiné i proto, že má opravdu dokonalé upírské zuby. Vyrobili mu je v zubní ordinaci po sejmutí otisků a pak mu je přilepili na skutečné zuby. /…/ Karel Dlouhý svádí Terezu přímo neodolatelně.
Blesk magazín 6.11.2015.

Takhle láme herec Karel Dobrý kolegyni Terezu Kostkovou při natáčení komedie Strašidla. /…/ Tím, kdo líbá a usiluje o Terezu jako o strašidelnou ženu, je herec Karel Dobrý.
VIP Story.cz 3.10.2015.

Pohádkovou podívanou slibují Strašidla Zdeňka Trošky (63). Film se právě dokončuje v trikovém studiu, aby mohla Carmen Mayerová (71) létat na motorce a Karel Dobrý (47) se vznášet jako upír.
Michaela Remešová, Blesk 31.5.2016.

Manželskou pohodu strašidel ve filmu ohrozí uhrančivý upír Ignác v podání Karla Dobrého, Patriciina první láska. Když dá švarná čarodějka přednost Hugovi, Ignác se zhrzeně stáhne na svůj hrad v Transylvánii. Osamělý život ho však brzy přestane bavit, a tak se v podobě netopýra znovu vplíží do Patriciina domova. A prozradím ještě, že Patricie novému lákání milence dokonce podlehne...
Odpovědi Zdeňka Trošky, Dušan Spáčil, Blesk magazín 12.8.2016.

Dlouho trvala příprava létajícího upíra, který byl vyrobený na základě živého netopýra a musel být zamaskovaný do podoby Karla Dobrého – ten upíra Ignáce hraje. S tím si maskéři i mistři triků hodně vyhráli.
Odpovědi Zdeňka Trošky, TV Revue 15.8.2016.

Jaké herce jste obsadil tentokrát?
Ve Strašidlech vystupují čarodějnice, hejkal, vodník, jejich děti a tak dále. Mladého úředníka, který by rád strašidelnou rodinu ze zámečku vystěhoval, hraje Vladimír Polívka, jenž se následně zamiluje do víly. Tu ve filmu hraje krásná dívenka Sára Sandeva. Kromě již dvou zmíněných postav se v komedii objeví herci zvučných jmen jako Petr Nárožný, Václav Postránecký, Bronislav Kočiš, Karmen Mayerová, její dcera Tereza Kostková, sestra Vladimíra, Anička Polívková, stejně jako Matěj Hádek, Karel Dobrý, Aleš Háma, Petr Čtvrtníček a další.
Z rozhovoru se Zdeňkem Troškou, Kateřina Husárová, Deník 15.3.2016.

No, a ve Strašidlech jsou atraktivní čarodějnice hned dvě…
Přiznávám, že jsem měl jistou obavu oslovit s touto rolí dámu, jakou je paní Carmen Mayerová, ale ta okamžitě a nadšeně souhlasila. Stejně jako její dcera Terezka Kostková. Obě čarodějnice jsou ovšem elegantní, zalíbilo se jim zůstat v konci 19. století, protože usoudily, že jim tato móda sluší nejvíc. Se stejnou chutí se své úlohy zhostili i Broněk Kotiš jako hejkal, Jirka Dvořák coby vodník a Karel Dobrý jako upír Ignác. Myslím, že skvělejšího upíra český film nemá!
Z rozhovoru se Zdeňkem Troškou, Jana Bednářová, Moje rodina 20.8.2016.

Vaší třetí filmovou premiérou budou letos Strašidla. Bylo pro vás velké dilema, jestli natáčet se Zdeňkem Troškou?
Já proti panu Troškovi nemůžu říct jediné špatné slovo, i když spousta věcí, co dělá, je na hranici vkusu. Pravda je, že když mi to nabídli, to jeho jméno mě dost vyplašilo. A oni říkali: „Ne, ne, ne, počkejte, pošleme vám mail, přečtěte si to.“ Tak jsem otevřel ten mail, přečetl si scénář, roztomilý, taková hezká pohádka po povrchu, žádné jinotaje, prostě pro pobavení. A pak jsem si přečetl obsazení: Karel Dobrý, Martin Pechlát, Matěj Hádek…
Z rozhovoru s Vladimírem Polívkou, Helena Cejpová, Mladá fronta DNES 25.2.2016.