Četníci z Luhačovic

(4., 5. a 6. díl)

Role: Radomír Vlach, velitel četníků
Režie epizod: Dan Wlodarczyk, Biser A. Arichtev

Česká republika 2017 (televizní seriál, tři díly z dvanácti)

Četníci z Luhačovic

Námět: Petr Bok
Scénář epizod: Petr Bok, Tomáš Feřtek
Hudba: Jiří Hájek
Kamera epizod: Richard Řeřicha, Martin Schinabek

Obsazení epizod: Robert Hájek, Martin Donutil, Pavel Zedníček, Karel Dobrý, Ivana Korolová, Pavla Tomicová, Ondřej Malý, Dana Batulková, Igor Bareš, Tereza Vilišová, Lukáš Vaculík, Jaroslav Plesl, Martin Sitta, Radoslav Šopík, Ivo Gogál, Jana Hubinská, Jana Kvantiková, Roman Slovák, Laura Kovalová, Jiří Fero Burda, Zdeněk Pecháček, Jan Novotný, Lívia Bielovič, Amálie Gregorová, Zuzana Slavíková, Jakub Zindulka, Simona Zmrzlá, Tomáš Dianiška, Tomáš Turek, Otto Rošetzký, Marcel Vašinka, Naďa Konvalinková, Michal Soltész, Miloslav Mejzlík, Pavel Lagner, Ondřej Biravský, Otmar Brancuzský, Zdeněk Černín, Alena Doláková, Václav Hanzl, Jiří Jelínek, Radim Jíra, Miroslav Kumhala, Miloslav Maršálek, Jiří Maryško, Petr Pavlas, Sandra Riedlová, Tomáš Sýkora-Milostný, Josef Šamonil, Milan Šindelář, Jan Václavík, Kamila Valůšková, Martin Vrtáček, Dalibor Buš, Olga Fečová, Zdeněk Julina, Milan Kroka, Rozálie Krycnerová, Jiří Pištěk, Eliška Skálová, Václav Svoboda, Šimon Tintěra, Dalibor Vinklát, Vojtěch Blahuta, Helena Čermáková, Radek Galaš, Vladimír Hauser, Hana Holišová, Luděk Jelen, Marie Ludvíková, Táňa Malíková, Jan Mazák, Ludmila Mecerodová, Kateřina Sedláková, Petr Šimčák, Zdeněk Truhlář, Ivan Urbánek, pes Arri, pes Ira, pes Roxy, pes Benny a další

Česká televize
Původní znění: čeština
83 min. + 82 min. + 84 min.

 

Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – natáčení na zámku v Hošticích Četníci z Luhačovic – reklamní banner

 

Video

4. díl – Tabačka
5. díl – Evička
6. díl – Staré dluhy
(všechny epizody)

Sestřih

Jak se dělá jizva (rozhovor), Reportáž z natáčení 1, Reportáž z natáčení 2, Reportáž z natáčení 3

 

Související

Mám tu dobu v sobě. (rozhovor na serveru České televize)

 

Odkazy

Profil seriálu na stránkách České televize

Profil seriálu v síti Facebook

 

Z médií

Navenek tu najdou všechny znaky Četnických humoresek: Pavlu Tomicovou coby ráznou hospodyni, sestavu od úsměvného pamětníka c. a k. éry v postavě Pavla Zedníčka po ušlechtilého velitele s traumatickými zážitky z fronty čili Karla Dobrého, starostlivé matky, dcerky na vdávání, paličaté sedláky, obecní blázny, zvědavé drbny. Navíc se staví na odiv drsnější, teprve budovatelské časy první republiky.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 6.1.2017.

Romanci na zralejší úrovni zažívá rovněž velitel v podání Karla Dobrého, ovšem na rozdíl od Tomáše Töpfera v Četnických humoreskách se vyjadřuje vzletnou knižní mluvou: „Jste šlechetná a nesmírně krásná.“ Jindy si zase vychutnává „klid a mír“, který „na frontě by byl předzvěstí dalšího útoku“.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 6.12.2016.

Mnozí si pochvalují neokoukané tváře (stále více obdivu například získává Karel Dobrý v jedné z hlavních rolí), a často se shodují: „Díl od dílu lepší“.
Anička Vančová, Krajské listy.cz 6.2.2017.

Vedle mladé herecké dvojice se v seriálu objeví také Robert Jašków, Karel Dobrý, Pavel Zedníček, Pavla Tomicová, Ondřej Malý nebo Igor Bareš.
-raš-, server ČT24.cz 9.9.2014.

Také v dalších rolích figuruje plejáda hereckých hvězd, jako jsou Robert Jašków, Karel Dobrý, Ondřej Malý, Igor Bareš a další.
Jana Soukupová, Mladá fronta DNES 24.3.2016.

Kromě Roberta Hájka a Martina Donutila se v hlavních rolích objeví Pavel Zedníček, Pavla Tomicová, Jaroslav Plesl či Ondřej Malý, postupně se objeví noví hrdinové, jako je legionář Karel Dobrý, velitel stanice, hypochondr Jiří Langmajer, důstojník Lukáš Vaculík.
-iva-, Dobrý den s kurýrem 9.5.2016.

Vedle ústřední dvojice mladých četníků a Pavla Zedníčka (při natáčení dostal přezdívku Četníček) coby jejich staršího a zkušeného kolegy se v seriálu objeví Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Robert Jašków, Pavla Tomicová, Alena Mihulová, Igor Bareš, Dana Morávková nebo Vica Kerekes.
-zh-, TV Pohoda 19.9.2016.

Doprovázet je budou osvědčená herecká jména ve větších či menších rolích – Robert Jašków, Pavel Zedníček, Pavla Tomicová, Karel Dobrý, Igor Bareš a další.
Denisa Spurná, Zlínský deník 14.8.2015.

Seriál vypráví o dvou mladých strážcích zákona, pro které jsou Luhačovice jejich prvním působištěm, ztvárnili je herci Martin Donutil a Robert Hájek. Vedle nich se v seriálu objeví Pavel Zedníček, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Robert Jašków, Pavla Tomicová, Alena Mihulová, Igor Bareš nebo Vica Kerekešová.
ČTK 23.11.2016.

Podle kreativního producenta Jana Maxy budou muset řešit drsné případy, ale seriál se drží spíš odlehčenějšího stylu vyprávění. Zahráli si v něm Pavel Zedníček, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Martin Donutil, Ondřej Malý nebo Pavla Tomicová a Vica Kerekes.
Stanislav Dvořák, Novinky.cz 29.11.2016.

Spolu s nimi se ve dvanáctidílném seriálu historických detektivek objeví řada populárních herců: Igor Bareš coby soudce, dále Jiří Langmajer, Robert Jašków a Karel Dobrý jako velitelé nebo Vica Kerekes v roli místní poběhlice.
Eva Zajíčková, Právo 15.12.2016.

V rolích velitelů četnické stanice se představí Robert Jašków, Jiří Langmajer a Karel Dobrý. „Je hypochondr, proto k sobě máme ohromně blízko. Vlastně to byla role, která mi byla šitá přímo na tělo. Diváci tak budou mít možnost vidět mne takového, jaký ve skutečnosti jsem,“ popisuje svou postavu Jiří Langmajer. „V tomto případě jsem si mohl zahrát jednu z mála pozitivních a ryze charakterních rolí. Byla to pro mě vítaná změna, kterou jsem si moc užíval a jsem za ni rád,“ uzavírá Karel Dobrý.
Lidové noviny 6.12.2016.

Kromě představitelů ústřední dvojice mladých četníků se před kameru postaví rakouský četnický veterán, kterého hraje Pavel Zedníček, velitelé stanice Jiří Langmajer, Karel Dobrý a Robert Jašków, dále Pavla Tomicová jako četnická hospodyně, která se snaží výhodně provdat dceru Ivanu Korolovou, Vica Kerekes v roli protřelé Vaňkové, jež se nečekaně stane majitelkou luhačovického šantánu.
Iva Pašková, Dobrý den s kurýrem 2.1.2017.

Někde se tváře liší jen pouhými detaily (zabarvení očí u kočky), jinde je transformace mnohem nápadnější a výraznější (záměna mužských a ženských pohlavních znaků). K tomu, aby si pozorovatel udělal ještě lepší vizuální představu, používá Bromová i tváře známých osobností – herce Karla Dobrého či punkového zpěváka Štěpána Málka. /…/ „Igor Bareš hraje soudce. Karel Dobrý velitele četníků, který přijde ve čtvrtém díle. V prvních čtyřech dílech ho ztvární Robert Jašków. Vica Kerekeš se představí jako prostitutka se syfilisem, kterou nahání v prvním díle, protože má být odvedena do nemocnice,“ nastiňuje děj asistent režiséra Ondřej Fleislebr.
Jan Šída, Právo 28.9.2014.

V jednotlivých epizodách přivádí autoři do příběhu i přímo na četnickou stanici nové a často překvapivé postavy. Ve druhé trojici případů se tak objeví vysloužilý legionář a rázný velitel Radomír Vlach v podání Karla Dobrého, kterého později vystřídá velitel hypochondr ztvárněný Jiřím Langmajerem.
Lenka Suchá, Deník 19.8.2015.

Vždy tři epizody budou vzájemně propojeny, každá uzavře dva kriminální případy. Hlavní role mají Pavel Zedníček, Pavla Tomicová, Jaroslav Plesl či Ondřej Malý, postupně se objeví noví hrdinové jako rázný šéf s minulostí legionáře v podání Karla Dobrého, poté velitel se sklony k hypochondrii, jehož hraje Jiří Langmajer, nebo postava četnického důstojníka ztvárněná Lukášem Vaculíkem.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 12.8.2015.

Vedle už zmíněných herců se v seriálu objeví Robert Jašków, Karel Dobrý, Pavla Tomicová, Igor Bareš, Jiří Langmajer a další. /…/ Karel Dobrý hraje jednoho z velitelů stanice. Moc dlouho v luhačovickém okrsku ale nevydrží…
Simona Votyová, Týdeník Televize 26.1.2016.

V Boňově si rázného bývalého legionáře z italské fronty, velitele Radomíra Vlacha, který nakonec zemře, zahrál Karel Dobrý. „S režisérem Arichtevem se mi dělá dobře. Pracovali jsme spolu už na seriálu Vyprávěj. Je věcný, ví, co chce, to mi vyhovuje,“ zmínil. Podle jeho slov nebude vyznění jen vážné, objeví se i humorné chvilky, o které se postará například herec Pavel Zedníček. Karel Dobrý se nejdříve musel spřátelit s dvouletou protagonistkou zmizelého děvčátka, kterou si vystřihla Amélie Gregorová z Brna.
Hana Jakubcová, server iDnes.cz (region Jihlava a Vysočina) 2.9.2015.

Karel Dobrý, herec: „Já hraju šéfa četnický stanice Radomíra Vlacha, legionář navrátivší se z války a řešíme od ukradeného dobytka přes domácí násilí, loupežná přepadení až po mordy.“
Pořad České televize Týden v regionech 7.5.2016.

Dobrý je prvně dobrý. /…/ Až v seriálu Četníci z Luhačovic dostal Karel Dobrý (47) konečně kladnou roli. Hraje Radomíra Vlacha, velitele stanice. „Užíval jsem si to. Je to čestný a milý člověk,“ pochlubil se herec.
Blesk 9.7.2016.

Je pondělí dopoledne, na návsi stojí několik dodávek s logem České televize, nechybí ani cateringový vůz a stany, pod kterými na své scény čekají mimo jiné i herci Pavel Zedníček, Jan Novotný nebo Karel Dobrý. /…/ Natáčení by mělo být ukončeno v polovině srpna příštího roku. A jestli bude natáčení dlouhé? „Pro tebe možná ano,“ říká Karel Dobrý směrem k Pavlu Zedníčkovi. „Ale mě už za měsíc zabijou.“ Karel Dobrý ztvárňuje jednoho z velitelů četníků Radomíra Vlacha, bývalého legionáře. Nahradí ho hypochondr v podání Jiřího Langmajera.
-kv-, Horácké noviny 4.9.2015.

Ve vesničce Lesní Hluboké, kde se natáčí detektivní seriál Četníci z Luhačovic, bylo 38 stupňů ve stínu. Uvnitř zdejšího zámečku ovšem panovalo vedro ještě mnohem větší! Natáčela se tu totiž scéna, při níž četnickou stanici přepadnou bandité a zapálí ji. Karel Dobrý (46) hraje jejího velitele a už předem se v žertu křižoval: „Tak on je skoro nejteplejší den roku, rádio a televize jsou plné varování před nebezpečím ohně a my tu točíme požár!“ /…/ A Karel Dobrý prozrazuje, že se mu jeho postava stava ve velitele četníků líbí i proto, to, že je to původem český legionář i italské fronty. „Tak jako můj děd děda,“ zavzpomínal. /…/ Karel Dobrý: „Jo, taky policajty uznávám. Vždycky jsem byl bit po zásluze. Neměl jsem je urážet.“ /…/ Karel Dobrý se musel prodírat kouřem znovu a znovu.
Dušan Spáčil, Blesk magazín 21.8.2015.

Režisér Biser A. Arichtev dává první instrukce Karlu Dobrému v roli velitele pátračky Radomíra Vlacha. /…/ Na obrazovce se objeví například vysloužilý legionář a rázný velitel Radomír Vlach v podání Karla Dobrého, později ho vystřídá velitel hypochondr v podání Jiřího Langmajera.
-tr-, Právo 7.8.2015.

Do Boňova přijel natáčet i Pavel Zedníček nebo Karel Dobrý.
-kv-, Horácké noviny 1.9.2015.

V úterý dvojice kamer snímala obraz, při kterém je holčička už nalezena a ke statku ji na bryčce přiváží osmahlý legionář v podání Karla Dobrého.
Tomáš Blažek, 5plus2 4.9.2015.

V Častohosticích se ve čtvrtek dopoledne připravovala scéna, kdy četníci z Luhačovic přijíždějí k mrtvému tělu mladé ženy. „Rozejděte se, tady zemřel člověk, není tady žádná promenáda,“ rozkřikl se ještě při zkoušce směrem k vesničanům velitel četníků Radomír Vlach, kterého v seriálu ztvárňuje Karel Dobrý.
František Vondrák & Kamil Černý, Deník 5.9.2015.

V Boňově a v Častohosticích zase v pátém díle pátrají četníci v čele s velitelem Radomírem Vlachem, kterého hraje Karel Dobrý, po malé holčičce. Setkat se tam místní mohli i s Pavlem Zedníčkem alias Hansem Gebrtem. „Vidět takové herce při práci se jen tak na vesnici nepoštěstí,“ těšilo Miroslava Chvátala z nedalekých Vesců. Četníky však v Boňově neměli poprvé. Přibližně deset let předtím do vesničky dorazili filmaři Četnických humoresek.
František Vondrák, Deník 9.3.2017.

V seriálu Četníci z Luhačovic si kromě Pavla Zedníčka, Karla Dobrého nebo Igora Bareše zahrál i Josef Krejcar z Příložan na Třebíčsku. Některé díly se totiž natáčely v blízkosti jeho bydliště, a když byl vyhlášen konkurz na lidi do komparzu, přihlásil se a uspěl.
Kamil Černý, Deník 12.3.2017.

Je vám sympatický velitel Vlach v podání Karla Dobrého? Pak se dívejte ve středu 8. února na Dobré ráno na ČT2. Karel Dobrý si bude s moderátory povídat o tom, jak se cítil ve velitelské roli, a dozvíte se i zajímavosti z natáčení Četníků z Luhačovic.
Profil pořadu České televize Dobré ráno v síti Facebook 6.2.2017.

Vážení příznivci Četníků z Luhačovic a Karla Dobrého, moc se vám omlouváme, ale Karel Dobrý ve středu 8. 2. do Dobrého rána nemůže přijít, protože onemocněl. Budeme se snažit najít jiný termín.
Profil pořadu České televize Dobré ráno v síti Facebook 7.2.2017.

Už jste na natáčení prožil něco tak silného, že vás to třeba rozbrečelo?
Když jsme natáčeli v šestém díle Četníků zastřelení našeho velitele Vlacha, kterého hrál Karel Dobrý, tak tam byl první náznak. Ale když jsem potom viděl ten díl na Silvestra a do toho jsem se dozvěděl, že nám zemřel profesor na zpěv, kterého jsme měli moc rádi, tak jsem se na konci opravdu rozbrečel.
Z rozhovoru s Robertem Hájkem, Hana Pokorná, Blesk magazín 11.5.2018.

Co vás napadne jako první, když se řekne Četníci z Luhačovic?
Napadne mě samozřejmě seriál Četníci z Luhačovic, který se po delší době zabývá tématem československého četnictva. Navíc jsem měl možnost si v tomto seriálu zahrát, a jak jinak než četníka. (Četníci z Luhačovic je český historický seriál, natáčený a vysílaný Českou televizí. Děj seriálu se odehrává v roce 1919. Ústřední dvojicí mladých prvorepublikových četníků ztvárnili Robert Hájek a Martin Donutil. Dále hráli Pavel Zedníček, Lukáš Vaculík, Karel Dobrý, Pavla Tomicová, Dana Batulková, Naďa Konvalinková, Igor Bareš a další. - pozn. autorky). /…/
Co všechno lidé mohli na výstavě vidět?
Hlavními taháky byly hlavně četnické uniformy všech hlavních hrdinů, tzn. desátníků Cmírala (Martin Donutil) a Lásky (Robert Hájek), strážmistra Gebrta (Pavel Zedníček) a všech velitelů četnické stanice v Luhačovicích – Stavinohy (Robert Jaškow), Vlacha (Karel Dobrý) a Sovy (Jiří Langmajer). Dále mohli návštěvníci vidět kostým soudce Janoty, paní Cmíralové a rodiny Hejkalových. Co se týče rekvizit, asi nejoblíbenější byla vycpanina varana Bismarcka, která byla použita při natáčení nešťastného skonu a následného pohřbu domácího mazlíčka vrchního strážmistra Sovy. Ve 12 vitrínách byly vystaveny rekvizity seřazené podle jednotlivých dílů seriálu, přičemž jsme vybírali rekvizity, které v jednotlivých dílech hrály nějakou zásadní roli.
Z rozhovoru s Milošem Skořepou, Hana Jakubčíková Sádlíková, Týdeník Klatovska 22.11.2017.