Jana z Arku

/hudební inscenace/

Divadlo Miriam, sdružení Petrklíč
Uváděno v rámci projektu „Divadlo v chrámu“, především v pražském Kostele sv. Štěpána.
Role: Soudce

Autor: Lucie Trmíková
Režie: Jan Nebeský
Premiéra: 4. 10. 2007

Poslední uvedení: 15. 8. 2010. Počet uvedení: 19.

Jana z Arku

V textu použity verše sv. Jana od Kříže „Duchovní píseň“.
Scéna: Jan Nebeský
Kostýmy: Jana Preková
Hudba: Miloš Orson Štědroň

OBSAZENÍ
Jana z Arku: Lucie Trmíková
Soudce: Karel Dobrý
Matka: Elena Strupková
Hudebníci: Miloš Orson Štědroň (harmonium), Ladislav Kozderka / Jan Pohořalý (trubka)

 

Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku Jana z Arku

Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – repríza v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008) Jana z Arku – děkovačka reprízy v Kostele Největšího Salvátora Praha (březen 2008)

 

Odkazy

Divadlo Miriam

 

Z médií

Zajímavý zážitek čeká dnes navečer návštěvníky roudnické Galerie moderního umění. /…/ Herci pražského Divadelního spolku Petrklíč tu uvedou inscenaci Jana z Arku vycházející z osudu ženy, která po staletí inspiruje básníky, dramatiky, hudebníky i malíře. /…/ V hlavní roli se představí Lucie Trmíková, která je i autorkou scénáře, inkvizitora hraje Karel Dobrý a hudbou příběh doprovodí Miloš Štědroň a Ladislav Kozderka.
-tit-, Mladá fronta DNES 10.4.2008.

Ojedinělé představení Jana z Arku uvedla v kostele Zdouň u Sušice Divadelní společnost Petrklíč ve spolupráci s Obecním úřadem Hrádek. Hru založenou na dialogu a vnitřních postojích jednotlivých postav odehráli na Zdouni profesionální herci z Divadla Miriam. V roli Jany z Arku se představila Lucie Trmíková, role soudce, reprezentujícího celý soudní tribunál, se ujal Karel Dobrý.
-tok-, Klatovský deník 17.6.2008.

Divadelní společnost Petrklíč uvádí v rámci projektu Divadlo v chrámu představení Jana z Arku v pondělí 22. září v 18.30 hodin v kostele Všech svatých v Plzni na Roudné. V režii Jana Nebeského účinkují Lucie Trmíková, Elena Strupková a Karel Dobrý.
-her-, Právo 22.9.2008.

Farní den Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec se uskuteční 15. srpna v den svátku Nanebevzetí Panny Marie. /…/ V 18.30 hodin se bude v katedrální kapli konat mariánská pobožnost a celý program uzavře od 19.30 hodin v prostoru presbytáře katedrály divadelní hra Johanka z Arku. V hlavních rolích hry režírované Janem Nebeským návštěvníci uvidí Lucii Trmíkovou a Karla Dobrého.
-red-, Kutnohorský deník 12.8.2010.