Zajímavosti, výroky, jiné

ODPOVĚDI KARLA DOBRÉHO V ANKETÁCH

Anketa Cena Jindřicha Chalupeckého
Až do vyhlášení vítěze 25. ročníku CJCh 20. listopadu zveřejňujeme anketu osobností české kultury, v níž odpovídají na tyto otázky:
Karel Dobrý, herec
1. Díla jakých laureátů CJCh vás zaujala nejvíce?
Před delším časem mě zaujala práce Jiřího Skály, jeho instalace i videa. Není možná tak mediálně známý, ale jeho práce bych rozhodně doporučil ke zhlédnutí. Stejně tak třeba díla Jána Mančušky nebo Tomáše Vaňka.
2. Co je podle vás umění a co pro vás znamená? Jakou má roli v současné společnosti?
Role umění se neustále proměňuje, stejně jako společnost. Obecně se díky umění může člověk o naší společnosti dozvědět víc než třeba z médií. Ale to je jen jedna z jeho mnoha schopností.
Lidové noviny 22.10.2014.

Co právě čtu
KAREL DOBRÝ, HEREC – Přečetl jsem si na přeskáčku pár povídek z knihy Důkazy spojení kubánského disidenta a spisovatele Raúla Rivera. Na té knížce mě zaujalo, jak obyčejně a s úsměvem může být zlo podané. Jak lehce lze ty hrůzy zachytit. Třeba povídka, kde vypráví, že Kubánci si museli za krize dělat karbanátky ze slupek od banánů.
Reflex 28/2005.

Názor na vstup do EU
O vstupu do EU rozhodnou občané v referendech. Chtějí Češi do Evropské unie?
Zeptali jsme se na zahájení 10. ročníku festivalu Dny evropského filmu: „Blíží se referendum o vstupu ČR do EU. Víte už, jak se rozhodnete?“
Karel Dobrý, herec divadla Na zábradlí: „Nemám k otázce vstupu do Evropské unie ujasněné postoje. Na jednu stranu si dovedu představit všechny výhody, které to přináší, ale zároveň jsem trochu skeptik. Nemám totiž rád velká obchodní centra a beztvaré těžko identifikovatelné kolosy. Myslím si, že každý velký celek s sebou přináší jisté problémy, ztrátu nějaké výlučnosti, či specifického koloritu. Obrazně řečeno – malé poetické krámky mě stále fascinují více, než velké supermarkety. Budu hlasovat rozhodně PRO, ale s jistou obavou. Věřme, že náš hlas bude silný a dostatečně slyšitelný.“
Magazín EU 22.3.2003.

 

 

SPOLEK KAŠPAR (1991-1996)

Období dvou sezon v Rokoku patří vůbec k nejšťastnějším kapitolám historie tohoto souboru. Jména těch, kteří je tehdy psali, patří také k nejvýznamnějším postavám českého divadla i v současné době. Kašparem byl dnešní šéf činohry Národního divadla Michal Dočekal, patřila k němu Zuzana Stivínová, Petra Špalková, Karel Dobrý, Radek Holub, Petr Hruška a Jiří Bábek, kteří v současné době vlastní Divadlo Na prádle.
Radka Prchalová, Sanquis 36/2004.

 

 

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ (1993-2003)

Herecký živel v Divadle Na zábradlí
KAREL DOBRÝ působí v Divadle Na zábradlí od roku 1993, kam přišel po účinkování v Rokoku a v hereckém spolku Kašpar. Výrazné herectví uplatnil v několika zahraničních filmech (ve španělském Dívka tvých snů, britském snímku Plunkett & Macleane či v americkém thrilleru Mission: Impossible. Čeští režiséři jej naposledy obsadili do snímků Pramen života (2000) a Kytice (2001). Na domácí scéně je k vidění ve hře francouzského dramatika Jeana-Clauda Carriera Terasa.
TV Revue 12.4.2002.

Fantom Divadla Na zábradlí
Bavič a moderátor Karel Dobrý, přestože již od začátku letošní divadelní sezóny není členem uměleckého souboru Divadla Na zábradlí, pokračuje ve svých originálních nočních talk show v Café baru Divadla Na zábradlí a to vše bez nároku na honorář a ve svém volném čase! Odvážní, nenechte si ujít! Představení trvá dle úsudku a únavy bavitele.
Měsíčník Divadla Na zábradlí 3/2003.

Píše se rok 1993 a rozpadá se Divadlo Na zábradlí. Hvězdy (Jiří Bartoška, Karel Heřmánek, Ladislav Mrkvička aj.) odcházejí, režisér Jan Grossman umírá. Lébl se stane novým uměleckým šéfem. Zakládá svoji stáj. Přicházejí Bára Hrzánová, Radek Holub, Karel Dobrý, Bořivoj Navrátil, Bohumil Klepl, Leoš Suchařípa, Petr Čtvrtníček a další. A začne krásné peklo. /…/ Lébl členy souboru hýčká, nebo ignoruje, chválí, anebo tupí. Tak se chová dvouhlavý démon bipolárky, současně však jde o úmysl. Je žádoucí, aby stáj kvasila. Strach je tvůrčí. Diktátorské metody odmítají i jeho milci. Herec Karel Dobrý říká: „Buď to byla naprostá láska, nebo naprostá nenávist, chodili jsme spolu skoro za ruce. Ale nepíchali jsme spolu.“
Tomáš Čechtický, Instinkt 16.6.2016.

Konec jedné velké kapitoly Divadla Na zábradlí
Několikrát jsem se pokusila přesvědčit kolegu Ondřeje Mrázka, aby sedl a napsal příběh divadelního režiséra Petra Lébla, který spáchal sebevraždu tam, kde předtím dokázal divy – v Divadle Na zábradlí. Ondřej pokaždé zůstal u první věty – prostě to nešlo. /…/ Minulý týden se tahle série dovršila. Psala jsem do noci v redakci, když se ve dveřích najednou zjevil Ondřej Mrázek. Blýskaly mu oči, ale smát se mu nechtělo. Jen tak zamumlal: Petr Lébl umřel! Zírala jsem na něj jako blázen a on mi to dopověděl. Zemřel teprve teď, s Leošem Suchařípou. Ondřej ten večer a pak ještě dva další proseděl a propil v divadelním klubu, vyprávěl si o panu herci s jeho bývalým kolegou Karlem Dobrým, s ředitelkou divadla Doubravkou Svobodovou… A skutečně sedl a konec jedné velké kapitoly Divadla Na zábradlí zaznamenal.
Marcela Pecháčková, Instinkt 25/2005.

Novou sezónu dnes zahajují dvě pražské scény – Divadlo Na zábradlí a Divadlo na Vinohradech. První z nich má vstup ztížen zraněním herce Karla Dobrého, který si komplikovaně zlomil ruku. Na jevišti se jen tak neobjeví a spolu s ním ani inscenace Divadelník a Výnosné místo, v nichž hraje.
Jiří Borovička, České noviny 11.9.2000.

Změny v programu Divadla Na zábradlí si vyžádalo zranění Karla Dobrého. V září nebudou odehrána představení Divadelník (19. 9.) a Výnosné místo (25. a 29. 9.).
Hospodářské noviny 19.9.2000.

Divadlo Na Zábradlí ruší z důvodů zranění herce Karla Dobrého bez náhrady 23. 9. představení Čechovova Ivanova a 28. 9. Bernhardova Divadelníka. Zakoupené vstupenky lze vrátit v pokladně Divadla Na Zábradlí. Ze stejného důvodu se 25. 9. hraje místo Výnosného místa představení Nahniličko a 29. 9. místo téhož titulu Tragédie mstitele.
-rh-, Právo 22.9.2000.

Z důvodů dlouhodobého onemocnění herce Karla Dobrého žádá Divadlo Na zábradlí diváky o pochopení při následujících změnách repertoáru: 17. 10. a 2. 11. se hraje Malý Říjen (za Výnosné místo) a 20. 10. Ritter, Dene, Voss (za Ivanova).
-rh-, Právo 16.10.2000.

A pokud opravdu do divadla vyrazíte, tak si dejte pozor, aby se vůbec hrálo, protože kupříkladu v Divadle Na zábradlí se neustále mění program, protože herec Karel Dobrý je dlouhodobě nemocný!
Kluziště.cz 30.10.2000.

Inscenace Malý říjen je dnes na programu pražského Divadla Na Zábradlí místo původně plánované hry Výnosné místo. Změna proběhla v důsledku vážného onemocnění jednoho z herců, Karla Dobrého.
-zuz-, Hospodářské noviny 2.11.2000.

Úryvky z diskuzního fóra Divadla Na zábradlí
Ivan (Zaslal: út prosinec 16, 2003 3:09 pm; Předmět: Dotaz): Byl jsem ted po nekolikate na Ivanovovi. Libil se mi, ale k memu prekvapeni tam nehral Karel Dobry, ktery mi prisel v roli doktora dost Dobry (tim nerikam, ze by byl Igor Chmela spatny). Koukal jsem na net a koukam, ze je to asi preobsazene natrvalo. Pokud vim, clenem souboru uz neni pres rok, ale jeste v rijnu jsem ho videl v Terase. Proc tak narychlo odesel? Dik, Ivan.
Doubravka Svobodová (Zaslal: pá prosinec 19, 2003 2:06 pm; Předmět:): Vážený pane Ivane, Karel Dobrý přestal hrát ve všech inscenacích Divadla Na zábradlí na vlastní žádost (respektive na základě stručného oznámení). Věřte, že i pro nás to nebylo jednoduché přeobsadit v době zkoušení dvou nových inscenací dvě velké role (Ivanov, Terasa). Obě role vyžadují velký počet „dílčích“ zkoušek v náznaku na zkušebně a posléze již v plném obsazení v dekoraci na jevišti včetně všech přestaveb, světelných změn, zvukových efektů atd. Všechny tyto zkoušky jsou časově náročné nejen pro herecký soubor, ale i pro umělecko-technické zaměstnance, produkci a propagaci (úprava kostýmů, vlásenek, nové fotografie, změny v textech programů a dalších propagačních materiálech, atd.). Tyto skutečnosti se samozřejmě promítají i do výdajů divadla. Vzhledem k časovým možnostem jsme inscenaci „Malý Říjen“ dokonce museli v tomto roce přestat reprízovat. Ale divadlo je bohužel i zaplaťbůh živý organizmus, takže musí umět reagovat i na „zapeklitější" události. Přeji Vám hezký den a těším se na Vaši návštěvu (ba i otázky) v roce 2004. Doubravka Svobodová, ředitelka
Ivan (Zaslal: pá prosinec 19, 2003 3:00 pm; Předmět: Dik za odpoved): Mila pani reditelko, priznam se, ze jsem necekal Vasi osobni odpoved. Moc Vam za ni dekuji. Nahly odchod pana Dobreho me mrzi, patril Na zabradli k mym oblibenym hercum. I ja preji Vasemu divadlu vse nejlepsi do noveho roku. /…/
Petra2 (Zaslal: po leden 26, 2004 8:34 pm; Předmět: derniéry): /…/ Výnosné místo byl jeden z nejhezčích kusů, kde doslova excelovali Petra Špalková s Karlem Dobrým a výborně je doplňovali Leoš Suchařípa, Ilja Racek, Jorga Kotrbová nebo Lenka Vlasáková. Tahle hra vzala opravdu hodně rychlý konec. (Jen tak mimochodem, chtěla jsem si ji zopakovat na derniéře, ale nedostala jsem se na ni, protože to bylo zadané představení.) /…/
Martin Typlt (Zaslal: st leden 28, 2004 1:44 pm; Předmět:): Dobrý den! Nechápu dernieru úspéšné hry Baronka a služka! Můžete mně to vysvětlit, já osobně si to vysvětluju definitivním odchodem pí.Holubové. Na druhou stranu proč si necháváte brát tak výborné herce (Klepl, Dobrý), kteří pak svoje kvality představují na jiných scénách?! Přece se dá udělat určitý kompromis, dohoda. /…/ Děkuji, Martin Typlt.
Doubravka Svobodová (Zaslal: st leden 28, 2004 6:19 pm; Předmět:): Milý pane Typlte, jak už jsem odpovídala před chvílí na dotaz, proč odchází Eva Holubová (viz odpověď na Hana.Hegenová) – divadlo je živý organizmus a umělecký soubor se proměňuje. Všichni Vámi uvedení herci ukončili stálé angažmá v Divadle Na zábradlí na vlastní žádost. Karel Dobrý letos v listopadu nám oznámil, že nebude již dohrávat v žádné inscenaci. /…/ Doubravka Svobodová

 

 

DIVADLO KOMEDIE – PRAŽSKÉ KOMORNÍ DIVADLO (2003-2009)

Jedinečný program divadla Komedie má svou největší podporu v soustředěném okruhu hereckých osobností jakými jsou Karel Roden, Daniela Kolářová, Saša Rašilov, Vanda Hybnerová, Alois Švehlík, Karel Dobrý, Roman Zach, Martin Finger, Gabriela Míčová, Jiří Štrébl aj.
Oficiální stránky Pražského komorního divadla.

„Za zásadní považuji postupný vznik ustáleného kolektivu spolupracovníků,“ vysvětluje Dušan D. Pařízek. „Jistou prvotní hereckou nezřetelnost, která možná zájem diváků trochu odrazovala, už divadlo překonalo a dnes už jsou zřejmé některé jeho stálice, a jde o jména mnohdy zvučná – Karel Roden, Alois Švehlík, Karel Dobrý, Roman Zach a mnozí další.“
Leona Hornová, Listy Prahy 1, 7.1.2005.

 

 

STUDIO HRDINŮ (2012-2015)

Do celkového dojmu ze života Veletržního paláce musíme ještě přidat v čelním korzu budovy nově působící kavárnu Nová syntéza a v prostorách bývalého kinosálu dnes Studia hrdinů účinkující Divadlo Orlík, které volně dramaturgicky navazuje na činnost zaniklého Divadla Komedie. Už samotný fakt, že ve Studiu hrdinů vedle sebe působí pod dramaturgickým vedením Jana Horáka jak držitel Ceny Jindřicha Chalupeckého Michal Pěchouček, tak herci Karel Roden, Karel Dobrý, Alois Švehlík, Gabriela Míčová a Petra Lustigová, či režisérka Kamila Polívková dokládá, že Veletržní palác pomalu, ale jistě znovuzískává důstojné místo na mapě pražských kulturních stánků.
Vladimír Rösel, Deník 27.10.2012.

V první sezoně bude hostovat také věhlasný režisér Jan Nebeský; budou-li peníze, Horák by do Studia hrdinů rád zval alespoň jednoho zahraničního režiséra ročně. I okruh herců navazuje na Komedii a Meetfactory – u „Hrdinů“ budou hrát Ivana Uhlířová, Karel Dobrý nebo Gabriela Míčová. /…/ Hlavní devízou nového divadelního tělesa jsou samozřejmě původní projekty. První premiérou bude v den otevření Studia – 7. října – inscenace Církev ve společné režii Jana Horáka a Michala Pěchoučka s Karlem Dobrým v hlavní roli.
Vojtěch Varyš, Týden 17.9.2012.

Naděje roku  – V místech bývalého kina pražského Veletržního paláce vznikl nový divadelní prostor Studio Hrdinů. Založil a vede je bývalý umělecký šéf a dramaturg MeetFactory Jan Horák. Propojuje v něm trendy divadelního art brut, které čtyři roky rozvíjel v této pražské scéně uměleckého undergroundu, s poetikou minimalismu, jejímž představitelem bylo Pražské komorní divadlo. Ostatně některé inscenace z obou scén i mnozí tvůrci – herci Karel Dobrý, Ivana Uhlířová, Gabriela Míčová, Karel Roden, Jiří Černý či režiséři Kamila Polívková a Michal Pěchouček – do Studia Hrdinů již aktivně vstoupili. Možná do roka tento umělecky ambiciózní projekt skončí, možná vzniká nová epocha českého divadla.
Vladimír Hulec, článek „Divadelní události 2012“, Divadelní noviny 31.12.2012.

Jeden kritik trefně poznamenal, že Studio Hrdinů vlastně opakuje podobné schéma jako některé komerční scény. Na efektním textu vystavěná herecká exhibice z něho dělá jakési převrácené „divadlo hvězd“. Tady jsou hvězdami jak Karel Dobrý nebo Ivana Uhlířová, tak třeba i Saša Rašilov, Karel Roden nebo David Prachař, které jistojistě můžeme potkat i ve zmíněných produkcích: tady ale ukazují, co opravdu umějí. Texty u Hrdinů ovšem nepředstavují stokrát omleté partnerské frašky a konverzačky, leč poněkud experimentálnější náměty: to jim nicméně nikterak neubírá na zábavnosti. Možná právě naopak. Asi nejslavnější produkcí Studia se stal Sorokinův Den opričníka s Karlem Dobrým, přičemž jde – při vší kvalitě této inscenace – možná o to nejméně zajímavé, co se tam uvádí.
Vojtěch Varyš, Týden 23.6.2014.

Ke znepokojení diváků přispívá i strohé prostředí Studia hrdinů v podzemí Veletržního paláce. Scéna pracuje teprve třetí sezónu, už na sebe však upozornila třeba Cenou Alfréda Radoka, kterou získal herec Karel Dobrý za roli v loňské inscenaci Den opričníka.
Jakub Anděl, ČT24.cz 9.4.2014.

Milí diváci, v příloze zasíláme prosincový program Studia Hrdinů. Bohužel se v něm nedočkáte inscenací s Karlem Dobrým „Den opričníka“ a „Církev“. Náš laureát Ceny Divadelních novin si zlomil nohu při pádu z koně, kromě zmíněné nohy se mu nic vážného nestalo, a v lednu se obě představení opět objeví v našem programu. Kůň je v pořádku.
Informační měsíčník Studia Hrdinů, prosinec 2013.

Vážení diváci a přátelé Studia Hrdinů, omlouváme se, ale z důvodu stále ještě trvající rekonvalescence Karla Dobrého je bohužel nutné zrušit představení Den opričníka 14. ledna 2014. Představení Církev (21. ledna) a Den opričníka (26. ledna) zůstávají na programu.
Informace Studia Hrdinů, leden 2014.

Na jevišti se objeví také zásadní román Ladislava Fukse Pan Theodor Mundstock v osobním pojetí režiséra Miloše Horanského s Karlem Dobrým v titulní roli.
ČTK 1.6.2015.

Horanského Theo Mundstock v podání Karla Dobrého je vřelý, pevný a citlivý jako otevřená rána – všechno lomeno dobou holocaustu.
Propagační materiály Studia Hrdinů, podzim 2015.

Posledním projektem roku 2015 bude prosincová premiéra variace na vrcholný román Ladislava Fukse Pan Theodor Mundstock. Originální autorské zpracování známé literární předlohy režiséra a básníka Miloše Horanského podtrhne výtvarná spolupráce s Michalem Pěchoučkem. Divadelní adaptaci o tréninku, jak vést dialog se smrtí ztvární herecky Karel Dobrý, Gabriela Míčová a Dana Poláková.
Tisková zpráva Studia Hrdinů 10.9.2015.

V pondělí 14. prosince uvedeme jednu z posledních repríz inscenace Církev, ve které vystupuje v hlavní roli Karel Dobrý. „S politováním musíme našim divákům oznámit, že směřujeme k derniérám úspěšných a také nejstarších inscenací našeho repertoáru: Církve a Dne opričníka. Po vzájemné domluvě mezi vedením divadla a režiséry se Studio Hrdinů rozhodlo kvůli častým indispozicím a rušení hracích i zkoušecích termínů přerušit s Karlem Dobrým spolupráci. Věříme, že toto přerušení bude vzpruhou nejen pro divadlo, ale i pro Karla jako člověka a umělce. Věříme, že se v budoucnu s Karlem opět setkáme, jakožto věří on, že se potká s námi.“ Za Studio Hrdinů Jan Horák, Michal Pěchouček a Kamila Polívková.
Oficiální vyjádření Studia Hrdinů, prosinec 2015.

Představení Církev 14. prosince zrušeno. Vážení diváci, bohužel jsme nuceni stáhnout z repertoáru a bez derniér inscenace Církev a Den opričníka. Tato skutečnost nás velmi mrzí. Hercům i hereckým dobrovolníkům děkujeme za tři roky, po které se obě inscenace úspěšně uváděly. Všem divákům se tímto omlouváme. Za Studio Hrdinů Jan Horák, Michal Pěchouček a Kamila Polívková.
Oficiální vyjádření Studia Hrdinů, prosinec 2015.

 

 

NÁRODNÍ DIVADLO (2012-2017)

V činohře dochází podle slov jejího šéfa Michala Dočekala ke změně kmenových režisérů – po pětadvaceti letech odchází z ND Ivan Rajmont a přichází Daniel Špinar. Herecký soubor pak posílí vedle Igora Orozoviče Karel Dobrý a Filip Kaňkovský.
Gabriela Kováříková, Deník 17.2.2014.

Pokud se týká dalších změn, už v této sezóně přibyli do souboru tři noví členové – Karel Dobrý, Filip Kaňkovský a Igor Orozovič.
Jana Soprová, Scena.cz 17.2.2014.

Novými členy Činohry ND se s počátkem roku stali Karel Dobrý a Filip Kaňkovský. Oba do angažmá nastupují symbolicky alternací role Vocilky v Tylově Strakonickém dudákovi. Karel Dobrý se během zkoušení vážně zranil a bleskové alternace tak, aby mohla být odehrána prosincová představení, se chopil právě Filip Kaňkovský. Ani jeden z nich nestojí na scéně ND poprvé. Karel Dobrý zde debutoval dokonce v opeře, v činoherní úloze v Daliborovi (2001, rež. J. A. Pitínský). V loňské sezoně hrál ve dvou inscenacích: v Troilovi a Kressidě a na scéně Kolowratu v Ohlušujícím pachu bílé. Letos přidává tedy Vocilku, a nově zkouší titulní roli v Tartuffovi.
Magazín Národní divadlo, únor 2014 (č. 6).

Pokud jde o pánskou část, do Národního vzal již zmíněnou trojici herců. Následovali další – Jan Dolanský, Richard Krajčo či Vojtěch Dyk, ti posléze odešli. Také získal výrazné herce střední generace, skoro protipóly – Igora Bareše a Karla Dobrého. Pánský soubor však zůstával nesourodý a na mnoha inscenacích bylo vidět, že na sebe neslyší – na to „dojel“ třeba Radokův Troilus a Kressida stejně jako Dočekalův Strýček Váňa, který nebyl režijně špatně postaven: obraz šílených lidí v šíleném světě měl svou působivost, ale selhával herecky, obsazení nefungovalo a míra stylizace také ne.
Jana Machalická, Lidové noviny 8.9.2015.

Herci Jana Boušková a Karel Dobrý nadělili svému domovskému divadlu netradiční dárek a zlomili si rozličné končetiny, řadě jejich hereckých kolegů se tak naskytla možnost vyzkoušet si jejich role; tuto příležitost si pochvaloval zvláště Filip Rajmont.
Magazín Národní divadlo, únor 2017 (č. 6).

Konec roku byl pro některé herce dost hektický, protože zaskakovali za své nemocné kolegy. A mezi ně patří i Iva Janžurová. „Skoro jsem z jeviště neslezla. Dva moji kolegové se totiž vážně zranili. Karel Dobrý spadl z koně a Jana Boušková si zlomila nohu na horách. Zdraví je to nejpřednější, takže jim přeju, aby se rychle uzdravili,“ svěřila se Blesk.cz herečka, která ve svém druhém domovském divadle Kalich pokřtila CD muzikálu Srdcový král.
-lara-, Blesk 16.1.2017.

Se zdravotními problémy herců se roztrhl pytel. Národní divadlo mění program jako na obrtlíku. Jana Boušková (62) si na horách zlomila nohu, Karel Dobrý (47) se zranil při pádu z koně a Magda Borová (35) zápasí s těžkou virózou. /…/ Aby toho nebylo málo, Karel Dobrý, kterého diváci mohou vidět v novém retroseriálu ČT Četníci z Luhačovic, si po pádu z koně zpřetrhal šlachy a čeká ho taky dlouhé hojení. Do třetice všeho zlého zápasí Magda Borová s těžkou virózou.
-höh-, Aha! 18.1.2017.

Umělecký ředitel Daniel Špinar a herec Karel Dobrý se hlasitě pohádali na chodbě provozní budovy, a narušili tak chod mzdového, personálního a technicko-správního oddělení. Zpráva o incidentu se okamžitě roznesla po všech pražských divadlech.
Magazín Národní divadlo, květen 2017 (č. 9).

 

 

VYSTOUPENÍ, NAHRÁVKY, REKLAMY A JINÉ PROJEKTY

Reklama Škoda Auto (2016)
Související: Reklamy
V českých lokacích nedávno vznikla minutová image reklama Škody Auto, připomínající trailer hollywoodského akčního filmu a určená pro čínský trh. Spot natočila produkce Eagle Media, která využívá české prostředí pro čínské reklamy této automobilové značky dlouhodobě. Reklamy režíruje Masami Kamiyama, jenž do aktuálního spotu obsadil i české a moravské herce, například Zdeňka Maryšku nebo Karla Dobrého.
Jaroslav Krupka, Mediář.cz 29.9.2016.

Audiokniha Chantal Poullain Život na laně (2015)
Související: Diskografie
Svůj život přirovnává úspěšná herečka a zpěvačka Chantal Poullain k nekonečné jízdě po cestě s mnoha složitými křižovatkami. Říká, že žije jako na laně, naštěstí ale prý má odvahu riskovat jako ten nejlépe vycvičený provazochodec. /…/ O svém životě poprvé souhrnně promluvila před dvěma lety, když se svou typicky francouzskou elegancí a šarmem vytvořila se spisovatelkou Markétou Zindelovou svoji autobiografii. A nazvala ji příznačně Život na laně. Nyní k ní přidala ještě zvukovou verzi na CD, na němž svůj příběh, v jehož čtení se střídá s Karlem Dobrým, doprovodila milovanými francouzskými šansony.
Adina Janovská, Krajské listy 27.12.2015.
V audioknize vypráví Chantal o svém životě, divadle i láskách. Vedle jejího hlasu zazní na CD i sexy hlas Karla Dobrého.
Alida Horváthová, Chvilka pro tebe 10.2.2016.

Reklamní kampaň Happy Socks
Související: Ostatní fotografie
Česká distribuce Happy Socks připravila k příležitosti uvedení kolekce prádla dokumentární projekt GOOD MORNING, PRAHA: postavy pražské noční scény zapózovaly v nové kolekci prádla a podělily se o to, jak tráví svoje rána. Před objektivem se objevila zpěvačka Tonya Graves, rapper Orion, skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, herec Karel Dobrý, hudebnice, herečka a režisérka Johana Švarcová, fotograf Tomáš Třeštík s manželkou spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, DJka IM Cyber, malířka Léna Brauner, ikona českého skateboardingu Ivan Pelikán aka. Zobák, graffiti artist Pasta Oner, DJ Lumiere, herečka Petra Nesvačilová, návrhářka Lazy Eye s manželem Tylerem Noble,  Terezie Belčáková a David Jahn z Prague Burlesque a galerista Petr Hájek. Vznikla tak unikátní série fotek, která nenuceně mapuje, co se po ránu děje v pražských bytech. Autorem fotek je Nikolas Tušl.
Protišedi.cz 2.10.2014.
Na fotkách projektu „Good Morning, Praha“ pózují známé postavy pražské scény. Snímky zachycují jejich rána, a vzhledem k tématu jsou všichni dotyční v prádle. Před objektivem se tak objevila zpěvačka Tonya Graves, rapper Orion, skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, herec Karel Dobrý, hudebnice, herečka a režisérka Johana Švarcová, fotograf Tomáš Třeštík s manželkou spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, DJka IM Cyber či malířka Léna Brauner.
Jaroslav Krupka, MAM.cz (Marketing & Media) 17. 10. 2014.

Zvukový doplněk výstavy v kutnohorské galerii (2011)
Související: Vystoupení a jiné
Nápadná kompatibilita sbírky GASK s knižním souborem tradovaných anekdot o „kumštýřích“ se stala spouštěcím momentem netradičně koncipované výstavy, v níž jsou originály uměleckých děl konfrontovány s hlasitou reprodukcí anekdot v podání herce Karla Dobrého.
Server galerie GASK leden až duben 2011.
Výstava konfrontuje humorné příhody o umělcích, jako jsou například Mikoláš Aleš, Václav Špála, Emil Filla, Vlastimil Rada, Josef Lada, Václav Rabas s jejich díly, která jsou zastoupena ve sbírce GASK. Podstatnou součástí výstavy je zvukový záznam, na němž anekdoty vypráví herec Karel Dobrý. Vernisáž je přístupná veřejnosti, výstava potrvá do 19. dubna a vstup je zdarma.
Ondřej Bezr, Mladá fronta DNES 19.1.2011.
Dojmy z tvorby klasiků tuzemského výtvarného umění – například Mikoláše Alše, Václava Špály, Emila Filly, Vlastimila Rady, Josefa Lady, Václava Rabase a dalších, jejichž díla jsou zastoupena ve sbírce galerie, dokreslí zvukový záznam, na němž anekdoty vypráví herec Karel Dobrý. Koncept vychází z možnosti konfrontovat příběhy umělců s knižním souborem anekdot o „kumštýřích“, který vyšel počátkem sedmdesátých let minulého století v Lidovém nakladatelství.
Jiří Peňás, Lidové noviny 22.1.2011.
Jinými slovy můžete si prohlížet obrazy Mikoláše Alše, Vratislava Nechleby, Václava Špály, Emila Filly, Vlastimila Rady či Josefa Lady a zároveň poslouchat zvukový záznam, na němž anekdoty o zmíněných bardech výtvarného umění vypráví herec Karel Dobrý.
Instinkt 27.1.2011.
Obrazy Mikoláše Alše, Emila Filly či Josefa Lady jsou vystaveny spolu s přehrávaným audiozáznamem, na který herec Karel Dobrý namluvil humorné historky ze života jednotlivých výtvarníků a vtipy o nich.
Antonín Kocábek, Týden 24.1.2011.
Návštěvníci mohou hledět na obrazy a k tomu poslouchat anekdoty, které vypráví ze zvukového záznamu Karel Dobrý od 16 hodin v sobotu 22. ledna, kdy proběhne vernisáž přístupná veřejnosti. Výstava, na niž je vstup zdarma, potrvá do 19. dubna.
Petr Svoboda, Týden 21.1.2011.
Anekdoty přímo v galerii vypráví z cédéčka Karel Dobrý, terčem milých vtípků jsou Mikoláš Aleš, Emil Filla, Josef Lada či Václav Rabas.
Respekt 30.1.2011.

Čtení v Café FRA (2007)
Související: Vystoupení a jiné
Úterý 18. prosince 07, 19.30 h. Giuseppe Culicchia Kolo, kolo mlýnský – čtení z knihy mladého italského prozaika, která právě vychází v nakladatelství Fra, čte Karel Dobrý. Café FRA.
Věra Nosková, Svaz českých knihkupců a nakladatelů prosinec 2007.

Festival 4+4+4 dny v pohybu (2006)
Noční extempore uměleckých sil divadel Komedie a Na zábradlí, které se spolčily s anarchickým festivalem, nasvědčuje tomu, že na české divadelní scéně se začínají přetínat opotřebované šlachy a vybuzovat nová nervová spojení. Za provozu baru, v hluku, seděly u stolu tři herečky a na hlavách měly bohaté věnce bílých květů. Střídavě četly úryvky ze svých deníčků a zpívaly tklivé melodie. Jejich zpěv byl nicméně překonán dvojicí Spolku extrémního folklóru Krása, který svou absurditou předčil i absurditu kostýmu (zlatem protkávaný chalát a luk) a výkonu herce Karla Dobrého.
Nina Vangeli, Hospodářské noviny 1.6.2006.

Vystoupení s Epoque Quartetem (2004)
Související: Vystoupení a jiné
Druhý blok zahajuje pražské smyčcové kvarteto Epoque Quartet s hercem Karlem Dobrým skladbou Davida Lange Hudba pro chvíle pohody. Karel Dobrý rozehrává roli hostitele, radícího výkřiky, jak se chovat na návštěvě.
Petr Vendera, Hospodářské noviny 26.11.2004.
Jedenáctý ročník mezinárodní přehlídky současné hudební tvorby, tradičně nazývané Maraton soudobé hudby, otevřel v pátek večer koncert v pražském Divadle Archa. Orchestr Agon hrál mimo jiné skladby Franka Zappy. /…/ Publikum vedle experimentální tvorby známého, již zesnulého amerického rockera Zappy vyslechlo v české premiéře také skladby Davida Langa. Zněla i tvorba Ivana Achera, hudebníka známého spíše z prostředí alternativního rocku. Vedle dirigenta Petra Kofroně a specializovaného orchestru Agon vystoupil dále Epoque Quartet a herec Karel Dobrý.
Tiscali.cz 19.11.2004.

Scénické čtení hry Arnošta Goldflama (2004)
Goldflamovu hru budou ve stejný den číst i v pražském Divadle Komedie a v brněnském HaDivadle. „Ředitelskou lóži jsem napsal asi před rokem, uvedena ještě vůbec nebyla, což je také princip tohoto projektu: seznámit divadla s novými kusy,“ říká Goldflam. Zatímco v Komedii se do hry pustí herci Karel Dobrý a Hynek Chmelař a v Brně dvojice Sedal a Maršálek, Hradec uslyší autentické podání samotného autora. Druhé role se zhostí Goldflamův kolega, režisér Vladimír Morávek.
Petr Mareček, Mladá fronta DNES 10.2.2004.

Čtení v obci Čerčany (2002)
Související: Vystoupení a jiné
Dnes od 14,30 hodin bude v místní knihovně z trilogie Pán prstenů předčítat herec Divadla Na Zábradlí Karel Dobrý. Čtení v knihovně je v obci již pravidelná akce, která se dětem velmi líbí.
-jas-, Benešovský deník 27.2.2002.
Předevčírem četl v čerčanské knihovně herec Divadla Na zábradlí Karel Dobrý, známý například z filmu Kytice, knihu J. R. R. Tolkiena Pán prstenů.
Jan Kuthan, Mladá fronta DNES 1.3.2002.
Velmi se osvědčily akce literární, tzv. Čtení v knihovně, která se konají pravidelně v Obecní knihovně Čerčany již od října 2001. Pro děti čtou z pěkných knih různí herci či interpreti, kteří dobře ovládají hlas. Takže zde ze známých osobností již četli například: Jiří Lábus, Jana Koubková, Karel Dobrý, Kateřina Hrachovcová, Jan Jiráň, Marie Retková, Josef Somr, Oldřich Vízner, Vladimír Javorský, Petr Vacek a Bára Hrzánová.
Obcemesta.cz 30.3.2004.

Čtení na autogramiádě Jiřího Dynky (2000)
Související: Vystoupení a jiné
Dnes se bude konat v 17 hodin v galerii na Zámečku v Příbrami autogramiáda knih Petra Krále – Pro anděla a Jiřího Dynky – Líviový lenkový, které společně vydaly nakladatelství Klokočí a Knihovna Jana Drdy Příbram. Verše přednese Karel Dobrý v režii J. A. Pitínského.
-fž-, Příbramský deník 23.10.2000.
Jiří Dynka při autogramiádě své sbírky moderní české poezie Líviový lenkový na Zámečku v Galerii Františka Drtikola v Příbrami. Jeho verše všem přítomným přečetl herec divadla Na Zábradlí Karel Dobrý.
F.Žán, Příbramský deník 25.10.2000.
Básně z knihy Jiřího Dynky Líviový lenkový, nad jejichž obsahem se pozastavoval nejeden host této akce, přečetl herec divadla Na Zábradlí Karel Dobrý. Veršům se muselo naslouchat velmi opatrně. Tématem básní byla dokonce ultrafialová bouračka před Delvitou, menstruace, ale i kulička uválená z toho, co normální lidé smrkají do kapesníku. Člověku se slabším žaludkem by se mohlo udělat při poslechu některých částí této sbírky špatně. Možná jsem ale toto dílo moderní české poezie úplně dokonale nepochopil. Po vyslechnutí těchto veršů nezbývalo, než zapít obě knihy sklenkou vína, aby se jich prodalo co nejvíc.
-fž-, Příbramský deník 26.10.2000.

Křest CD skupiny Mšoči (1998)
Související: Vystoupení a jiné
V pražském Lucerna Music Baru se sešli herci Petr Čtvrtníček, Karel Dobrý a skupina Mšoči, která zde pokřtila své CD Nautilus.
Lidové noviny 31.12.1998.

Účast na akci slavnostního průvodu pořádaného k výstavě věnované císaři Rudolfovi II. (1997)
Související: Vystoupení a jiné
První zastávka průvodu v čele s kočárem taženým šestispřežím kladrubských běloušů, v němž seděl Rudolf II., byla na Staroměstském náměstí. Císař, kterého ztvárnil Leoš Suchařípa, hraběnka Stradová Zuzany Bydžovské a komoří Lang, představovaný Karlem Dobrým, zhlédli hudební a taneční produkci, zrození Sirael i výrobu elixíru mládí.
-rad-, Mladá fronta DNES 26.6.1997.

 

 

ÚČAST NA AKCÍCH

Hubertova jízda v Zálší (2014)
Související: Ostatní fotografie
Hubertova jízda po veselských blatech se v režii jezdeckého klubu v Zálší pořádá už dvacet let. V sobotu proběhl velmi povedený jubilejní ročník, na který se sjelo 18 jezdců z několika klubů a na trasu vyrazilo i pět spřežení s diváky. /…/ Jezdci ze sousedních Mažic opět zpestřili jízdu historickými kostýmy, které získali díky místnímu chalupáři, herci Karlu Dobrému, z fundusu Národního divadla. Herce určitě také poznáte mezi jezdci a ochutnávači dobrot z pojízdného bufetu.
Jižní Čechy Teď 19. 10. 2014.

Limbo Club Night v Paláci Illusion (2011)
Související: Ostatní fotografie
Před publikem stanuli dva malí muži v jakémsi sado-maso-horalském kostýmku, kteří se vyšvihli / byli vyneseni na barové židličky a začali troubit na své obrovské dřevěné nástroje. Následně seskočili dolů a začali spolu divoce tancovat. Pak zase vyskočili na židličky a troubili. To všechno bylo zaštítěno poskakovaním herce Karla Dobrého, který na závěr vystoupení liliputů padl v němém úžasu na záda a zůstal tak chvíli ležet uprostřed sálu. /.../ V zákulisí po koncertě nabralo na obrátkách zběsilé exhibování herce Karla Dobrého. Nutno ale říct, že jeho dramatické etudy měly úroveň a vtip! Karel například donutil jednu z hostesek v sexy oblečku sezout její střevíc a poté začal náruživě vdechovat jeho vůni. S výsledkem však spokojen nebyl. „To je málo! To musíš ještě víc propotit!“, sdělil herec naléhavě hostesce a střevíc jí vrátil. Pak Karel snědl mandarinku a pak už nevím, co se dělo.
Olga Path Štiplová, magazín Kraus 11.12.2011.
Karlovi Dobrému je naštěstí většinou jedno, kde se nachází.
Bruno Ferrari, magazín Kraus 11.12.2011.
Z trsajícího člověka se vyloupl Karel Dobrý.
Hedvika, NMNL.cz 8.12.2011.
Rád bych zmínil jednu legendární akci. Kdysi jsme dělali ještě s Davidem Jahnem, Václavem Dejčmarem a Janem Bártou večírek, kde měl vystupovat Bruno Ferrari a pornoherečka Ciciolina. Celý večer měl uvádět Karel Dobrý. /…/ Bohužel Karlovi Dobrýmu se to asi na poslední chvíli rozleželo v hlavě a zavolal, že má zlomena žebra a že místo sebe posílá Marka Vašuta, který se prý chtěl s Ciciolinou vždycky seznámit … no a blázinec mohl začít. /…/ Asi za hodinu přišla ochranka s tím, že se dovnitř dobejvá nějakej blázen a odvolává se na nás. Byl to Karel Dobrý, kterej do večera zapoměl, že se vymluvil na zlomeny žebra a přišel si dát lajnu. Vyváděl jak pominutej … kdo ho zná, ví o čem mluvím. Večer dopadl překvapivě dobře, až na pár incidentů … například, když Karel Dobrý trápil nelidsky oba liliputány, nebo když si Rusáci s drahejma lístkama stěžovali: „Eto nět Ciciolina“ a David Jahn je nechal vyvést, za to, že rušej uměleckou produkci. Byl to legrační večírek.
Bruno Ferrari, facebookový profil 31.12. 2014.

Reflex Škoda Auto Rallye (1998)
Hrobové ticho v místnosti roztříštil až hlas zvonu z věže Týnského chrámu, zazněl jednou, jedinkrát; znělo to trochu jako hrana. Lidé v místnosti na sebe vysílali pátravé pohledy. „Proč tu vlastně jsme? Co máme společného?“ problesklo Světlaně hlavou. Ještě jednou přeletěla tváře u sousedních stolů – spisovatelka Alexandra Berková, herci Petr Čtvrtníček, Vladimír Kratina, Markéta Hrubešová, Karel Dobrý a Magdalena Sidonová, kreslíř Štěpán Mareš, muzikanti Petr Spálený a Andrei Toader, sportovci Aleš Valenta a Ivan Masařík, moderátoři Jiří Janeček, Kateřina Lojdová a Pavlína Wolfová, ředitel Frekvence 1 Michel Fleischmann… Světlana sebou trhla, když v davu zahlédla ostře řezanou tvář muže, jehož dopisem to všechno začalo. Zveme vás na čtvrtý ročník Reflex Škoda Auto Rallye. Podpis: Petr Bílek, šéfredaktor. /…/ Magdalena Sidonová, Karel Dobrý, zástupci Divadla Na zábradlí, měli mnoho silných míst. Sportovní komentátor deníku Dnes Čeněk Lorenc dokonce poznamenal, že kdyby všichni motokároví závodníci dokázali tak disciplinovaně držet svou cestovní rychlost na pěti kilometrech za hodinu jako Magdalena Sidonová, patřil by tento sport k nejbezpečnějším vůbec.
Tomáš Baldýnský, Reflex 21.5.1998.

 

 

Z ROZHOVORŮ

Eva Turnová
Po revoluci otěhotněla se svým tehdejším přítelem, hercem Karlem Dobrým. „Během mého těhotenství dostal angažmá v Norsku a já jela s ním. Byla jsem v sedmém nebi. Krásně mě celou dobu opečovával.“ Po narození Johanky dostal Karel roli v Divadle Na zábradlí. „Náš vztah postupně ztrácel na síle a já byla vyčerpaná, až jsme se rozhodli bydlet zvlášť. To bylo hodně smutné. Měla jsem dítě, ale neměla se s kým podělit o to, že má první zub…“ Zásadně jí tenkrát pomohla Karlova babička. „Byla to hrozně silná a inteligentní ženská, pěkně mě držela při zemi, a přitom mi poctivě naslouchala.“ /…/ „Po tom, co jsem sama v roli matky, mi dochází, že je těžké v životě takzvaně dokonale obstát a že lidé mají svoje limity. Až teď nacházím cestu ke své mámě – a je to moc fajn,“ říká dnes Eva Turnová. Má také skvělou dceru, přítele. „To, že člověk prožije několik vztahů, se často bere jako prohra. Já to tak nevnímám. Každý vztah má nějaký význam.“
Marianne, Marianne.cz 18.03.2008.
To ti asi hodně změnilo život, když se před sedmnácti lety narodila Johanka.
Hodně jsem se zklidnila, i když jakmile jsem ji odkojila, odjela jsem na tři neděle do Tibetu, kde jsem dostala vysokohorskou nemoc se vším všudy, včetně ztráty orientace a pěny u pusy. To už jsme spolu s Karlem Dobrým nebyli. Těhotenství jsem ale měla krásný. On se o mě hrozně staral. Odjeli jsme na čas do Norska, protože Karel tam dostal herecký angažmá, a chodili jsme každej den do bazénu, stopovali a bylo to strašně romantický, i když dělal hrozný kraviny, tak je dělal s grácií, kterou má v sobě pořád. Minulej tejden mi řek, že jsem „trochu tělnatá“, ale taky s grácií.
Takže se vídáte?
Jen párkrát do roka. Jak se Johanka narodila a my byli najednou entita tří lidí, tak to prostě přestalo fungovat a já měla ty přízemní nároky, který on už teď taky akceptuje.
Přízemníma nárokama myslíš peníze na nájem?
A taky na jídlo. Karel byl v tý době strašně rozlítanej, bylo mu dvacet tři a já ho pořád nutila dělat reklamu na rádiu, čemuž se on hrozně bránil. Takže jel do rádia a namluvil tam reklamu za pět set. Za tři stovky koupil svíčky a za dvě s nima přijel domu taxíkem. A když jsem tam dorazila já, tak je všechny na uvítanou zapálil. Myslím, že jsme se tenkrát hrozně dusili. Pak jsme se časem rozešli a já jsem se rozhodla, za pomoci babiček, že Johana, přestože žijem zatím jen spolu, bude mít řád a že se naučím mít systém, což je samozřejmě těžký. Tak se mi nějak povedlo vychovat dítě a rozmazlit ho jenom trochu, a přitom dělat věci, na který si myslím, že mám talent, což je fajn. Možná jsem přišla o šanci začít s nějakýma svýma projektama dřív, což nevadí, na to asi není nikdy pozdě.
Jan Čáp, časopis Instinkt 7.10.2010.
Podobně vzdálení jako Plastici a Orlík mi přijdou vaši dva bývalí partneři – herec Karel Dobrý, se kterým máte osmnáctiletou dceru Johanu, a spisovatel Emil Hakl, v jehož knize Intimní schránka Sabriny Black vystupujete v hlavní roli. První působí jako divoký punker života, do toho jemný hostinský intelektuál Hakl…
Líbí se mi, když chlap chápe můj svět – a zároveň má přesah, který může často souviset až s extrémním vybočením z normálu. Když mě váš fotograf chtěl fotit, tak dvě hodiny vybíral vhodné místo, na kterém se zkusím tvářit přívětivě. Nakonec mě dovedl k zídce ve Stromovce, kde můj otčím skočil pod vlak, když už s námi pár let nežil. Což byl trochu paradox, když zvážím, že jsme hledali pozitivní místo. Takže stejně jako máma si asi i já vybírám podobné typy: jednu dobu žiju s někým divokým – a pak to střihnu dědou. Čili jednu dobu žiji s Karlem Dobrým – a pak to střihnu dědou Haklem.
Marek Gregor, Lidové noviny 9.12.2011.
Má za sebou také pěknou řádku vztahů se zajímavými a často velmi rozdílnými muži, jako jsou třeba herec Karel Dobrý nebo spisovatel Emil Hakl. /…/
Jak se ti přihodilo, že jeden z tvých obrazů je napůl Psí voják Filip Topol a napůl Karel Dobrý – herec a otec tvé dcery?
Možná je to tím, že jsem se vídala s oběma ve stejné době. Chodívali jsme s Karlem do divadla Rubín a jsem si jistá, že jsme Johanku počali, když jsme ten večer hráli s Filipem v Rubínu prší. Když maluju, tak mi trvá třeba dva dny, než chytnu reálné proporce. A v době, kdy jsem Filipa malovala, proběhlo pravděpodobně nějaké „výraznější“ předávání alimentů s Karlem, a tak mi uvízl v hlavě. A Filip se stal přes Karla Čapka a Franze Kafku najednou Karlem Dobrým. Nakonec to není ani jeden.
(Související: Ostatní fotografie); Marek Gregor, Týdeník Reflex 19.12.2013.
Vy jste měla ještě jako dospělá ambici přeprat kluky?
Když k taj-či přidáte „chuan“, znamená to „svrchovaný zápas“, takže i ta bojová poloha tam patří. Pamatuju si, že když se mi narodila dcera Johanka, tak jsme s jejím tatínkem, hercem Karlem Dobrým, zabrzdili kočárek třeba u Jeleního příkopu a dvě hodiny jsme tam poskakovali a kopali se do lýtek. Dostávali jsme se do zvláštního transu – uvolnění a napětí. Taj-či mě přitahovalo proto, že jsem chtěla začít víc s tím uvolněním, s meditacemi, ale nikdy jsem nebyla schopná hlavu vyprázdnit. Díky pomalým pohybům se do stavu prázdné mysli dostanete snáz. Zjednodušeně řečeno.
Jiří Leschtina, Aktuálně.cz 12.5.2014.
Co by to bylo za rozhovor, kdyby nepadla otázka na tvoje soukromí. Vím, že tvým prvním manželem byl herec David Matásek a dceru Johanku že máš s dalším hercem, Karlem Dobrým. To tě tehdy ta komunita tak přitahovala? A jací chlapíci tě přitahují dnes? Anebo je ti už nejlépe samotné u knížky?
Já jsem se s Davidem seznámila, když jsem za něj přebírala v Žižkovským divadle v představení BOUŘE od Shakespeara roli ducha, hrajícího na kytaru, zatímco on povýšil na hlavní roli. No a jak mě učil ty písničky, tak už jsem u něj zůstala bydlet, za rok jsme se vzali a za pět rozvedli. Ale bylo to moc pěkný manželství. Mezitím jsem založila na vejšce divadelní skupinu One-off, hráli jsme v angličtině, přeložila jsem hru od Josefa Topola, tu jsme jeli hrát na festival do Edinburghu. Scházeli jsme se hodně s lidma z FÁMU v hospodě U Sviní, kam chodil například Honza Hřebejk, kterej mě díky tý hře obsadil do svýho první filmu NEDĚLEJTE NIC, POKUD K TOMU NEMÁTE VÁŽNÝ DŮVOD. Což já dělám, a tak jsem se seznámila s tátou Johanky, (smích) Dnes mě přitahujou spíš o hodně mladší chlapi, protože se mi líbí, že prožívají přítomnost a zbytečně nebilancujou, ale často to pohoří na tom, že oni ještě  potřebujou všechno možný vstřebávat a já už spíš hlavně zpracovávám. Takže momentálně je mi docela dobře samotný u knížky.
Vladimír Drápal, Xantypa 28.12.2017.

Petr Čtvrtníček
O tobě je známo, že pro vtip uděláš cokoli. Jednou tě to ale málem stálo život. Pamatuješ si na pašeráka červené rtuti?
To bylo dobrodružství s hercem Karlem Dobrým. On měl skvělou ruštinu a já měl aspoň přízvuk. Tehdy šla republikou fáma, že tu mafie prodává radioaktivní červenou rtuť. Noviny živily hysterii, že snad bude válka, a my obcházeli bary, měli plynový pistole, které měly dát důraz našim slovům, a rusky nabízeli rtuť. Moc si z toho večera nepamatuju. Probral jsem se v sedm ráno ve velké kaluži krve a o kus dál seděl chlap, co mě napadl. Byl to blázen, který uvěřil, že jsme překupníci, počkal na mě za rohem a začal mě bodat nožem do zad. Chtěl jsem mu nůž vzít, čili jsem pak ošklivě pořezal i já jeho.
Milan Tesař, týdeník Reflex 21.2.2013.
Stejně mám pocit, že se do toho exaltovaného intelektuálního prostředí Divadla Na zábradlí nehodíš. S tím nakupováním krásných ojetých auťáků, hraním hracích automatů, zálibou v technice a drastickém humoru.
To si piš, že se tam hodím. Nevím, kdo jiný by tam měl dělat problémy na baru než já a Karel Dobrý. A ty auťáky stejně kupuju, aby stály před divadlem. Mladší herečky mě za to milují a neříkají nic, starší herečky mě milují a říkají mi „hošíčku“. A tak to má být. Musím si to pěstovat.
Ke světáctví patří i Alfa Romeo Giulia 1750 GTV, mikroskop a všechny ty pistole?
Mám strašně rád dokonalé stroje a mechanismy. Měl jsem spoustu pistolí, ale vždycky jenom plynových. Hráli jsme s Karlem Dobrým pistolnickou hru se slepými náboji. Bylo to poté, co jsme viděli Takové normální zabijáky. Chodili jsme po městě, stopovali se a pak jsme se ze zálohy vraždili. Hráli jsme na body. Jednou jsem takhle startoval v Široké ulici svůj vůz o obsahu 3000 kubických centimetrů a najednou vidím, jak se ke mně blíží nějaký stín, sahá si pod kabát, vytahuje pistoli. Promítnul se mi celý život a pak už jsem jen sledoval, jak ten dobrý člověk přistoupil k okénku mého auta a s ledovým klidem zabijáka do mě vyprázdnil celý zásobník své beretty. Šestnáct slepých nábojů, rachot jak v Palermu. Nezbylo mi než ztěžka dopadnout na volant a nechat houkačku, aby dlouze a teskně troubila. Všechno se musí dotahovat do konce. Karel Dobrý zvolna odešel, policajti nepřijeli.
Tomáš Baldýnský, týdeník Reflex 12.11.1998.

Bohumil Klepl
Váš kolega Karel Dobrý třeba ale v ruském filmu hrál…
On umí rusky líp než já, což mě štve. Žil v Sýrii, chodil do ruský školy a má absolutní hudební sluch, takže mluví výborně rusky, anglicky, francouzsky… Má obrovský talent na řeči, a proto hraje v těch americkejch, ruskejch filmech…
Lenka Soukupová, Mladá fronta Plus 24/2005.
Jinak mám na ruské hry slabost, hrdinům rozumím. Širokou ruskou duši cítím, vím, o čem to je. A nejsem v divadle sám třeba Leoš Suchařípa, to je velká duše, a Karel Dobrý.
Dana Kaplanová, Nedělní Blesk 24.6.2001.

Daniel Špinar
Považují herci opět za vrchol kariéry stanout na prknech zlaté kapličky?
Je určitě vnímána jako nejprestižnější a ve srovnání s ostatními divadly asi nejlépe placená scéna. Ne každému špičkovému režisérovi a herci se ale v Národním divadle daří, a to z důvodu, o kterém jsem už mluvil. Je moc velké…
… herec musí být slyšet až na druhé galerii.
Nejenom slyšet, ale i vidět. Karla Dobrého považuji za jednoho z nejlepších herců u nás. On musí vynaložit mnohonásobně větší úsilí – nebo řekněme jiné – než herec na komorní scéně. Možná ale že by jeho charisma pro malé divadlo bylo příliš silné. Těžko říct. Každopádně herectví u nás a třeba v Dejvickém divadle je naprosto jiná disciplína. V projektu, kterým jsem vyhrál konkurz na uměleckého šéfa činohry, jsem psal, že každý herec, který tady hraje, musí vědět, v jakém prostředí se ocitá a co z toho pro jeho práci vyplývá. A pak také každému herci nevyhovuje můj expresionismus.
Olga Myslivečková, Esprit 5.10.2016.

David Suchařípa
Byl váš otec po roce 1968 v Sovětském svazu nebo pak v Rusku?
On tam nesměl. Dostal se tam až po revoluci s Divadlem Na zábradlí. A byl z toho velký poprask. Na letišti odmítl mluvit rusky s policajty, kteří ho zatkli a zavřeli. Tak to šel vyžehlit Bob Klepl, který umí rusky taky velmi dobře. Šel jim vysvětlit, že táta je „balšój čéšskij akťjór“. Velký český herec.
Vidíte, jak vám ta ruština jde pěkně…
Rusky se domluvím. Zase jsem nebyl úplně blbej, abych se to nenaučil. Ale rusky nemluvím… Tak ten Bob jim to vysvětloval a dostal taky pouta. Tak tam poslali Karla Dobrého a toho zavřeli samozřejmě taky. A táta s nimi i nadále odmítal mluvit rusky. Nakonec zavolali Doubravce Svobodové, která byla tehdy ředitelkou Divadla Na zábradlí. Ta volala na ambasádu českému velvyslanci a ten nějak zařídil, že je nakonec pustili. A pak už tam, myslím, nikdy nebyl.
Milan Eisenhammer, Téma 8.2.2019.

Dana Morávková
Nedávno vyšla kniha o režiséru Petru Léblovi, který se před deseti lety oběsil a se kterým jste spolupracovala. Četla jste ji?
Četla. Jedním dechem.
Trochu demytizuje Léblovu osobnost, nezdá se vám?
Tak předně, před autorkou té knížky, paní Denemarkovou, smekám. Myslím, že její práce byla velmi náročná a také bolestivá. Byla i ve spojení s Petrovými nejbližšími, kteří mu stáli po boku. Já sama jsem s ním spolupracovala jen pět let.
To není málo!
Přesto se necítím na to, abych o něm hovořila. Myslím, že jsou k tomu povolanější herci. Třeba Bára Hrzánová, Eva Holubová, Karel Dobrý… Mám-li se přiznat, vzpomínám na Petra často a ráda. A beru to jako životní štěstí, že jsem s ním mohla pracovat. A že jsem mohla poznat jeho nádhernou, talentovanou a komplikovanou osobnost. Jen si kladu otázku, jestli ta kniha nevyšla příliš brzo a jestli některé lidi zmínka o nich nebolí. Věřím, že to ale řešila i sama autorka.
Lucie Jandová, Magazín Práva 11.7.2009.

Barbora Hrzánová
Je pravda, že se Lébl chystal převést Nemocnici i do divadelního zpracování?
Ano. Může to vypadat bláznivě, ale u Petra bylo všechno zároveň reálné i nereálné. Nikdy jste nevěděli, kdy se to zhmotní. Ohromně nás bavilo vymýšlení, kdo by koho měl hrát. Doktora Sovu by dělal Ota Ševčík v němčině, to byla základní věc. Inu by představoval Karel Dobrý v černé paruce, nepromluvil by ani slovo.
Lukáš Hron, Mladá fronta DNES 19.4.2014.

Jiří Ornest
Ale ani další umělecký šéf Zábradlí Jiří Pokorný nenašel cestu.
Ano, jemu se to také nepodařilo, a navíc to těžce nesl, nakonec to ukončila ředitelka divadla Doubravka Svobodová. Byl problematický člověk a přesahovalo to míru. To je stejné jako s Karlem Dobrým, velice talentovaný herec, avšak vnitřní zběsilec. Dokud běsy jsou uvnitř, tak to jde, ale jakmile lezou ven a přenáší se to na ostatní, je zle. Po Léblovi se to už nikomu nepodařilo chytnout. Lébla také milovaly všechny ženy – herečky, dramaturgyně, kritičky. A to je pro šéfrežiséra skvělé.
Jana Machalická, Lidové noviny 6.12.2014.

Miloslav Mejzlík
No prosím. A co to s tebou dělá ta očistná kůra?
No mám docela dobrej pocit, když se člověk zbaví toho masa na chvíli, tak mám pocit ve střevech, že se jakoby ulevuje.
Já, když si dlouho nedám maso, tak mám vždycky takovej pocit, že mně chybí maso.
No to já potom, to já potom mám taky, jakože najednou uvidím steak a…
A šup.
… šup a už to, už to padá do mě. Jeden kolega taky se zbavil vegetariánství tak, že, Karel Dobrý, znáš to? On byl skoro dva roky vegetariánem a skončil tak, že šel v noci po ulici, uviděl řeznictví, rozbil výlohu a ukradl salám. Takže tak skončil jako vegetarián, takže takhle nechci dopadnout.
Vystoupení v pořadu Tandem v Českém rozhlase, Jan Rosák, 6.1.2015.

Filip Březina
Imponuje vám i některý z českých herců?
Třeba Karel Dobrý. To je taky herec, který se narodí jednou za sto let, neskutečně charismatický.
Ivana Závozdová, Interview 12/2018.

Regina Rázlová
Právě, nekazí to kumšt?
To nemohu posoudit, nejsem kritik a nedohledám všechny souvislosti. Ale v poslední době jsem viděla některé své bývalé žáky a musím říct, že jsou to vynikající herci – Bára Hrzánová, Karel Roden, Radek Holub, Karel Dobrý, člověk jen zírá, co z nich jde a jak to publikum potleskem vestoje oceňuje. A to je báječné a znamená to, že dobrý herec zůstane dobrým hercem, seriály neseriály. Ale vím, že práce kvapná, málo platná. Říkám to denně svým vnoučatům. A navíc, můj muž mi vždycky říkal „dáma nikdy neutíká“.
Martina Háchová, Vlasta 27.5.2015.

Miroslav Bambušek
Tak budeme mluvit o divadle. Na to, o jaké undergroundové kusy šlo, je nutné říct, že v nich hráli známí herci: Miloslav Mejzlík, Karel Dobrý, Miloslav König, Martin Finger, Tomáš Jeřábek, pardon, že nejmenuju herečky. Vědí, co je čeká?
To je spíš otázka pro ně. Herci jsou zvyklí žít nějakým způsobem, ale ty, které já většinou znám, jsou skromní lidé. Jen pro představu, oni, když se mnou měsíc zkouší, tak dostanou deset tisíc. Pak dostanou patnáct stovek za představení, no, takhle to je. Ale asi jim za to stojí se mnou spolupracovat. Ale já fakt nevím, určitě je spousta herců, kteří si zvykli žít na vysoké noze a nedovedou si představit, že by dělali za takové peníze.
Jiří Peňás, Týdeník Echo 7.2.2019.

Hana Igonda Ševčíková
Kdy vás napadlo jít studovat herectví?
Odmala jsem obdivovala jednu zpěvačku. Jsem Ryba, a když něco dělám, dělám to pořádně. Ve chvíli, kdy mě to úplně pohltilo, jsem se rozhodla jít studovat herectví. Chodila jsem do přípravky k paní Steimarové, kde jsem například potkávala Mária Kubce, Karla Holuba nebo Karla Dobrého. Na DAMU mě vzali hned napoprvé, ale první ročník byl očistec. Do té doby jsem viděla jenom výsledky – filmy, představení, seriály, ale nevěděla, jak vypadá proces zkoušení. To bylo hodně drsné. Pak se to zlomilo, přišla revoluce a po ní nás začal učit Boris Rösner.
Marie Skrčená, Story 25.7.2011.

Ondřej Kepka
Byli jiní, kteří už tehdy na DAMU svítili jako osobnosti. Třeba Karel Dobrý, Oto Rošetzký, Tomáš Petřík nebo Vanda Hybnerová.
Petra Lamschová, ANO 24/2006.

Otto Rošetzký
No a pak jsem se dostal do třetího a tam jsme byli, v ročníku jsem byl mimo jiné Ondřej Kepka, Hanka Ševčíková, Tomáš Petřík, Vanda Hybnerová, Karel Dobrý, Tomáš Jelínek, Magda Sidonová.
Vystoupení v pořadu Tandem v Českém rozhlase 7.6.2012.

Petr Kolečko
Slyšel jsem o Kaiserovi, že je do filmu neobsaditelný, protože se čas od času chová jako neřízená střela. Je to předsudek?
Musí ho to zajímat. Na Masarykovi se to povedlo. Tam předvedl absolutní disciplínu a oddanost roli (hraje Edvarda Beneše, pozn. red.). Jeho výkon je vynikající. A neobsaditelný? Ve své generaci je to náš nejlepší herec. U nás je podle mě pět velkých jmen, dvě z nich máme v Masarykovi: vedle Oldy ještě Karel Roden (hraje Jana Masaryka, pozn. red.). Pak je tu Ivan Trojan, Ondřej Vetchý a Karel Dobrý. Ti všichni mají kromě řemesla i charizma. Takže ho obsadit musíte, protože pro spoustu rolí je nejlepší.
Milan Eisenhammer, Téma 10.3.2017.

Jakub Kohák
Jste známý svým citlivým přístupem k hercům, ale současné herecké „hvězdy“ moc neuznáváte. Jak by měl tedy podle vás vypadat dobrý herec?
Co se současných herců ve filmu týká, jejich herectví moc nevěřím. Za kvalitní herce u nás považuji Karla Dobrého, ale taky se někdy musí tlumit. Dále např. Annu Geislerovou, Táňu Vilhelmovou, Zuzanu Bydžovskou, v herečkách není takový problém. Myslím si ale, že tu chybí starší generace, jako byl Menšík, Sovák apod.
Lucie Vacková, MAM.cz (Marketing & Media) 18.4.2005.

Diana Mórová
Často hrajete s českými herci, kdo je váš favorit?
Třeba Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý, který už bohužel není mezi námi, Karel Roden nebo Karel Dobrý… Všechno to jsou špičkoví charizmatičtí herci a se všemi se mi přihodilo to samé – dřív, než jsme se spolu potkali, jsem podvědomě cítila, že mezi námi na place či jevišti bude jakési zvláštní jiskření. Říkejme tomu třeba intuice. Prostě jsem z nich něco cítila a pak byla nadšená, že to tam opravdu je. Při společných scénách jsme nemuseli dělat nic zvláštního, prostě jsme jen hráli a najednou se to dokonale spojilo a zacvaklo jako klíč do zámku. Žít bych s nimi nechtěla, ale pracovat? Kdykoli! Máte štěstí, že máte v Čechách tak úžasné muže.
Martina Vlčková, Žena a život 25.4.2012.

Lucie Trmíková
Autorské věci se asi nedají dělat náhodně. Kromě toho, člověk instinktivně hledá duševně spřízněné lidi, nejen z minulosti (jako inspiraci), ale i ze současnosti. Váš kolektiv, který dělá hlavně v NOD Roxy, tvoří většinou ti samí spolupracovníci.
Máte pravdu, to jádro je stejné. Nejbližší je to s Honzou (Nebeským) a Davidem Prachařem. Opakovaně k tomu přibíráme lidi, jako je Karel Dobrý nebo Míla König, a taky muzikanty. Teď jsme šťastní, že jsme se po mnoha letech vrátili ke spolupráci s Martinem Dohnalem, se kterým jsme spolupracovali už v Komedii (Martha, Miriam). On se přestěhoval z Brna do Prahy, před rokem a půl se nám ho podařilo přesvědčit ke spolupráci na Dvojím domovu, a teď znova na Else. Je to nejen skvělý tvůrce, ale zároveň hluboký člověk, s kterým je příjemné být. Takže máte příjemně distingovaného Emila Viklického a bouři emocí – Dohnala.
Jana Soprová, Scena.cz 7.11.2016.

Radúz Mácha
„Možná jsem na Romea už starý. Ale rád bych zkusil i zloducha nebo grázla. Z českých herců obdivuju kolegu Karla Dobrého, ze světa hlavně černochy, kteří mi přijdou neuvěřitelně přirození a věřím jim každý sebemenší pohled či gesto, třeba takový Morgan Freeman. Když ho vidím, chtěl bych být černoch.“
Klára Říhová, Magazín Práva 23.8.2014.

Jakub Špalek
Zpětně se ukazuje, že ze souboru odešli lidi, kteří se pak neztratili – Bob Klepl, Lenka Vlasáková, Michal Dočekal, Karel Dobrý, Zuzana Stivínová. To je generace Kašpar. Ale nikdo z nich se k němu dnes nehlásí.
Špalek: Osvobodili se. Ty konflikty musely nastat, protože jsme dělali něco, co je neobvyklé, co překračuje normální rozměry. A děláme to pořád. Pamatuju si na jednu noc na hradě Kašperk. Byla jedna ráno, pršelo, na teploměru minus jedna a já řekl, že se bude zkoušet. Všichni do jednoho mě chtěli zabít. Anebo při zkouškách Rozmarného léta byly na scéně tři a půl tuny vody, jež tam nemohly zůstat věčně. Měli jsme na to deset jevištních zkoušek, každá trvala dvanáct hodin. Na té první mě chtěli utopit. Já vůbec nedával pauzy, už mi bylo všechno jedno, věděl jsem, že se to musí stihnout. Anebo čtyřhodinové Dostojevského Běsi – to všechno jsou extrémní sporty.
Milan Tesař, Reflex 14.5.2015.

Richard Balous
Když jsem byl poprvé v La Fabrice při jejím otevření před devíti lety, viděl jsem tady Steigerwaldova „Gottwalda“. Díky tomu syrovému prostředí a atmosféře jsem měl pocit zrodu politického divadla. Dokonce jsem věřil, že jestli vznikne někde pořádný kabaret, tak u vás. Ale pak se La Fabrika začala dramaturgicky ubírat jiným než angažovaným směrem. Proč?
Já v to doufal taky. Někdy v počátku devadesátých let jsem seděl v Divadle na Zábradlí s Evou Holubovou a Karlem Dobrým, a když jsme vypili trošku víc vína, začali jsme se bavit o tom, jak by nás bavil kabaret. A já nakonec slíbil, že kabaret postavím, abychom ho měli kde dělat. Evu Holubovou jsem měl dokonce v porotě miniarchitektonické soutěže, kterou jsem na ten kabaret vypsal. Ale nakonec se nerealizoval. Kabaret jsem několikrát „naťuknul“ i později, ale nebyl jsem producentsky dost důrazný a neměl se o co opřít. Marně. Takže až na jednu výjimku jsme tady od dob Karlova Gottwalda politické divadlo nehráli… A to říkám s vědomím, že jsme se ocitli v časech, kdy bychom se měli politicky angažovat snad všichni.
Marek Stoniš, Reflex 8.12.2016.

Zdeněk Troška
To chápu, ale určitě máte v hledáčku někoho, kdo by se vám do tohoto filmu líbil…
Nebudu jmenovat žádná konkrétní jména. Zatím to totiž visí ve vzduchu a pak by nebylo fér, kdyby z toho třeba sešlo. Mohu ale prozdradit, že na minulý konkurz na pohádku Čertoviny přišel syn Karla Dobrého (49, herec, pozn. red.), Cyril Dobrý (22, pozn. red.). Ten kluk byl naprosto skvělý! Až teď budeme e dělat konkurzy, určitě ho zase e pozvu. Ten hoch je totiž strašně zajímavý a velice nadaný.
Michaela Míčová, Pestrý svět 21.11.2018.

Rozálie Havelková
Jak se vůbec váš tatínek kouká na vaši hereckou kariéru?
Za herečku se nepovažuji, přišla jsem k tomu, jak se říká, jak slepý k houslím. Ale jak říká Karel Dobrý: „Každá je herečka…“ Táta mě hodně podporuje a většinu příležitostí jsem, jak už jsem říkala, získala díky němu. Pochybuju, že proti tomu, abych hrála, něco má, když mi herecké příležitosti sám přihrává.
Šárka Schmidtová, Glanc 20.6.2017.

Leoš Noha
O vlasy jste přišel při natáčení Heleny?
Ano. Dlouhý vlasy, no nějak se to nehodilo tady do tohoto formátu, zřejmě asi všichni taťkové chodí s krátkýma vlasama, což teda u mě teda jako neplatilo.
Mrzelo vás to?
Ani ne, pracuju jak herec, tak musím počítat s tím jako, že si mě budou jako ti lidi, s kterejma pracuju jako přetvářet k svýmu obrazu. Je to bohužel, jak říkal, jak říkal můj kamarád Karel Dobrý, herectví je ryzí prostituce.
Reportáž v televizním pořadu Volejte Novu 31.3.2012.

Viktor Dyk
Píšete také filmovou a reklamní muziku. Co třeba?
Teď píšu hudbu k původnímu celovečernímu filmu, bude to akční thriller s názvem Verdikt osudu. Jsem zároveň i spoluautorem námětu a scénáře. Hlavní roli jsme nabídli právě Vaškovi Bártovi – je v ní skvělý. Dál by v tom měli hrát například Vojta Kotek, Martin Písařík, Karel Dobrý a další vynikající lidé a herci. To vše v režii Hynka Čermáka. Točit začínáme v létě a odpremiérovat bychom to chtěli na jaře 2010.
Dana Kaplanová, Právo 18.4.2009.

Tomáš Valík
Kdy se předvídání zpozoruje v běžném životě?
Když za mnou někdo přijde s pracovní nabídkou. Vím, o co jde. Pozor, projekty přicházejí podle toho, co si kdo myslí. V devadesátém roce jsem točil televizní film Happyend a do jeho hlavní role mě režisér obsadil čtyři dny před natáčením jen podle fotografie. Roli měl původně hrát Karel Dobrý, tak mi to bylo trochu blbý. Film vyhrál několik festivalů, ale dramaturgické skupině se zdál pro českého diváka příliš extravagantní. Nakonec ho odvysílali na ČT2 proti hokejovému finále na jedničce…
Takže byl tehdy menšinový divák ještě menšinovější?
Tak. Což na jednu stranu mrzí, na druhou ne. Protože Happyend je svým způsobem „něco jiného“. Myslím, že ke komu se dostat má, k tomu se dostane. Hrál jsem v něm psa, kterého čaroděj začaroval do člověka. Nakonec ho malý kluk zastřelí a zase se z něj stane pes.
Dana Benešová-Trčková, Týdeník Televize 13.1.2009.

Jan Burian
Miroslav Donutil se tedy nabídl, že on bude hrát jako host? Kvůli němu žádné inscenace nestahujete?
Budeme s ním o tom ještě jednat. Jisté je, že nezmizí populární Sluha dvou pánů. Bude, doufám, hrát dál i v Revizorovi a ve Věci Makropulos, kde je licence zaplacená ještě na několik repríz, takže ta skončí asi v únoru. Jinak přeobsadíme jeho roli v Našich furiantech, bude tam hrát Karel Dobrý.
Jiří Kubík, Mladá fronta DNES 17.8.2013.
(Pozn. autora těchto webových stránek: V příspěvku došlo k nedorozumění a nepřesné informaci. S Miroslavem Donutilem se původně počítalo pro roli Vocilky v připravované inscenaci „Strakonický dudák“, kterou Karel Dobrý místo něho nazkoušel; roli v „Našich furiantech“ po Miroslavovi Donutilovi nepřevzal.)

Roman Šmucler
Na svém facebookovém profilu jste doporučil tesat větu herce Karla Dobrého, který žil v Sýrii, že tam nemůže přece zůstat jenom spálená země a pár gangsterů, kteří si to vybojují, a zbytek uteče jinam. Je ale vůbec reálné, že by to dopadlo jinak?
Myslím, že ano. Uvedu analogii, kterou jsem už několikrát slyšel. Když naši lidé utíkali v roce 1939 do Francie a Velké Británie, všem chlapům tyto země daly samopal a řekly, vybojuj si Československo zpátky. Francie ani Anglie přece neříkaly: “Utíkejte všichni z protektorátu, budete tady žít pod naší ochranou, budete se mít dobře.“ Na každého chlapa, který odešel do Sovětského svazu, do Francie, do Anglie, byl vyvíjen velmi silný tlak, aby vstoupil do našich armád. To samé se dělo za první světové války. To, co my teď děláme, že říkáme “Vykašlete se na svoji zemi, my vás tady budeme živit, budete se mít strašně dobře v Německu“, povede k tomu, že časem zjistí, že tam stejně budou jako občané druhého řádu. Někteří z nich se adaptují, ale spousta z nich bude na podporách, místní na ně budou koukat skrz prsty, jako je to obvyklé na předměstí Paříže. A oni se dříve nebo později zradikalizují. My jsme jim měli dát zbraně. Ale řekněme si, jak to bylo. Tu válku jsme jako Evropská unie velmi podporovali, proto je to tak složité, že tzv. umírněná syrská opozice byla vyzbrojovaná Západem a ona pak dala všechny zbraně Islámskému státu, což zjednodušuji. Ale kdybychom tam ty zbraně nedodávali, tak by pravděpodobně vyhrál Asad a ta válka i uprchlická vlna by třeba vůbec nebyly.
Jiří Hroník, Parlamentní listy 25.11.2015.

Maya Kvetny
Koho ze známých českých herců vaše agentura zastupuje?
Jsou mezi nimi jména jako Aňa Geislerová, Karel Dobrý, Anna Fialová, Zdeněk Piškula nebo Vladimír Javorský. /…/
Chodíte do kina?
Ano.
A na co?
Na kvalitní nezávislé filmy, většinou americké. A se sedmiletou dcerou chodím na snímky pro děti. Bohužel ale moc nesleduji české filmy.
Proč?
Protože většina témat v českých filmech mě moc „nebere“. Ale když v něčem hraje herec, kterého mám ráda, jdu se samozřejmě podívat. Pravidelně chodím třeba na Hřebejka – jeho filmy jsou velkolepé a mají šťávu. A taky mne baví jeho humor. S manželem hodně chodíme do divadla. Můj nejoblíbenější divadelní herec je Karel Dobrý a miluji komedie s Andrejem Polákem. Nedávno jsme viděli Společenstvo vlastníků divadla Vosto5, scénář napsal Jiří Havelka a byl to perfektní zážitek. Podle mě by se to mohlo hrát všude na světě a všichni by se s tím ztotožnili.
Lucie Hášová Truhelková, Lidové noviny (příloha Pátek) 26.1.2018.

Samir Hauser
Kdo má ve filmu hrát?
To je jediná věc, které se trochu obávám. Kdyby to nebyl film o mladých lidech, vezmu Karla Dobrého a pár lidí z jeho generace, kteří mají zkušenosti a umějí hrát. V tomhle případě se musíme spoléhat víceméně na štěstí. Potřebujeme neokoukané tváře, abychom zachovali co největší autenticitu.
Markéta Lukášková & Petr Kolář, Týden 17.10.2016.

 

 

Z NETHOVORŮ

Michal Dočekal
Budete na Novou scénu přijímat nějaké nové herce?
Tuto sezonu jsem přijal Karla Dobrého, Igora Orozoviče a Filipa Kaňkovského do souboru činohry ND. Nová scéna nebude mít zvláštní soubor.
Rozhlas.cz 29.1.2014.

Anna Geislerová
Krystýna: Vy jezdíte na koni? To já taky..., no ale to vás asi moc nezajímá,že jo... No tak já bych se teda chtěla zeptat koho z našich českých herců a hereček obdivujete (není podmínkou, že musí být ještě na živu).
Aňa Geislerová: Krystýna..tak například Hrušínský, Čepek, Karel Dobrý, Ivan Trojan, Tana Vilhelmová, Holubová, Kopeckýho miluju... Mnoho jich je, mnoho.
Server České televize 8.10.2003.

Hana Igonda Ševčíková
Které spolužáky jsi měla na DAMU? Monika
Vandu Hybnerovou, Ondřeje Kepku, Petra Reicherta, Karla Dobrého, Michala Malátného, Magdalénu Sidonovou, Tomáše Petříka a další.
Scena.cz 13.7.2005.

Martin Hofmann
Co ty a reality show – šel bys do toho? Radek
Slyšel jsem, jak někde Miloš Zeman říkal, že je to o idiotech na obrazovce pro idioty před obrazovkou. Osobně bych nebyl tak přísný, ale reality show nesleduju a nešel bych tam. Ale kdyby tam byli Karel Dobrý, Karel Roden, Oldřich Kaiser a Vladimír Dlouhý – fakt bych se díval.
Scena.cz 5.6.2006.

Petr Čtvrtníček & Zdeněk Dolejší
mochomurka.com->zdenek-dolejsi: Já už z toho nemůžu, a co ty, jaký máš rád herce?
Odpověd: Rád mám Dvořáka, Bohdalovou, i ze starší generace, kteří mi něco dějem dávali, i Mirka
mochomurka.com->zdenek-dolejsi: Ten je nějakej divnej, já mám ráda Rodena a Karla Dobrýho.
Odpověd: Každý máme svůj vkus, ale já Vám to neberu.
host_Mnuk->petr-ctvrtnicek: Chystáte něco new na způsob Český sody? Asi už se ptalo hodně lidí, ale já sem tu až teď - Česká soda byla skvělá, hlavně si pamatuju ten díl, jak tam byl K. Dobrý a měl reportáž o znásilnění – VŠUDE SE TU VÁLEJÍ KUSY MASA :)
Odpověd: Chystáme už jen kusy masa.
Lidé.cz 13.5.2003.

Iva Klestilová (Volánková)
Ktorú z vlastností musí mať autorka, ktorá sa chce v Čechách alebo na Slovensku presadiť? Nelákala vás ľahšia cesta – uvádzať svoje diela na trh cez mužský pseudonym? G. B.
Jednu ze svých prvních her jsem napsala pod mužským pseudonymem, tuším Karle Smutný (Ne Karel Dobrý? – pozn. moderátora). Od té doby mě to už vlastně nikdy nenapadlo. A nemyslím si, že by to vůbec něčemu pomohlo. Když napíšu hru, dám ji přečíst několika lidem, kterým věřím. Jakou vlastnost má mít autorka? To nevím. A myslím, že ať dobré nebo špatné vlastnosti nemají moc vlivu na talent.
Scena.cz 18.2.2004.

 

 

PLÁNOVANÉ ČI NEREALIZOVANÉ PROJEKTY

Neuskutečněné vystoupení na koncertě Petr Hapka žije
Účast na koncertě naplánovaného na 24. listopadu 2016 už nyní potvrdili Richard Krajčo, Ondřej Ruml, František Segrado, Ondřej Brzobohatý, Karel Dobrý či Lenka Nová.
-mir-, Aha! 10.12.2015.
Zájem vystoupit potvrdili Richard Krajčo, Ondřej Ruml, František Segrado, Ondřej Brzobohatý, Karel Dobrý a Lenka Nová.
Ondřej Bezr, Mladá fronta DNES 4.12.2015.

Neuskutečněné vystoupení na akci Noc literatury 2015
Architekti ze studia VPÚ Deco Praha se inspirovali tvary přírody, které mají připomínat zaměření ústavu. Karel Dobrý zde přečte ukázku z dánské detektivky Jakoba Melandera: kodaňský policista Lars Winkler v ní vyšetřuje zapeklitý případ z druhé světové války a pátrání ho zavede i do chemické laboratoře.
Judita Matyášová, Lidové noviny 13.5.2015.
Poblíž Dejvického divadla, před Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR, měl předčítat z knihy Krvavý vítr Karel Dobrý, ten se však z akce na poslední chvíli omluvil, což frontu před objektem moc nepotěšilo.
Šárka Blahoňovská, Culturetimes.cz 14.5.2015.
Dobrý den, Karel Dobrý odvolal svoji účast ze zdravotních důvodů opravdu na poslední chvíli a všechny síli jsme věnovali hledání jeho náhrady. Doufáme, že i tak se vám Noc literatury letos líbila.
Z oficiálního facebookového profilu akce Noc literatury 14.5.2015.
Z interpretů potvrdily svou pražskou účast herecké hvězdy kalibru Ivana Trojana, Igora Bareše, Vandy Hybnerové, Taťjany Medvecké, Zdeny Hadrbolcové či Karla Dobrého.
Milan Šefl, Týdeník Rozhlas 4.5.2015.

Nerealizovaný film o Václavovi Morávkovi
Václav Morávek a jeho budoucí představitel ve filmu Petra Bezděka herec Karel Dobrý.
Josef Hora & Martin Brabec, 5plus2 7.5.2015.

Neuskutečněné vystoupení na křtu knihy Martina Reinera o Ivanovi Blatném
Když se tomu tématu začal spisovatel Martin Reiner věnovat, bylo mu sotva dvacet. Letos oslaví padesátiny a kniha, která popisuje život a dílo Ivana Blatného, je konečně na světě. Zítra ji pokřtí v Divadle Na zábradlí. Blatný patří ke stěžejním osobnostem české poezie minulého století, po komunistickém převratu se jeho básně nesměly vydávat. Řada z nich je proto dodnes téměř neznámá. Právě tyto texty bude při křtu recitovat herec Karel Dobrý, hlavní představitel Kabaretu Blatný a kmotr Reinerovy knihy Básník: román o Ivanu Blatném.
-dos-, Mladá fronta DNES 14.5.2014.
Tady jsou obrázky z pražského křtu v Divadle Na zábradlí. Za sebe můžu říct, že se mi to líbilo a děkuju všem, kteří mi pomohli zvládnout programovou improvizaci, k níž jsme se museli uchýlit poté, co šel pes Karla Dobrého na operaci a on musel místo recitování Blatného neznámých veršů zajišťovat pooperační péči.
Osobní stránky spisovatele Martina Reinera.

Film Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů, ve kterém Karel Dobrý nakonec nehrál
Související: Ostatní fotografie
Lákavé bude i herecké obsazení. V eposu o Cyrilovi a Metodějovi si zahrají třeba Roman Zach, Milan Bahul nebo Karel Dobrý.
Jan Herget & Marína Dvořáková, Rozhlas.cz 7.2.2012.

Projekt Český kalendář (nahrávka s Karlem Dobrým nakonec nebyla po natočení zveřejněna, Karel Dobrý na koncertech nehostoval)
Související: Ostatní fotografie
Dnes se nás ve studiu Lineart sešlo pět: Michal Horáček, Michal Pekárek, Karel Dobrý, Lucia Šoralová a Rebeka Soukupová. Rebeka zatím není občankou ČR, do ČR regulérně vstoupí až o Vánocích; dostavila se uvnitř Lucie Šoralové. Lucia Šoralová se dostavila jako skladatelka, Karel Dobrý jako interpret balady Za diktatury plískanic. Pan Dobrý měl (velmi) nebale elegantní kabát, dědictví po dědovi, zakoupený v Aleppu. Zpíval s vášní. Při poslechu finálního tvaru zhodnotil hudbu + zpěv jediným slovem: Vivisekce.
Profil Českého kalendáře v síti Facebook, listopad 2011.
V průběhu roku se pak k projektu připojí mnoho dalších hostů. Známa jsou zatím pouze některá jména, patří mezi ně Vojtěch Dyk, Bára Basiková či Karel Dobrý.
Barbora Šimečková, Topzine.cz 19.1.2012.
Švandovo divadlo právě otevřelo nabídku vstupenek na první představení ČK, k němuž dojde v neděli 22. ledna 2012. Za doprovodu živého orchestru Mateje Benka vystoupí Lucia Šoralová, Petra Hřebíčková, František Segrado, Ondřej Ruml, Michal Horáček a dva mimořádní hosté: Katarína Koščová a buď Bára Basiková, nebo Karel Dobrý.
Profil Českého kalendáře v síti Facebook, leden 2012.
Jedinečnost každého představení, v nichž nastálo vystupují František Segrado, Lucia Šoralová, Ondřej Ruml a Petra Hřebíčková, má pokaždé umocnit angažmá jiného hosta. Při březnovém představení to byl herec a muzikant Jan Sklenář, v dubnu přijde Karel Dobrý a další jména, se kterými spolupracoval už u svého lyrického muzikálu Kudykam.
Honza Vedral, iDnes.cz 21.3.2012.

„Jištění“ Jitky Čvančarové pro dobročinnou akci
Pokud byste v předvánočním čase si rádi pořídili dobročinnou vánočku nebo charitativní perníčky, vypravte se do Nákupní galerie Myslbek znovu v sobotu 17. prosince. Kromě vánočních dárků pro celou rodinu tu pod jednou střechou může pořídit i cukroví a zároveň tak přispět nadaci Debra (www.debra-cz.org), která pomáhá dětem postiženým puchýřnatým genetickým onemocněním kůže Epidermolysis bullosa congenita (EB), známým také jako nemoc motýlích křídel. Mlsným jazýčkům bude cukroví od 13.00 hodin prodávat herečka Jitka Čvančarová, kdyby však kvůli svému aktuálně požehnanému stavu náhodou nedorazila, nahradí ji (ve stejnou dobu) herec Karel Dobrý.
Maminka.cz 2.12.2011.

Filmový námět
Noční ulicí se plíží stín šestadvacetiletého muže. Slyšíme jeho zrychlený dech. Střih. Scéna se v hrdinově flashbacku vrací o čtyři roky zpátky, kdy jako vojín utíká z kasáren a s sebou odnáší dva samopaly. Následuje klipovitý sled událostí: krádež motorky, skrývání, honičky, přepadení kvůli jídlu, střelba na strážmistra SNB. Střih. Jsme zpátky v přítomnosti, vystresované oči muže hledí skrz mušku na člena místního národního výboru. Ozve se výstřel, komunista padá k zemi, mladík se usmívá. Střih. Zraněný muž z posledních sil vytahuje pistoli a opětuje střelbu. Mladík se hroutí, zavírá oči a z koutku úst mu vytéká červený pramínek. Tklivé smyčce podkreslují závěrečné titulky: „A tak se střelou do srdce 4. 5. 1955 uzavřel čtyřletý hrdinský příběh odbojáře Františka Slepičky. Čest jeho památce.“ Slepičku alias agenta Luboše by mohl hrát třeba Karel Dobrý, pokud by producenti chtěli známou tvář, nebo neokoukaný Stanislav Majer, ten by se k němu lépe hodil věkem. Film o téhle významné postavě odporu vůči komunistické diktatuře ovšem zatím nevznikl ani nevzniká. Ta otázka je nasnadě: proč do našich kin může nyní halasně vstupovat velkofilm jménem Lidice, ale netočí se žádné snímky s názvy Babice, Horáková, Palach či Magor?
Jan H. Vitvar, Respekt 30.5.2011.

Neúčast na koncertních provedeních lyrikálu Kudykam
Karel Dobrý, ačkoli pozvání dostal, se cítí být mnohem víc hercem nežli zpěvákem.
Oficiální stránky Michala Horáčka, podzim 2011.

Neúčast na Sázafestu 2010
Deštivé počasí na Sázavafestu, potažmo na velkém území republiky způsobilo změnu, která nastala při koncertní verzi lyrikálu Kudykam. Hlavního představitele Kudykama měl původně ztvárnit herec Karel Dobrý. Ten ale uvízl na Šumavě, odkud se kvůli kalamitě a zvednutým hladinám řek nedostal do vnitrozemí. „Místo něho jsme narychlo zavolali Honzu Sklenáře, který bydlí v Hradci Králové. Že bude vystupovat na Sázavafestu, se dozvěděl tři hodiny před začátkem představení,“ řekl Ondřej Brzobohatý, který má na starost hudební nastudování Kudykama.
Oficiální stránky festivalu Sázavafest, léto 2010.
Koncertní verzi lyrikálu Kudykam nabídli hudebníci a zpěváci pod vedením Ondřeje Brzobohatého, který skladby z dílny Hapky a Horáčka pro potřeby díla upravil. Na poslední chvíli ale čelili vzpomínané zvůli počasí, neboť Karel Dobrý, který měl být představitelem Kudykama, uvízl kvůli dešti na Šumavě a do Kácova nemohl přijet. „Nahradil ho Honza Sklenář, který vlastně při představení v Praze Kudykama ještě nehrál. Je z Hradce Králové a o tom, že bude vystupovat, se dozvěděl tři hodiny před koncertem,“ řekl Právu Brzobohatý.
Jaroslav Špulák, Právo 9.8.2010.

Neuskutečněné čtení v Café FRA
Ze světové klasiky bude vybírat a číst herec Karel Dobrý, který ztvárňuje mimo jiné titulní roli v Kabaretu Ivan Blatný v Divadle Komedie. Kromě veršů Ivana Blatného, českého básníka výjimečných osudů, který během svého pobytu v britské psychiatrické léčebně napsal dvě sbírky, později vydané v Sixty-eight Publishers, bude listovat dílem ruského spisovatele a disidenta Alexandra Isajeviče Solženicyna, nositele Nobelovy ceny za literaturu (nejslavnější dílo Souostroví Gulag), jenž zemřel letos 3. srpna v nedožitých devadesáti letech. Café Fra (Šafaříkova 15, Praha 2), v úterý 16. 9. od 19.30.
Časopis A2 kulturní týdeník 37/2008.

Nerealizovaný film Princip K.
Režisér a scenárista Ivan Fíla se spojil s producentem Viktorem Schwarczem, do hlavní role pak obsadil Richarda Krajča a dramatizace osudu vězně Jiřího Kajínka se tak posouvá směrem k realizaci: film, přejmenovaný z Kájínka na Princip K., by se měl začít natáčet koncem roku. /…/ Vedle Krajča by se ve filmu měli objevit Vilma Cibulková, Karel Dobrý nebo Marek Taclík.
-sin-, Instinkt 3.4.2008.

Návrh synopse reklamního spotu
Ve dveřích koupelny se objeví sympatický mladý muž vysoké a atletické postavy (reference Karel Dobrý či Dušan Kollár), jeho tvář zdobí příjemný úsměv a čerstvý, velký tmavěrudý monokl kolem levého oka (doprovázený několika symetrickými stehy); muž je rovněž oblečen do „domácího“. Žena přivolanému muži ukazuje mikinu, i on si ji pozorně prohlíží a oba se společně radují z neposkvrněné čistoty.
smilla, blog City slečny Smilly, 17.11.2007.

Nerealizovaný projekt o Bertoltu Brechtovi
Producent Filip Hering uplaval do Itálie, vyboural komisaře Schimanského a dnes hostí německé štáby. /…/ V kariéře zvolna stoupal, až si po návratu domů otevřel vlastní produkční firmu zaměřenou na německé zakázky: „Mám stálý tým v čele s Markem Juráčkem, synem režiséra Pavla Juráčka, známe se už od natáčení Stalingradu.“ Příště má v Praze hostit německý projekt o Bertoltu Brechtovi, Kurtu Weilovi a jejich umělecké generaci, kde z českých herců počítají s Karlem Dobrým.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 18.8.2003.

Neuskutečněné hostování v karlovarském divadle
„Každý z herců mi něco přinesl. Já jsem k hostování v Rackovi navíc přizval Davida Suchařípu a Karla Dobrého, s nimiž jsem již pracoval,“ dodává režisér Sergej Fedotov.
Ivana Kalinová, Mladá fronta DNES 10.2.2001.

Film Udělení milosti se zamítá, ve kterém Karel Dobrý nakonec nehrál
Režisér Jiří Svoboda, který je také autorem scénáře, obsadil do hlavních rolí Matěje Hádka, Janu Hálkovou, Jana Dolanského, Karla Dobrého, Yvettu Kornovou, Petra Motlocha, Luboše Veselého, Lenku Vlasákovou, Jana Vondráčka a Karla Zimu.
Břetislav Uhlář, Svoboda 30.6.2001.
V hlavních rolích snímku vystoupí Matěj Hádek, Jana Hálová, Jan Dolanský, Karel Dobrý, Yvetta Kornová, Petr Motloch, Lenka Vlasáková a další.
Martin Jiroušek, Mladá fronta DNES 4.7.2001.

Rozhovor o filmu Cesta z města
Spojení Vorel – Hanák asi už každému připadne samozřejmé, ale já jsem slyšel, že na hlavní roli byl regulérní konkurs...
Tomáš Hanák: Ano, tam těch adeptů bylo víc, samé známé tváře.
Tomáš Vorel: Karel Roden...
Bára Nimcová: ...Karel Dobrý...
TH (ironicky): ...Karel Štědrý...
BN: ...Ondřej Vetchý...
TV: ...David Matásek...
BN: ...David Koller...
TV: ... Fiala... Polívka – toho jsem chtěl nejdřív...
Antonín Kocábek, Musicserver.cz 9.2.2001.

Neuskutečněné hostování v Divadle Viola
Pražská Viola zahájí po prázdninách svou šestatřicátou sezónu. /…/ Začátkem října bude mít premiéru dramatizace novely Římské jaro paní Stoneové dramatika Tenessee Williamse. Komorní novelu, která dnes patří k základním dílům světové literatury, zdramatizovala a režírovala Lída Engelová. V příběhu, který vypráví o vztahu stárnoucí americké herečky a mladého Římana živícího se prostitucí, budou vystupovat Jana Preissová, Jaroslava Adamová a Karel Dobrý.
-zr-, Haló noviny 1.9.1998.

 

 

OSTATNÍ

Rodina
Bářinou nevlastní sestrou z otcova druhého manželství je kostýmní výtvarnice Tereza Hrzánová (1970), životní partnerka herce Karla Dobrého (1969), s nímž má syny Cyrila a Diviše.
Veronika Psechová, TV Pohoda 11.4.2016.
Velmi zajímavý je i Evin (Turnové) osobní život, vdala se dvakrát, byla první ženou herce Davida Matáska. Dceru (mimochodem velmi krásnou) má ale s hercem Karlem Dobrým.
Anička Vančová, Krajskelisty.cz 13.1.2018.

Role Cyrila Dobrého (syna)
Festival nezávislých filmů Sundance, který založil Robert Redford jako protiváhu hollywoodským studiím, rozdal ocenění krátkým filmům. Cenu za nejlepší režii si letos z amerického Utahu odnesli čeští studentští filmaři za snímek Furiant. Stojí za ním především režisér Ondřej Hudeček. Furiant zobrazuje romantický vztah mezi českým dramatikem 19. století Ladislavem Stroupežnickým a Janem Alšem. Do hlavní role obsadil režisér německého herce Juliuse Feldmeiera, Alše hraje Dobrý junior, syn uhrančivého herce Karla Dobrého. Snímek byl v soutěži této přehlídky uveden jako vůbec první český krátký film.
Anna Vančová, Krajské listy 2.2.2016.

Rodné město Karlovy Vary
Pojďme si připomenout slavné osobnosti, které ke Karlovým Varům a blízkému okolí také patří. /…/ KAREL DOBRÝ se narodil přímo v Karlových Varech. Dnes je uznávaným divadelním a filmovým hercem.
Karlovarský deník 28.6.2017.

Názor Filipa Nuckollse
Umělec – Nic nezkazíte, když si do hledáčku sledovaných osobností zařadíte režiséra Jiřího Havelku, herce Karla Dobrého, výtvarníka Richarda Loskota, spisovatele Emila Hakla, bývalého děkana FUD Univerzity J. E. Purkyně Michala Kolečka i jeho ženu Zdenu.
Deník 12.3.2015.

Multimediální díla Veroniky Bromové
Někde se tváře liší jen pouhými detaily (zabarvení očí u kočky), jinde je transformace mnohem nápadnější a výraznější (záměna mužských a ženských pohlavních znaků). K tomu, aby si pozorovatel udělal ještě lepší vizuální představu, používá Bromová i tváře známých osobností – herce Karla Dobrého či punkového zpěváka Štěpána Málka.
Jan Šída, Novinky.cz 28.9.2014.

Domácí herci se často uplatňují v zahraničních filmech
Také Karel Dobrý (mimo jiné Duna, Děti Duny, Mlhy Avalonu, Plunket & Macleane) či Bára Kodetová (Duna, Děti Duny, Tristan a Isolda) patří k českým osobnostem, které zahraniční štáby při natáčení v Česku oslovují.
Jiří Borovička, ČTK 1.3.2007.

Čeští herci v cizině – perfektní angličtina i stovky castingů
Čeští herci mají v zahraničí stále lepší zvuk – zejména Karel Roden, Marek Vašut nebo Karel Dobrý už pevně figurují v povědomí zahraničních filmařů a takřka pravidelně se objevují ve velkých mezinárodních filmových projektech.
Irena Zemanová, Hospodářské noviny 8.2.2007.

Už jste si zvykli? V rolích českých národních hrdinů se stále častěji objevují zahraniční herci
Známou partu českých hereckých bardů objevujících se v zahraničních filmech, jakými jsou třeba Karel Roden, Marek Vašut nebo Karel Dobrý, v poslední době lehce zastínily mladé krásné ženy Klára Issová, Anna Linhartová nebo Tereza Voříšková. Ale herců a hereček, co uspěli v zahraničních produkcích a takzvaně dobyli Hollywood, je daleko víc.
Petra Vomelová, Blogie.cz 3.9.2018.

Čeští herci dobývají svět
Karel Dobrý – Mluví plynně německy, anglicky i rusky Společně s Karlem Rodenem patří k archetypům evropských padouchů, proto si zahrál už v roce 1996 v Mission Impossible či o dva roky později v Dívce tvých snů. Ale hrál i v seriálech Komisař Maigret, Duna, Borgia nebo Pohřešovaný.
Můj kousek štěstí 31.12.2018.

Poslední rozloučení s Borisem Rösnerem
Vyprovodit Rösnera se chystají i jeho studenti. „Jen pár lidí vás v životě zásadně ovlivní. Boris Rösner, náš jedinečný učitel herectví na DAMU, byl jeden z nich,“ uvedl herec a režisér Ondřej Kepka, který spolu s Vandou Hybnerovou či Karlem Dobrým patřili do Rösnerova prvního ročníku.
-spa- & -kol-, Mladá fronta DNES 2.6.2006.

Nejpilnější čeští herci
Obecně se dá říci, že domácí kinematografii vládnou mladí vrstevníci těch, kdo nejvíce chodí do kina. Televize, jejichž publikum je starší, vybírají i mezi padesátníky. A v zakázkách zase hledají výrazné typy kolem čtyřicítky, jež reprezentují jména jako Karel Roden, Marek Vašut, Karel Dobrý nebo Miroslav Táborský: zřejmě početní vítěz, který si od roku 2000 připsal na pětadvacet filmových nebo televizních rolí.
Mirka Spáčilová, Mladá fronta DNES 31.7.2005.

Natáčení reklam
Jinak řečeno, za týden práce honorář ve výši půlročního průměrného výdělku. Právě z toho důvodu najdeme v seznamech castingových kanceláří také herce undergroundového ražení, jako je Karel Dobrý, známý hlavně návštěvníkům malých pražských scén Divadla Na zábradlí a Divadla Komedie, nebo muže se záhadnou přezdívkou Varahan Orchestrovič Bauer, který poprvé vystoupil z hlubin podzemí na letošním předávání Českých lvů.
Karolína Vránková, Týden 29.3.2004.

Galerie Art Deco
Celebrities shopping in our shop: Johnny Depp, Vanessa Paradise, Hilary Swank, Jean Paul Gaultier, Angela Winkler, Zuzana Stivínová, David Radok, Karel Eben, Miloslav Donutil, Jan Teplý, Karel Dobrý, Ondřej Havelka, Marie Drahokoupilová, Bára Hrzánová, Ema Černá, Světlana Nálepková, Michaela Dolinová and others.
Oficiální stránky Galerie