Jediným Karlovarákem nominovaným na Cenu Thálie je Karel Dobrý

Zdeněk Hnízdil, Karlovarský deník, 22. 3. 2017 

 

Jedinečné ocenění se Karlovarskému kraji vyhýbá Karlovarský kraj – Cena Thálie je ocenění udělované Hereckou asociací od roku 1993 nejlepším divadelním hercům. Jediným rodákem z Karlových Varů, který dosáhl na její nominaci, je herec Karel Dobrý. Jeho neméně nadaní kolegové herci, moderátoři, hudebníci či sportovci však také sbírají neméně důležitá ocenění ve svých odvětvích. Ceny Thálie se budou předávat v sobotu 25. března.

Karlovarský rodák Karel Dobrý se tu narodil 2. května 1969 a za svou kariéru se vypracoval mezi nejobsazovanější herce, kteří pracují i pro zahraniční produkce. Za dvojroli v inscenaci Církev byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon roku 2012. Za hlavní roli Andreje Daniloviče v inscenaci Den opričníka obdržel pak Cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon roku 2013, Cenu Divadelních novin za herecký výkon sezóny 2012/13 bez ohledu na žánr a byl rovněž nominován na Cenu Thálie 2013 za mimořádný jevištní výkon v oboru činohra.

„Mně se herec Dobrý líbil také třeba ve filmovém muzikálu Krysař, kde ztvárnil Ďábla a Osud, a ve filmech Jánošík nebo Cirkus Bukowsky,“ popsala jedna z fanynek filmů, Petra Divičová z Karlových Varů. Dobrý dále ztvárnil výrazné, i hlavní role v českých filmech i v televizi a příležitostně spolupracuje s rozhlasem a dabingem. Mluví několika jazyky, jelikož ho vychovávali prarodiče a v dětství s nimi čtyři roky strávil v Sýrii, kde mimo jiné navštěvoval ruskou školu.

 

Thálie nese název po stejnojmenné Múze komedie, Thálii. Jednotlivá ocenění jsou předávána během slavnostního večera vždy v březnu následujícího roku v historické budově Národního divadla v Praze, a to v přímém přenosu České televize. Výroční ceny jsou udělovány ve čtyřech kategoriích: Činohra, Opera, Opereta a muzikál a Balet a pantomima. (Zdroj: wikipedia)

 

Othello, benátský mouřenín
KAREL DOBRÝ (VPRAVO) a Igor Orozovič ve hře Othello od Williama Shakespeara v činohře Stavovského divadla. (Foto: Martin Kámen)