Bulvární okénko

Karlovi Dobrému občas věnují pozornost i bulvární média. Pro úplnost jsou zde dostupné i články z těchto zdrojů. K jejich čtení je však třeba přistupovat s nadhledem a zvlášť v těchto případech mít na paměti, že jejich cílem není snaha o objektivitu. Mohou se v nich objevovat nepřesné či dokonce nepravdivé informace, citace výroků bývají velmi často postavené do jiných kontextů a souvislostí, než v jakých byly vyřčeny. Články pocházejí ze zdrojů, které jsou ryze komerčními médii s omezenou informační a vypovídací hodnotou.

 

Karel Dobrý: Syny by klidně zfackoval
Lepší jedna facka než deset minut vysvětlování. Podle tohoto hesla chtěl Karel Dobrý (49) vychovávat syny Cyrila (22) a Diviše (18). Jenže tvrdě narazil u partnerky Terezy Hrzánové (48). „Žena je odpůrce fyzického násilí, takže u nás nikdy kluci nedostali. Stalo se to jednou dvakrát a strhl se kvůli tomu takový kravál, že jsem se rozhodl, že tímhle směrem už nepůjdu,“ svěřil se kumštýř s tím, že se syny je starostí habaděj. Aby také ne. Vychovat dva puberťáky není snadné. Navíc jsou oba kluci po tátovi a to přináší nemalé problémy. Není tajemtvím, že Karel Dobrý je horká hlava a komplikovaná povaha. A oba synové to po něm zdědili a rodičům tak leckdy pěkně zatápěli.
„Dřív jsem měl tendenci zasahovat. Léta jsem žil na pokraji hysterie, hrotil jsem to, pak jsem se na to vykašlal. Bylo jasné, že se rodina buď rozpadne, nebo to nechám plavat. Tak jsem se na to vybodnul,“ říká otec. Klid doma je pro něj přednější a on je rád, že jim to teď s Terezou jakž takž klape – vždyť kostýmní výtvarnice s ním už několikrát kvůli jeho eskapádám vyrazila dveře!
SYN JE KVÍTKO! Cyril připravuje rodičům různá překvapení. Třeba se vykašlal na školu a odjel do Ameriky dobývat svět jako model.
Pestrý svět 2.1.2019.

 

Navenek drsný, jinak Dobrý
V seriálu Tátové na tahu hraje KAREL DOBRÝ chlapíka, který se začne starat o chod celé rodiny. Navenek drsňák, uvnitř, v souladu se svým příjmením, dobrák od kosti…
Výrazný obličej, obrovské charizma, značný dar talentu a taky hodně divoký životní příběh – to vše se váže ke Karlu Dobrému, rodákovi z Karlových Varů, který napřesrok v květnu oslaví abrahámoviny. Už půl roku poté, co přišel na svět, se jeho rodiče rozvedli. Máma na malého Karlíka nestačila, a tak ho po nějaké době svěřila do péče svých rodičů. Dědeček byl stavař, a když bylo Karlovi osm let, odjel s babičkou i s vnoučkem stavět pneumatikárnu v syrském městě Hamá. Na Blízkém východě strávili čtyři roky. Pro Karla to byla nejhezčí část jeho dětství, bifloval v ruské škole ruštinu a angličtinu, hrál si s arabskými dětmi a pravda, párkrát byl taky unesen – jednou měl dokonce ten modrooký blondá-ček posloužit jako svatební dárek pro místní nevěstu…
Ze Sýrie do průšvihů
Po návratu ze Sýrie „dobrý“ časy na nějakou dobu skončily. Čeští spolužáci i učitelé ho nesnášeli, byl pro ně vyvrhelem, jenž umí až podezřele dobře rusky. Záhy začal propadat, ačkoli v syrské škole vynikal, a na gymnáziu už sotva prolézal. Po středoškolských studiích zkusil jeden semestr na Vysoké škole ekonomické a pak zamířil na DAMU. Studia sice nedokončil, ale přesto se záhy stal vyhledávaným divadelním hercem. Zažil začátky Spolku Kašpar i slavnou éru Divadla Na Zábradlí, jedinečný byl třeba ve Dni opričníka na další renomované scéně, ve Studiu Hrdinů, a od roku 2014 až do loňska zářil na prknech pražského Národního divadla. Odešel kvůli „nevýhodám“ hereckého řemesla. Podle Karla Dobré- ho k nim patří nepravidelný život, hrozba rutiny, závislost na režisérech. Není divu, že tento herec by podle vlastních slov raději zastával nějaké obyčejné občanské povolání…
Děsivý Hastrman
Přes nepochybné profesní kvality si Karla naši filmaři dlouho nevšímali. Zato ti ze zahraničí si jazykově disponovaného umělce našli, a tak si zahrál třeba ve španělském filmu Dívka tvých snů (1998), kde se představil po boku samotné Penélope Cruz. Český film jako by ho objevil až letos, kdy přišel do kin romantický thriller Ondřeje Havelky Hastrman. Karlova titulní postava barona deCaus je démonická i k politování a byl by div, kdyby za svůj výkon napřesrok Karel Dobrý nebral Českého lva. I když on sám se rozhodně nepřeceňuje. Když se vidí na plátně, prý nechápe, jak to může divák v kině vydržet, a vždycky trpí, za jak málo jeho hraní stojí.
Snad nebude tak kritický ke svému synovi Cyrilovi, který se rovněž vydal na hereckou dráhu a vy ho možná znáte jako Oskara ze seriálu Ulice. Ale vzhledem k tomu, že Cyrila vzali na DÁMU bez maturity, což značí opravdu velký talent, nemusí mít synkovy herecké vlohy starost. Ostatně, jeho maminkou je dcera Jiřího Hrzána Tereza, která je Karlovou druhou manželkou. Mají spolu mladšího Diviše, zatímco nejstarší Karlova ratolest, krásná dcera Johana, vzešla z jeho prvního manželství s basistkou legendárních „Plastiků“ Evou Turnovou. V případě Johany se asi jablko od stromu přece jen odkutálí. Tatínek si dal velkou práci, aby jí herectví vymluvil, doslova ji prý vyděsil. A že Karel Dobrý děsit umí! Běžte na Hastrmana, uvidíte sami.
Milan Šefl, Chvilka pro tebe 31.10.2018.

 

Každý den svádí boj s démony
Těžko byste v tuzemském showbyznysu hledali muže, na nějž sedí přívlastek ‚ďábelský‘ víc než na Karla Dobrého (49). Jeho duši už léta sžírají vnitřní běsi a on hledá útěchu v alkoholu i drogách. Málem za to zaplatil životem! V očích se mu zračí smutek, napětí a vnitřní neklid. Možná právě proto ho režiséři obsazují do rolí démonických podivínů. Takový je Karel Dobrý i ve skutečnosti. A těžké, psychicky náročné role, jeho křehkou duši ještě víc drásají. A i když se se svými démony učí bojovat a dnes žije mnohem klidněji než kdysi, stále z pohledu do jeho zmučeného nitra mrazí…
Karel má za sebou těžké období plné nezřízených alkoholových i drogových večírků. Za jeden takový málem zaplatil životem! „Ležel jsem doma ve vaně po nějakém houbičkovém vzrušení a podřezával jsem si žíly,“ šokuje herec a dodává: „Poslali mě do blázince, dorazil jsem tam s těma obvázanejma pazourama a sekal latinu.“
„Ležel jsem ve vaně a podřezával se“
Vnitřními běsy trpěl Dobrý už v dětství. „Absolvoval jsem několik psychologických vyšetření a testů. Ale nikdy nepřišli na to, co mi vlastně je,“ prozradil. Vše se zhoršilo v době, kdy začal hrát divadlo: „Vnitřně jsem se jitřil úmyslně, abych měl to šílenství pro různé role z čeho čerpat. Vědomě jsem pracoval na tom, abych si permanentně rozhazoval psychiku. Mě to sice trochu ničí, ale taky mě to hodně baví.“ Jeho stavy ještě zhoršovalo pití alkoholu dodávající mu ztracené sebevědomí i odvahu, které mu tak bolestně chyběly. „Když mám špičku, bývám hubatej. Vlastně je zázrak, že ještě žiju. Šťourám do lidí. Jsem provokatér na přes držku, taková trošku svině, ale snažím se to potlačit… Každopádně když se člověk opije, rána bývají skličující,“ řekl Karel o svém nezřízeném pití. „Nemám vůbec zábrany, je to nehezký, chodím nahatej po ulici, krvavej, vždycky dostanu přes držku, demoluju bary, zatýkají mě, soudí, urážím lidi a pak se třeba druhý den ráno probudím bez práce,“ přiznává.
Za podivných okolností odešel i z Národního divadla – jednoho dne se tam zkrátka neukázal. I když si mnozí myslí, že na vině byl alkohol, není to tak úplně pravda. „Zkoušení mi už lezlo na nervy. S někým si člověk sedne, s někým ne, a já jsem osobní záležitosti neuměl řešit jinak, než že jsem odešel,“ vysvětlil Dobrý svůj dramatický odchod ze zlaté kapličky.
Aby si vyčistil hlavu, půjčil si koncem roku peníze a rozhodl se strávit půl roku na rodinné chalupě v jižních Čechách, kde chová dva koně. „Snažím se hlídat, ale někdy mi to ujede. Nejsem vyléčený alkoholik, jsem praktikující, řekněme kvartální alkoholik,“ říká herec, který se stále rád napije nebo si dopřeje jointa marihuany.
Žena ho několikrát vyhodila z domu
Říkáte si, že po boku takového démona by vydržela jedině světice? Dobrého partnerka Tereza Hrzánová (47) dost možná svatozář opravdu má… A že to s Karlem opravdu neměla nikdy jednoduché! I když Dobrý rád vypráví, že spolu žijí již čtyřiadvacet let, realita je trochu jiná.
Za tu dobu se mnohokrát rozešli a kostýmní výtvarnice herce vyhodila z domu. A on se vždy vrátil s prosíkem a slibem, že bude sekat dobrotu. Tereza ho vzala zpět a po čase se vše opakovalo. Evidentně nedokážou žít bez sebe, ale ani spolu. Koneckonců spojují je synové Cyril (21) a Diviš (18). Cyril zdědil po otci herecké nadání a studuje DAMU, mladší Diviš komplikovanou povahu. „Rozhodl se, že bude ignorovat realitu, a tak nemá ani potřebu přemýšlet, co by chtěl dělat. Jednoduše na to peče. Chtěl jít na vojenskou školu do Vyškova a být vojákem. Souhlasil jsem, ale žena byla zásadně proti. Nabídla, že si může udělat kérku, kterou vyčenžoval za to, že se tam nepřihlásí. Teď má kérky tři a neví, co chce.“ krčí rameny herec, si je vědom, že chlapci nemůže nic vyčítat. Dobrým tátou a mužským vzorem mu totiž nikdy nebyl.
„Když jsem střízlivý, někdy se mnou emoce zacvičí tak, že to se mnou málem šlehne o zem.“
Dnes už ví, že svým dětem hodně ublížil

Nejen partnerka, ale i děti si s ním duševních démonů kvůli jeho pití užili své. Zpětně kumštýř zpytuje svědomí: „Nedal jsem jim bohužel ten ideál, který vídáme v reklamách, jak třeba otec se synem vyrábějí společně schody, zažívají u toho legraci a syn na to po otcově skonu s láskou vzpomíná… Na mě mají kluci spíš vzpomínky, jak se vracím nalitej domů a řvu na ně: ‚Vy neumíte ani udržet oheň v kamnech?!‘“
Když před 15 lety přišel o prst, kolovaly zvěsti, že si jej sám uřízl během alkoholového deliria. Ve skutečnosti si Dobrý ‚jen‘ utrhl šlachu v malíčku při skoku do vody.
Jako baron de Caus měl Karel v novém filmu Hastrman (2018) hodně co dočinění vnitřními běsy. Ve filmu za ně mohly osamělost a nešťastná láska.
„Byl jsem se nedávno podívat na premiéře Čertovin a zase jsem to skoro nerozdýchal,“ posteskl si Karel. Dívat se na sebe na filmovém plátně mu působí muka.
U svých milovaných koní hledá vnitřní klid.
Syn Cyril, jenž studuje herectví, je na tátovy alkoholové výlevy už odmala zvyklý.
„S Terezou jsme 24 let, bez bolesti to samozřejmě nebylo, to ale není nikdy. Je fakt, že dřív jsem byl v tomhle směru lehkomyslný. Teď se snažím neubližovat,“ řekl Karel o vztahu s Terezou Hrzánovou.
Hvězdy jako na dlani, 3.10.2018.

 

Dobrý to má dobré
Leckomu je trnem v oku, zato Aňa Geislerová (42) si Karla Dobrého (49) cení nad zlato. Roli v seriálu Tátové na tahu prý vzala po dlouhé době jenom kvůli němu. „Abych pravdu řekla, byl pro mě hlavním tahákem,“ tvrdí.
Blesk 17.8.2018.

 

Karel Dobrý: Podivná náplast na problémy
Na finančním dně se ocitl Karel Dobrý (49). Místo aby se z něj pokoušel zvednout, zvolil ale úplně jiné řešení. A riskoval, že nakonec ztratí vše…
Kvůli své složité povaze to Karel Dobrý nemá v životě jednoduché. Trápí ho totiž vnitřní děsy a emocionálně je naprosto labilní. A tak občas odmítá lukrativní role, bez ohledu na to, kolik by na nich mohl vydělat. Kdyby měl stabilní práci, dalo by se to ještě pochopit. Jenže on dal před rokem výpověď z Národního divadla, a tak stačí málo, aby se ocitl na finančním dně. A přesně to se mu stalo před nedávnem.
Místo aby si v tu chvíli sehnal nějaký kšeft, rozhodl se k řešení, nad nímž zůstává většině lidí rozum stát. Aby nějak přežil a nemusel nic dělat, rozhodl se zadlužit. „U banky jsem si vzal úvěr a odjel na chalupu do jižních Čech,“ šokuje. Na statku v Komárově u Tábora má dva koně a psa, takže peníze potřeboval nejen na své živobytí, ale také proto, aby zaopatřil zvířata. Riskantní krok udělal, i když věděl, že může přijít i o jednu z posledních věcí, které mu ještě zbyly. „Ručil jsem svým autem. Byl jsem smířený s tím, že když to nesplatím, tak si ho vezmou,“ přiznává.
Teď už je snad z nejhoršího venku. Nedávno byl do kin uveden snímek Hastrman, v němž má hlavní roli, natáčí nový seriál Tátové na tahu a získal angažmá ve vídeňském divadle. S jeho životním přístupem si však peníze dlouho neudrží a záhy může být tam, kde byl. Možná by pomohlo požádat někoho blízkého, aby s nimi hospodařil místo něj.
Byť už dávno není mladík, život stále bere lehkovážně. „Jsem úplnej ignorant,“ říká sám o sobě s úsměvem.
Pestrý svět 25.7.2018.

 

Herec Dobrý si vzal u banky úvěr na dovolenou: Pak se mu smáli, kde ji strávil!
Představitel Hastrmana Karel Dobrý (49) neměl peníze na dovolenou, a tak se rozhodl, že si u banky vezme úvěr. Jako záruku dal své auto. Každého napadne, že si udělal cestu kolem světa, ale herec zamířil na jih Čech!
Karel Dobrý patří mezi velmi obsazované herce, přesto si na dovolenou musel půjčit. „U banky jsem si vzal úvěr a odjel na chalupu do jižních Čech. Potřeboval jsem si odpočinout, bylo to krásné. Na chalupě mám dva koně a psa,“ pochlubil se v show Jana Krause herec, který se naposledy objevil v hlavní roli aristokrata ve snímku Hastrman.
Aby od banky dostal úvěr, tak musel něčím ručit. „Ručil jsme svým autem. Byl jsem smířený, že když to nesplatím, tak si ho vezmou,“ dodal. Ale vzhledem k tomu, že začal natáčet seriál a čeká ho divadelní role ve vídeňském divadle, tak nemusí mít strach.
-lara-, Blesk.cz 12.7.2018.

 

Na filmu byl nejlepší jeho charismatický výkon. A ten smutek v očích… Herec vede ustavičný boj s alkoholem i svými běsy
Naposledy se herec s výraznou, ostře řezanou tváří objevil ve filmu Hastrman, který měl před pár dny premiéru. Samotný film sklidil kritiku, jen jeho hlavní představitel samou chválu, jako na příklad citát v titulku, který pochází z reakce divačka na CSFD.cz… Herec Karel Dobrý je přírodní úkaz. Na jednu stranu profesně velmi úspěšný, na stranu druhou takřka šílenec, který sám dobrovolně přiznává, že má běsy v hlavě a sklony k přílišnému holdování alkoholu. V Show Jana Krause ale připustil maximálně to, že po sobě neuklízí ponožky. „Já si na nic nezvykám, takže zlozvyky nemám. Třeba nechávám ponožky na trnožích,“ řekl Janu Krausovi.
Herec měl zajímavé dětství, část ho totiž strávil v Sýrii: „Bylo to hodně zajímavý už tehdy, byl jsem tam necelé čtyři roky. Ve věku od osmi do dvanácti let, takže v letech 77 až 81,“ vyprávěl Karel Dobrý. „Pracovali tam prarodiče, děda s babičkou, děda byl inženýr stavař, který budoval továrnu v Hamě, což bylo asi sto kilometrů od Honsu, kde jsme bydleli. Stavěli to pět let a po dvou dnech, co tu továrnu otevřeli, přiletěly dvě stíhačky a celé to rozbombardovali. Stejný podnik, který tuhle zakázku stavěl těch pět let, dostal tu samou zakázku na pět let. My jsme odjeli, děda se chystal do Zambie na dalších pět let, my jsme měli jet s ním, ale bohužel krátce před odjezdem zemřel,“ popsal svou zkušenost Karel Dobrý.
Dovolená na úvěr
Ačkoliv jde o extrémně vytíženého herce, kterého velmi často najímají zahraniční produkce, před pár měsíci udělal rezolutní stop: „V listopadu jsem si vzal u banky poměrně vysoký úvěr a udělal jsem si volno. Čím víc se blíží konec dovolené, tím víc ta úzkost roste. Sobě jsem jistil autem, že když to nezvládnu, že opustím auto.“ Herec se nevypravil někam na Bali, zůstal doma: „Byl jsem na venkově v jižních Čechách.“ Zde se mohl starat o milované koně, Karel Dobrý má totiž dva: „Když je člověk sám na baráku a je velká zima, je dost práce. Koně potřebují permanentní pozornost. Sám si něco opravit neumím, umím dříví naštípat, vykydat. A to je tak všechno.“
Točí o sto šest
Nyní se ale Karel Dobrý zase naplno ponořil do práce: „Teď máme roztočený seriál s panem režisérem Chlumským, Tátové na tahu pro Primu. Mám roztočený film s Juliem Ševčíkem Skleněný pokoj, to je podle knihy Skleněný pokoj, historie rodiny Tugendhatů. Divadlo mě čeká až v listopadu, prosinci. To jsem dostal nabídku od kamaráda Dušana Pařízka do vídeňského Volkstheatru. Budu hrát německy.“ A i v této roli půjde překvapivě o jeho milované koně: „Dostal jsem pokyn, že nesmím prozradit titul hry, protože to chtějí použít jako politikum v té době, ve které to má mít premiéru, ale dostal jsem zprávu, že moje postava má přijet na jeviště na koni. To mi přijde zvlášť ve Vídni skvělé, protože je tam ta tradice vídeňského jezdectví. Předpokládám, že místo do divadla budu chodit zkoušet na jízdárnu. Beru to jako příležitost i na zábavu, přišla s tím Kamila Polívková, která bude dělat scénografii.“
Kariéru si občas stáhl
Nedávno Karel Dobrý dotočil film Hastrman Ondřeje Havelky, ve kterém hraje hlavní úlohu. Ve filmu musí coby hastrman skočit rovnýma nohama do vody, na tento kousek si prý dvojníka ale nebral: „Kaskadér musel prohlédnout dno, aby tam bylo volno,“ smál se. Ve filmu hraje šlechtice: „V cizích produkcích mi dávají často šlechtice, u nás se nepamatuji. Hrál jsem takové ty menší role.“ Karel Dobrý je velmi známý herec, ale sám dobře ví, že si za některé propady může sám: „Kariéru mám nahoru dolů, občas ji stáhnu trochu dolů. Nejvíc tu kariéru stahuje divadlo. Já jsem měl velké příležitosti, velké možnosti hned zkraje po dvaceti, měl jsem moc hezké nabídky. Kvůli zamilování do divadla jsem odmítal neuvěřitelné nabídky.“
Fenomenální pařič, fenomenální talent
Karel Dobrý prošel mnoho pražských divadel, jeho výkony byly fenomenální, bohužel, na překážku si byl velmi často on sám. Herec měl totiž obrovské problémy s alkoholem, neměl problémy pít třeba několik dnů v kuse, přitom dělat to nejhorší, chodit nahý, křičet, rvát se… Jednou dokonce přišel o malíček, když skákal opilý do řeky. „Před patnácti lety jsem skočil šipku z mostu do Lužnice, urval si šlachu, do ruky se mi dostala sněť, tři měsíce mi ji zachraňovali, a přišel jsem naštěstí jen o malíček; odborně mi ho odstranil lékař ve Vinohradské nemocnici,“ popsal to v magazínu Reportér.
Vše došlo dokonce tak daleko, že chtěl skoncovat se životem, naštěstí ho včas odvezli do psychiatrické léčebny. Ani jeho tři děti mu v tomto úmyslu bohužel nezabránily. Na druhou stranu jde o geniálního herce, jehož výkony jsou dechberoucí. Na role se dokáže opravdu perfektně připravit, třeba roli ve filmu Tlumočník hrál celou v ruštině. Skoro se chce říci, že právě běsi v hlavě jsou daní za tento neuvěřitelný talent… Za roli v inscenaci Den opričníka ve Studiu Hrdinů obdržel Cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon roku 2013, Cenu Divadelních novin za herecký výkon sezóny 2012/13 bez ohledu na žánr a byl rovněž nominován na Cenu Thálie 2013 za mimořádný jevištní výkon v oboru činohra.
„Úplně spořádaný manžel nejsem, někdy je to se mnou dost těžké,“ přiznal u Krause Karel Dobrý. Jeho první ženou byla baskytaristka Plastiků Eva Turnová, mají spolu již dospělou dceru Johanu. Syny Cyrila a Diviše má s další ženou, svou současnou partnerkou, kostýmní výtvarnicí Terezou Hrzánovou (Tereza je dcerou slavného komika, baviče a zpěváka Jiřího Hrzána a mladší sestrou herečky Barbory Hrzánové).
Anička Vančová, Krajskelisty.cz 17.5.2018.

 

Karel Dobrý: Zfetovaný si podřezal žíly
Závislost na alkoholu, užívání omamných látek a chatrná psychika. Tento ,koktejl‘ dostal Karla Dobrého (49) do psychiatrické léčebny. Během jednoho drogového dýchánku si podřezal žíly! „Ležel jsem doma ve vaně a podřezával jsem si je. Poslali mě do blázince,“ svěřil se.
Pestrý svět 9.5.2018.

 

Karel Dobrý: Muka při natáčení
Herec si postěžoval na nelehké podmínky při ztvárnění hlavní role ve filmu „Hastrman“. Kvůli dlouhým nehtům z pryskyřice si prý v kostýmu nemohl bez doprovodu dojít ani na záchod!
Rytmus života, 7.5.2018.

 

Karel Dobrý x Jiří Dvořák: Stali se z nich rivalové!
Každý z nich je jiný a přece Karla Dobrého (49) a Jiřího Dvořáka (51) něco spojuje. Teď však stojí proti sobě. Proč se herci najednou ocitli na ostří nože?
Karel Dobrý nikdy nepatřil mezi herce hlavních rolí, o to výraznější však jeho postavy byly. Do paměti se divákům vryl nejen pro svůj nesporný talent, ale hlavně díky obrovskému charizma a démonickému pohledu. Za hereckou genialitu však Karel krutě platí vnitřními běsy, které často zahání alkoholem. A právě tyto běsy stojí v pozadí konfliktu mezi ním a Jiřím Dvořákem.
Oba v sobě ukrývají temnou stránku
Kamenem jejich sváru se stala lukrativní úloha v televizním snímku. Karel kvůli rozhozené psychice tak dlouho váhal, jestli ji přijme, až mu ji vyfoukl kolega! „Já si role nevybírám, musím platit složenky. Nedávno jsem ale odmítl fašizujícího starostu kterého jsem měl hrát v televizním filmu. Druhý den jsem jim volal zpět a řekli mi, že už tu roli obsadili Jirkou Dvořákem,“ stěžuje si Dobrý. A kajícně dodává: „Pak jsem si to vyčítal, že jsem slaboch, že odmítám normální práci, protože to přece neznamená, že se tou postavou musím stát.“
Proč by se měl postavou stávat? Právě to je totiž jeho letitý problém. Do úloh vyšinutých, rozervaných mužů se obvykle tak položí, že se mu stírá rozdíl mezi scénářem a realitou. Prý už sehrál tolik negativních a vyčerpávajících postav, že má duši rozervanou na cáry, je vysílený a vnitřně trpí. „Mě to herectví sice ničí, ale taky mě to hodně baví,“ vysvětluje a objasňuje kořeny svých obtíží: „Do třiadvaceti, než jsem se začal divadlu věnovat víc, jsem byl úplně v pohodě. Ale pak jsem se stal divadelním fanatikem, vnitřně jsem se jitřil úmyslně, abych měl to šílenství pro různé role z čeho čerpat. Vědomě jsem pracoval na tom, abych si permanentně rozhazoval psychiku.“ A teď na to doplatil!
Role se vzdal, pak toho litoval
O jaký snímek konkrétně šlo, se nám zjistit nepodařilo. A na náš dotaz, zda ví, že jeho postavu měl hrát někdo jiný, Dvořák nereagoval. Z hlediska filmové produkce jde ale o vcelku pochopitelný tah. Nejspíš neměli čas otálet a i Jiří splňoval jejich představy. I on v sobě podle všeho ukrývá temnou stránku. Údajně měl rovněž potíže s alkoholem, kvůli nimž mělo před lety zkrachovat jeho manželství s Bárou Munzarovou (46). A co se týče herectví, rozhodně není jen čertem Uriášem z pohádky Anděl Páně. I on se dokáže dokonale převtělit v osoby pochybných morálních kvalit jako třeba ve snímku Příběh Kmotra, kde hrál zkorumpovaného policistu.
Zdálo by se, že z promarněné příležitosti se Dobrý hroutit nemusí. Před pár dny vstoupil do kin snímek Hastrman, kde hraje hlavní roli. „Tam jsem to dokázal, žádným běsům jsem kvůli té postavě nepropadal, byl jsem nad rolí i díky tomu, že tam byla nějaká stylizace,“ pochvaluje si. A navíc se po divadelní pauze, kterou si sám naordinoval, když dal před necelým rokem výpověď v Národním divadle, znovu vrací na jeviště. A rovnou v cizině. „Dostal jsem nabídku do vídeňského divadla a tam budu mít ten odstup už jen díky tomu, že budu hrát v němčině,“ libuje si, že tam ho jeho vnitřní ďáblové nedoženou.
Jenže co naplat, odměny za alternativní divadelní představení, byť v cizí měně, nebývají zrovna královské a na Karlovy složenky bude plat těžko stačit… Dcera Johanka (25) i synové Cyril (21) a Diviš (18) jsou sice dospělí, minimálně kluci ale ještě studují a finanční podporu potřebují. Dobrý navíc na statku v jižních Čechách chová koně, což rozhodně není levná záliba. Finanční injekce z televize by se mu po roční divadelní pauze tedy setsakra hodila! Vyčítat promarněnou šanci však může jen sobě, ne Dvořákovi. Ten k nálepce ‚zloděje rolí‘ přišel v podstatě jako slepý k houslím…
„Baví mě věci, které mají tajemství. Vždycky jsem se snažil, aby moje postava nebyla jasně uchopitelná, aby měla nějakou ambivalenci,“  říká Dvořák o svém hraní. Jiří údajně jistou dobu bojoval se závislostí na alkoholu.
Od dětství bojuje sám se sebou. „Někdy se mnou nějaká emoce zacvičí tak, že to se mnou málem šlehne o zem,“ říká Karel Dobrý. V novém filmu Hastrman ztvárnil hlavní roli barona Johanna de Cause.
Pestrý svět 2.5.2018.

 

Kdo je ‚hastrman‘ Karel Dobrý? Vyrůstal v Orientu, zahrál si po boku Cruise
Karel Dobrý (48) exceluje v režijním debutu Ondřeje Havelky Hastrman, což je filmová adaptace stejnojmenné knihy Miloše Urbana, jenž za příběh sklidil cenu Magnesia Litera. Ačkoliv má herec na kontě přes sedmdesát filmových rolí, není o něm tolik slyšet. Co o něm (ne)víme?
Dobrý nevyrůstal s rodiči, neboť jeho otec, primář rentgenologie, o něj nejevil zájem a Karlova matka na výchovu nestačila, a tak nezbývalo než malého Karla svěřit do péče prarodičů. Když Karlovi bylo osm let, jeho dědeček dostal pracovní nabídku ze Sýrie, kam posléze i s vnukem a manželkou odcestoval. Karel v Orientu prožíval nevšední dětství – čtyři roky, kterým vděčí za své jazykové znalosti.
Po nedokončených studiích na ekonomické škole a na DAMU Karel zahajuje úspěšnou divadelní kariéru, během které získává angažmá v Divadle Na Zábradlí, v Národním divadle, v La Fabrice, v Divadle Archa, na Letních Shakespearovských hrách atd.
Kromě tučného záznamu televizních seriálů se herec podílel na České sodě, ve které vystupoval jako moderátor či v reklamních parodiích.
Díky jazykové vybavenosti, kterou si osvojil v dětství, patří mezi nejobsazovanější herce, a to i v zahraničních produkcích. Málokdo například ví, že si zahrál epizodní roli záporáka v Mission Impossible s Tomem Cruisem nebo po boku Penélope Cruz ve filmu Dívka tvých snů. Kromě toho si ho Agnieszka Holland vybrala do svého velkofilmu o slovenském hrdinovi Jánošíkovi.
Právě teď můžeme herce vidět v Havelkově filmu Hastrman, což je romantický mysteriózní thriller, který se odehrává částečně v současnosti, částečně v minulosti. Karel Dobrý v něm září v hlavní roli hastrmana neboli barona de Cause, který propadne kouzlu vesnické dívky.
Podle recenzí si Ondřej Havelka pro režijní debut vybral poněkud těžký oříšek, který ne vždy působí konzistentně, nicméně o Karlu Dobrém se recenzenti vyjadřují více než dobře.
„Karel Dobrý má svou stylizaci pevně pod kontrolou. V jednu chvíli sahá až na práh sebeovládání, aby udržel nadřazenost osvíceného světáka, v následujícím okamžiku se však potutelně baví vlastním žertem jako malý kluk. V černém plášti se vyjímá jako máchovský rozervanec, ale na schůzku se chystá s neobratnou rozechvělostí puberťáka; přitom nikdy není k smíchu, ani v hororovém výkřiku. Neexistuje nic, co by nedokázal sdělit pouze výrazem tváře. Ční tak nad divadelním projevem jiných herců, naštěstí s výjimkou své partnerky Simony Zmrzlé.“
Kristýna Kochánková, Expres.cz 1.5.2018.

 

Karel Dobrý: Herecké řemeslo ho žene do záhuby!
Kvůli svému démonickému vzhledu je Karel Dobrý (48) filmovými a divadelními tvůrci obsazován především do rolí »záporáků«. Jak se ale ukázalo, tato skutečnost má velmi neblahý vliv na jeho dlouhodobě pochroumanou psychiku. „Už to hrát nechci, ale režiséři mě do podobných rolí pořád obsazují, protože mi to takzvaně jde, jsem pro to zavedená firma,“ prozradil herec, který prý od dětství trpí zvláštními běsy. Kvůli nim si také musel projít nejedním psychologickým vyšetřením. Není se proto čemu divit, že se postavám »lotrů« už snaží vyhýbat. „Teď nedávno jsem odmítl fašizujícího starostu, kterého jsem měl hrát v televizním filmu,“ uvedl. Dočká se vůbec někdy role klaďase?
S.B., Rytmus života 30.4.2018.

 

Vzorný Ani omylem…
Karel Dobrý (48) – Ať už jde o práci nebo o jeho soukromí, pokaždé platí za podivína, který se nebojí říkat věci narovinu. I za cenu toho, že proti sobě někoho poštve.
Tereza Hrzánová (47) – Italská domácnost
„S manželkou jsme 24 let, bez bolesti to samozřejmě nebylo, to ale není nikdy. Je fakt, že dřív jsem byl v tomhle směru lehkomyslný. Teď se snažím neubližovat…“ popsal herec velice tajemně manželský život plný vzestupů a pádů. Ať je Karlova povaha sebevíc komplikovaná, k hádkám prý dochází především kvůli jeho nepořádnosti. Není dne, aby si mu nepostěžovala, že po něm zase musí uklízet rozházené ponožky.
Cyril Dobrý (21) – Táta na baterky
„Nedal jsem jim bohužel ten ideál, který vídáme v reklamách, jak třeba otec se synem vyrábějí společně schody, zažívají u toho legraci a syn na to po otcově skonu s láskou vzpomíná… Na mě mají kluci spíš vzpomínky, jak se vracím nalitej domů a řvu na ně: »Vy neumíte ani udržet oheň v kamnech?!«“ řekl herec o své ne příliš vzorné výchově dětí.
Hastrman (2018) – Pan »Potížista«
O tom, že je s Karlem těžké vycházet, ví i spousta českých režisérů. Zejména ti divadelní si spolupráci s Dobrým příliš nepochvalují. Nespokojenost ale není jen na jejich straně. „Při první čtené zkoušce »Višňového sadu« na Palmovce mi došlo, že jsem úplně v háji, že to nemůžu dělat, a na zkoušku druhou jsem už nešel, což je vlastně zrada,“ přiznal Dobrý, jenž před pár měsíci dobrovolně odešel i z Národního divadla.
Juraj Jakubisko (80) – Král neřestí
„Když mám špičku, bývám hubatej. Vlastně je zázrak, že ještě žiju. Šťourám do lidí. Jsem provokatér na přes držku, taková trošku svi.., ale snažím se to potlačit… Každopádně když se člověk opije, rána bývají skličující,“ řekl Karel o svých negativních vlastnostech, které se dostávají na povrch právě po požití alkoholu. V současné době se Dobrý snaží podobným excesům vyhýbat.
Čas pro hvězdy 30.4.2018

 

Herec Karel Dobrý: Vědomě si hraním rozhazuji psychiku! Kdysi si podřezal žíly
Karel Dobrý (48) kvůli svému démonickému vzhledu často hraje záporné postavy či dokonce psychopaty. Ve skutečnosti ale herec známý například z Kytice či seriálu Četníci z Luhačovic trpí odmala běsy a herectví jeho psychiku ještě zhoršuje! Jakou roli kvůli tomu nedávno odmítl?
Na divadelních prknech kdysi zazářil v úloze ztělesněného zla a od té doby se mu podobné nabídky jen hrnou. „Pak bohužel podobných rolí, těch psychotiků, přibývalo. Už to hrát nechci, ale režiséři mě do podobných rolí pořád obsazují, protože mi to takzvaně jde, jsem pro to zavedená firma,“ svěřil se v rozhovoru pro týdeník Téma Dobrý.
Ten přiznal, že se snaží hrát takové postavy s větším odstupem. Odmítat je ale úplně nechce. „Já si role nevybírám, musím platit složenky,“ přiznal pragmaticky. „Teď nedávno jsem odmítl fašizujícího starostu, kterého jsem měl hrát v televizním filmu. Pak jsem si to vyčítal, že jsem slaboch, že odmítám normální práci, protože to přece neznamená, že se tou postavou musím stát,“ vyprávěl herec s tím, že tam zkusil ještě zavolat. Jenže práci už mu stihl vyfouknout kolega Jiří Dvořák (51).
Vzhledem k jeho problémům s psychikou by se mu ale asi nikdo divit nemohl, kdyby se některým typům rolí vyhýbal. Karel totiž od dětství trpí různými běsy. „Absolvoval jsem několik psychologických vyšetření a testů. Ale nikdy nepřišli na to, co mi vlastně je.“
Jeho stavy se ještě zhoršily, když se začal věnovat divadlu. „Vnitřně jsem se jitřil úmyslně, abych měl to šílenství pro různé role z čeho čerpat. Vědomě jsem pracoval na tom, abych si permanentně rozhazoval psychiku,“ vysvětloval. Také si prý uvědomuje, že by si měl najít zřejmě nějaké jiné povolání. „Mě to sice trochu ničí, ale taky mě to hodně baví,“ svěřil se.
Svou psychiku už se naučil více méně zvládat. „Nesmím být ožralý, nebo mít kocovinu. Pak to mám pod kontrolou. Ale je fakt, že i když jsem střízlivý, někdy se mnou nějaká emoce zacvičí tak, že to se mnou málem šlehne o zem,“ vylíčil s tím, že někdy pociťuje agresivní stavy a cítí se jimi na chvíli i paralyzovaný. Podle něj má na tom podíl i to, že není schopen vyrovnat se se ztrátami nejbližších.
Dříve se představitel titulní role v novém snímku Hastrman ale tolik nehlídal, a tak před lety skončil i na psychiatrii, kde strávil deset dní poté, co si podřezal zápěstí. „To se nedá považovat za regulérní pokus o sebevraždu. To byl akt feťáka a ožraly. V afektu a v nějaké zlobě jsem měl pocit, že jediným řešením těch problémů, které se na mě navalily, je konec,“ míní Dobrý.
„Měl jsem v sobě hrst lysohlávek, které jsem zapíjel kořalkou. Tři dny jsem byl na podivném tripu a třetí den už jsem neměl mozek. Ani krev ze mě netekla, tak jsem si šel lehnout do postele, ráno jsem se probudil přischlý k prostěradlu,“ dodal pro Téma s tím, že ho tehdy kamarád odvezl na šití do nemocnice a odtamtud putoval rovnou do blázince.
-haj-, Blesk 23.4.2018.

 

Horor pro hastrmana Karla Dobrého: Jako vodník trpěl ve vodě i na souši
Utrpění na filmovém plátně i před kamerou má spojené Karel Dobrý (48) s postavou hastrmana stejnojmenného filmu, který je právě v kinech. Ve vodě mrznul a na souši si kvůli kostýmu nemohl dojít ani sám na záchod.
Hrát vodníka, který je napůl člověk a napůl zvíře, bylo utrpení. „Bylo to náročný, protože venku bylo horko, měli jsme teplé, těžké kostýmy, a naopak když se natáčelo pod vodou, byla zase zima,“ prozradil Aha! Dobrý. „Měli jsme sice k dispozici normální neopren, ale ten jsme nakonec většinou nepoužívali. Naštěstí jsme měli možnost chodit do vytopenýho stanu, kde bylo několik převleků. Takže tu největší práci udělaly kostymérky, které všechno sušily,“ zavzpomínal na náročné natáčení představitel vodníka, který se ve vodě neobešel bez profesionálních potápěčů. Ti ho nejen jistili a dávali mu kyslík, ale také se postarali o cenné rady, aby natáčení pod vodní hladinou bylo co nejméně nepříjemné.
Nervy na pochodu
Natáčení v extrémních podmínkách se kupodivu na zdraví herce nepodepsalo. „Tam spíš tekly nervy. Bylo to zdrcnutý, a tím pádem náročný. Tuším, že do 32 nebo 34 natáčecích dní,“ prozradil Dobrý, který bojoval i s kostýmem, protože jeho součástí byly obří drápy. „Bylo to časově náročný, než se ta technologie vychytala, protože byly udělané z takový speciální pryskyřice, která držela jen s nějakým určitým lepidlem. Nandat je trvalo zhruba 40 minut. Dalších 30 minut trvalo sundávání,“ prozradil.
Problém s poklopcem
Práskl i další obtíže spojené s hastrmanskými drápy. „Než jsem si na to zvykl, tak to bylo náročný. Zip u kalhot jsem měl na straně, proto jsem toaletu musel vykonávat s asistencí. A potom, když došlo na nejhorší, tak bylo nutné drápy sundat, a bylo kvůli tomu zdržení 2 hodiny, se kterým nikdo nepočítal,“ přiznal herec, který ve filmu Ondřeje Havelky (63), jenž se poprvé ujal režie, přímo září.
Sluha Lábus Bojoval s hrůzou z koní
Překonat sám sebe musel i představitel sluhy hastrmana Jiří Lábus (68), který dělal i kočího. „S koňma zrovna nevycházím moc dobře, ale tady to bylo bezvadný. Ten kůň měl svého vodiče, takže byli v pozadí, naučili mě, jak tahat za uzdu a co jim říkat,“ přiznal Aha! herec, který šel na plac s velkými obavami. „S koňma mám zážitek ještě z kurzu z DAMU. Z jednoho jsem dokonce spadl tak, že jsem se mu překulil přes hlavu,“ prozradil.
Pro Havelku 6 let pekla
Své si s filmem užil i samotný režisér Ondřej Havelka. „Scénář jsme začali psát asi před šesti lety a měli jsme několik typů na hlavní postavu,“ přiznal Havelka, který ne a ne najít toho pravého hastrmana. „Ale pak mně náš kamarád řekl, že to musí určitě hrát Karel. A když jsem s ním pracoval v Národním divadle, pochopil jsem, že je to on. Pak už tedy váhání žádné nebylo,“ dodal o filmu, který je od 19. dubna v kinech.
Mystický thriller s hororovými prvky
Jde o thriller natočený podle románu Miloše Urbana o nenaplněné lásce hastrmana alias barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce Katynce ho přivádí k šílenství a vyvolává vnitřní běsy.
-zej-, Aha! 23.4.2018.

 

Po Rodenovi je považován za druhého nejcharizmatičtějšího českého herce: V novém filmu už ho ale dotahuje
Kdo pokládá za nejcharizmatičtěšjího českého herce Karla Rodena (55) , možná začne být na pochybách stejně jako my. Jeho jmenovce Karla Dobrého jsme sice již znali z mnoha filmů, ale poslední snímek Hastrman, v němž ztvárnil titulní roli a který právě vstupuje do českých kin, nás přesvědčil, že tento herec úspěšně dotahuje laťku. Nedivíme se, že režisér Ondřej Havelka (63) pro roli vybral právě jeho. Ani my si nikoho jiného jako bytost z nadpřirozeného světa neumíme představit.
A jak nás přesvědčil při rozhovoru, je sice mlčenlivější, ale přesto velmi vtipný. Mimo jiné jsme s ním rozebírali aspekty filmového maskování. Jako hastrman musel mít jisté "nelidské" atributy jako žábry na krku nebo dlouhé drápy místo nehtů. „Dostával jsem od produkce takové speciální vitamíny, aby ta rohovina lépe a rychleji rostla. Ale už to odrostlo, tak vám to nemůžu ukázat. Přece jen už je to rok od natáčení,“ tvrdil nám s vážnou tváří o svých filmových nehtech. Jen o žábrách připustil, že ty mu vyráběli v maskérně.
Natáčení bylo velmi fyzicky náročné. Část scén se odehrává ve vodě, která je pro hastrmana jeho vlastním živlem. Kupodivu to herec prý neodnesl ani žádným nachlazením, i když nebylo zrovna horko. „Oni mi dávali kromě těch přípravků na růst rohoviny i vitamíny proti rýmě, podporovali moji celkovou imunitu a chovali se ke mně fantasticky. Bylo tam úplně všechno,“ uvedl Dobrý, jenž si užil i natáčení s krásnou hereckou partnerkou Simonou Zmrzlou.
K rekvizitám Dobrý přispěl i vlastním kouskem. „Celou dobu jsem chodil ve svých vlastních holínkách, jen byly nastavené o takovou manžetu. Naštěstí jsem je při natáčení nezničil. Nosím je pořád, ale nepotkáte mě v nich. Jezdím v nich totiž na koni,“ prozradil svého velkého koníčka herec.
Saša Šeflová, Super.cz 22.4.2018.

 

Karel Dobrý: Zimu strávil v přírodě a po návratu do práce propotil košili
Herec Karel Dobrý si nedávno dopřál poněkud delší dovolenou. „V listopadu jsem si vzal u banky poměrně vysokej úvěr a udělal jsem si volno,“ prozradil Janu Krausovi a dodal, že čím více se blížil konec této dovolené, kterou strávil z větší části na chalupě v jižních Čechách, tím více stoupala jeho úzkost. Na venkově, obklopen přírodou a svými dvěma koni si však podle svých slov pěkně odpočinul a nyní se znovu vrhá do práce.
Především se objevil na premiéře svého nového filmu Hastrman, nervozita či úzkost ho ale přepadly i tam a sympatický herec doslova propotil svoji sváteční košili.
Navíc Karla Dobrého čeká pořádný zápřad. Pro televizi natáčí seriál Tátové na tahu a dostal také pozvánku do vídeňského Volkstheateru. Jaká přesně to bude role, prozradit sice nemohl, nicméně se moc těší na to, že má jeho postava přijet na scénu na koni.
iHOT.cz, 20.4.2018

 

Dobrý je na koni
Herec Karel Dobrý (48) každou volnou chvilku utíká do Komárova v jižních Čechách. „Maminka mé ženy Terezy tady koupila před dvaceti lety dům. A já tady odpočívám u koní,“ svěřil se strážmistr Četníků z Luhačovic.
Blesk 14.4.2018.

 

Karel Dobrý – Vášeň k alkoholu se mu málem Váš stala osudnou. Na podzim roku 2000 například herec skočil opilý do kašny, což mu způsobilo trvalé následky v podobě ztráty malíčku na pravé ruce. Aby se vyhnul podobným excesům, dnes již prakticky nepije. Prst mu to ale už nevrátí…
Rytmus života 15.1.2018.

 

Už hrál ďábla i upíra: Kterou pohádkovou postavu si charismatický český herec střihne nyní?
Charismatického herce Karla Dobrého jsme už viděli v pohádkové komedii Zdeňka Trošky (64) jako upíra, v další pohádce ztvárnil zase čerta. Nyní natáčí film podle románu Miloše Urbana Hastrman, takže můžete hádat, ale pouze jednou, pro jakou roli byl vybrán.
Natáčení je méně náročné v maskování. Nemusí nosit dlouhé špičáky ani si přidělávat rohy. Je jen trochu nazelenalý. Ovšem hodně se točí v exteriérech, a to i ve vodě, která je pro jeho postavu domovem. "Navíc byla zima. Voda nebyl problém, protože mám svoje staré boty, které jsem pořádně namazal a vodu nepropouštěly," smál se herec.
Spokojený byl i s výběrem půvabné Katynky, kterou hraje Simona Zmrzlá. "Dobře se na ni dívá, takže jsem neměl problém vcítit se do role zamilovaného hastrmana," dodal Dobrý, kterého čeká i další natáčení.
"Je to hraný dokument o pražské defenestraci Bůh s námi, to se bude dotáčet i na Baltu," prozradil. A těšit se můžeme i na další pohádku. "Se Zdeňkem Troškou jsme dotočili Čertoviny, kde hraju Lucifera. A ještě předtím jsem natáčel s Lucií Bělohradskou detektivní příběh Případ dvou sester," láká své příznivce k obrazovce i do kina.
Saša Šeflová, Super.cz 6.8.2017.

 

Národní v troskách? Dveřmi práskla další hvězda!
Tak to je mazec! Národní divadlo přišlo o další hvězdu. Z hodiny na hodinu totiž skončil herec Karel Dobrý!
Herec Karel Dobrý, který je známý především díky Četníkům z Luhačovic práskl dveřmi v Národním divadle! ,,Pohádali se s ředitelem činohry Danielem Špinarem (37),“ prozradil Blesku zdroj z ND. Naše nejznámější divadlo sklízí kritiku za kritikou a potýká se skandály. Především herci už mají dost vedení!
,,Herec Karel Dobrý požádal o ukončení pracovního poměru v souboru činohry. Aktuálně řešíme, jak bude v kterých inscenacích alternovat, aby nebyl ohrožen hrací plán,“ potvrdil informaci mluvčí ND Tomáš Staněk.
-nh-, Ahaonline.cz 4.7.2017.

 

Práskl dveřmi v Národním
Hvězda Četníků z Luhačovic Karel Dobrý

PRAHA – Odešel z hodiny na hodinu! Karel Dobrý (48), který zazářil v Četnících z Luhačovic jako velitel Vlach, opustil Národní divadlo. „Pohádali se s ředitelem činohry Danielem Špinarem (37),“ prozradil zdroj z ND.
Dobrý patří mezi hodně impulzivní herce a dlouho se nerozmýšlel. Podle tvrzení svědků dal výpověď s tím, že už nehodlá překročit práh naší první scény. Nebude tedy ani dohrávat nazkoušená představení. Vedení divadla tím značně zaskočil.
„Herec Karel Dobrý požádal o ukončení pracovního poměru v souboru činohry. Aktuálně řešíme, jak bude v kterých inscenacích alternován, aby nebyl ohrožen hrací plán,“ potvrdil informaci Blesku mluvčí Tomáš Staněk.
-höh-, Blesk 4.7.2017.

 

Karel Dobrý (47): Z četníka je ufon!
Herec světového formátu. To je Karel Dobrý (47) alias strážmistr Radomír Vlach z Četníků z Luhačovic. Neobjevuje se jen v českých filmech a seriálech, velký zájem o něho mají i v zahraničí!
Díky tomu, že mluví plynně rusky, německy a anglicky, se už od 90. let objevoval ve větších či menších rolích u mezinárodních produkcí. Jedním z jeho posledních projektů, na kterém pracoval, bylo natáčení sci-fi filmu Trinity. Tam maskéři četníka Vlacha změnili k nepoznání.
Akční hrdina
Snímek v česko-kanadské koprodukci se točil loni na podzim v Praze. V interaktivním thrilleru, který se odehrává v budoucnosti, se Dobrý proměnil v drsného bojovníka, jenž se snaží zachránit svět. Za nezvyklou roli byl dozajista rád. „Teď mám o práci v zahraničních filmech v podstatě nouzi, protože produkce vás chtějí exkluzivně. Jakmile zjistí, že má člověk závazky v divadle, tak je problém,“ svěřil před časem herec s tím, že v době, kdy byl na volné noze, pro něho zahraniční filmy a reklamy byly hlavním zdrojem obživy.
Namlouvá reklamy
„Namlouval jsem reklamy pro noviny, na různé chipsy, máslo. Natočil jsem hranou reklamu na pivo, automobil a pro Ameriku na obří telekomunikační společnost. Bylo toho docela hodně,“ dodal Dobrý, jenž má na svém kontě na sto filmových a seriálových rolí.
Hrál i s Penélope Cruz
Karel Dobrý získal například výraznou roli v ruštině po boku Penélope Cruz (42) ve snímku Dívka tvých snů. Hrál v Příběhu rytíře s Heathem Ledgerem (†28) i v americké sci-fi sérii Duna a jejím pokračování Děti planety Duna. Objevil se také ve velkofilmu Mission Impossible, v epizodě francouzského seriálu Komisař Maigret, amerických seriálech Pohřešovaný, Mladý Indiana Jones, ruském seriálu Labutí ráj či v koprodukčním seriálu Borgia.
-vin-, Ahaonline.cz 11.2.2017.

 

Karel Dobrý: Co všechno mu sebralo pití?
Mluvilo se o něm jako o jednom z největších hereckých talentů, který však svůj dar utápí v drogách a alkoholu. Jak Pestrý svět psal, pod vlivem návykových látek se dokonce Karel Dobrý (47) pokoušel spáchat sebevraždu a nakonec byl odvezen na psychiatrii. Není to ale tak dávno, kdy tvrdil, že již žije spořádaně a s alkoholem skoncoval. Jenže závislost se v něm evidentně probudila znovu!
Chovám se jako hovado
„Když chlastám, je to čím dál tím horší. Pak už nemám vůbec zábrany. Je to nehezký,“ svěřil se ‚strážmistr Vlach‘ ze seriálu Četníci z Luhačovic. „Chodím nahej po ulici, krvavej, vždycky dostanu. přes držku, demoluju bary, zatýkají mě, soudí, urážím lidi,“ vyjmenovává své excesy. Pití se mu zřejmě úplně vymklo z rukou! „Když se ožeru, chovám se jako hovado!“
A kvůli alkoholu se mu evidentně vrátily i potíže s psychikou. „Mám opravdu blbou opici. Běsy a démony,“ prozrazuje. Z opileckých výtržností má dokonce trvalý následek v podobě chybějícího malíčku! O ten přišel, když opilý skočil do kašny. Kromě prstu zřejmě ě ale ztratil už i svou životní í lásku Terezu Hrzánovou (46). Jejich vztah byl roky jako na houpačce a podle toho, co výtvarnice píše na Facebooku, žije nyní v bytě sama. Zřejmě jeho o životní styl už nemohla a dál snášet.
Karel o sobě několikrát tvrdil, že je alkoholikem ‚pouze‘ kvartálním. To znamená, že se u něj střídají období pití a abstinence. Žít s takovým člověkem ale není žádný med. Snad v sobě jednou najde sílu s démonem v lahvi skoncovat.
Pestrý svět 8.2.2017.

 

Karel Dobrý: Chlast ho připravil o prst a málem i o rozum
Herec Karel Dobrý (47) nedávno přiznal problémy s alkoholem, které ho málem stály život. Do reality ho vrátil až pobyt v psychiatrické léčebně. Karla teď vídáme v seriálu »Četníci z Luhačovic« jako strážmistra Radomíra Vlacha, který kvůli španělské chřipce přišel o manželku i dceru, a tak se na žal pokouší zapomenout při práci strážce pořádku. Jeho představitel má za sebou také drsnou minulost, jenže na rozdíl od své postavy si všechny problémy zavinil sám. Bohémský život spojený s nemírnou konzumací alkoholu ho totiž dohnal až na kraj sil, a následky zhýralého životního stylu si nese dodnes.
„Mám aktivní opici, a když tak chlastám, je to čím dál tím horší. Pak už nemám vůbec zábrany, je to nehezký, chodím nahatej y, j ý, j po ulici, krvavej, vždycky dostanu přes držku, demoluju bary, zatýkají mě, soudí, urážím lidi a pak se třeba druhý den ráno probudím bez práce,“ práskl na sebe Dobrý s tím, že první velký průšvih se mu stal v roce 2000, kdy skočil pod vlivem alkoholu do kašny a přišel o malíček.
Kvůli alkoholu a drogám se pokusil o sebevraždu
Vše nakonec vyvrcholilo tím, že si herec v drogovém opojení podřezal žíly. „Poslali mě do blázince, dorazil jsem tam s těma obvázanejma pazourama a sekal latinu.“ Tehdy se Karel konečně rozhodl, že se dá do pořádku. A ač to prý nebylo jednoduché, dnes už se nebezpečným látkám vyhýbá, protože něco podobného už nikdy nechce zažít.
I.N., Rytmus života 6.2.2017.

 

Herec Dobrý si sáhl na život!
Herec se dostal do blázince, protože chtěl spáchat sebevraždu.
Divokou minulost má za sebou Karel Dobrý (47) alias strážmistr Radomír Vlacha, který se včera poprvé objevil v retro seriálu ČT Četníci z Luhačovic. Prošel si nejen závislostí na alkoholu, ale chtěl také skoncovat se životem!
Charismatický herec se nikdy netajil tím, že nezvládal pití. „Když se ožeru, chovám se jako hovado! Tomu se ale snažím vyhýbat, protože mám opravdu blbou opici. Běsi a démoni,“ svěřil před časem Dobrý. Pod vlivem prý bývá agresivní a neví o sobě.
4 dny chlastu
„Mám aktivní opici, a když, tak chlastám čtyři dny. A je to čím dál tím horší. Pak už nemám vůbec zábrany, je to nehezký, chodím nahatej po ulici, krvavej, vždycky dostanu přes držku, demoluju bary, zatýkají mě, soudí, urážím lidi a pak se třeba druhý den ráno probudím bez práce,“ prozradil na sebe představitel prvorepublikového strážmistra.
Podřezal si žíly
Není divu, že ho bohémský způsob života dostal i do psychiatrické léčebny. „Ležel jsem doma ve vaně po nějakém houbičkovém vzrušení a podřezával jsem si žíly. Skončil jsem na ambulanci. Štkal jsem jak malej blbeček. Poslali mě do blázince, dorazil jsem tam s těma obvázanejma pazourama a sekal latinu. Spolykal jsem všechno, co řekli, a bylo mi z toho mizerně,“ dodal Dobrý s tím, že trvalo ještě nějaký čas, než své problémy dostal pod kontrolu.
Přišel o malíček na ruce
Na podzim 2000 se Dobrý pod vlivem alkoholu dokonce zranil s trvalým následkem. Skákal opilý do kašny a přišel o malíček pravé ruky! Využil toho i režisér Četníků z Luhačovic. V seriálu je to ovšem prezentováno jako válečné zranění.
Válečný veterán
Karel Dobrý v seriálu hraje válečného veterána, několikrát vyznamenaného příslušníka italských legií. Než se vrátil z fronty, manželku i děti mu vzala španělská chřipka. Jedinou jistotou, která mu zůstala, je uniforma. Proto si po válce vybral tu četnickou.
Eliška Vinterová, Aha! 28.1.2017.

 

Za sebou má dva únosy, pokusy o sebevraždu i nominaci na Thálii. Chlastá, miluje ženy i muže, milenec se mu oběsil. Zpověď největšího rebela Národního divadla
Tohohle charismatického čahouna nevídáte na stránkách bulvárů, ani v televizních nekonečných seriálech. Léta působil v Divadle na Zábradlí, kde se blízce přátelil s tragicky zesnulým režisérem Petrem Léblem, po dalších letech na volné noze zakotvil v pražském Národním divadle, kde ho můžete vidět jako hrozivě potetovaného žárlivce Othella. Známý je i ze svých filmových rolí, zahrál si i milence Penelopy Cruz ve filmu Dívka tvých snů. Známý a proslulý je ale také svým bohémským životním stylem. Karel Dobrý provokuje, ale na druhou stranu je vzácně otevřený.
Už kdysi v Divadle na Zábradlí házel po lidech popelníky, na ruce mu chybí malíček, o který přišel, když opilý skákal do kašny, občas nepřišel na představení, občas přišel v nepoužitelném stavu. Přesto ho provází pověst nejen bouřliváka, ale hlavně geniálního herce. Za roli v inscenaci Den opričnika v pražském Studiu Hrdinů dostal Cenu Alféda Radoka a byl nominován na Thálii. V témže divadle ale producentům došla trpělivost a na konci loňského roku s ním spolupráci ukončili. Národnímu také dává pěkně zabrat – výmluvné už je jen to, že na první zkoušku Othella, kde hraje hlavní roli, přišel pozdě. Dobrý je prostě exot.
Unesli ho beduíni
Karel Dobrý měl neobyčejné a exotické už dětství. Narodil se v roce 1969, vyrůstal s prarodiči, v dětství s nimi čtyři roky (od svých devíti do třinácti let) strávil v Sýrii, kde mimo jiné navštěvoval ruskou školu a dvakrát ho prý unesli. „Prvně asi kvůli kšeftu mě ukradly beduínky v pohraničním městečku jménem Malý Libanon, což byla tři kilometry dlouhá díra plná plechových baráčků, kde se kšeftovalo se vším. Děda mě ale zachránil, vytáhl z boudy a se sprškou kamení jsme ujeli. Podruhé si mě chlap hodil na ramena a odnesl do mešity jako svatební dárek své nevěstě. Byl jsem sice šest hodin nezvěstný, ale já si ten opojný zážitek užíval,“ vzpomíná na Sýrii s úsměvem Karel.
Mám aktivní opici, říká herec
Nikdy se netajil s tím, že mívá problémy s alkoholem. Respektive, že občas chlastá. „Když se ožeru, chovám se jako hovado, tomu se ale snažím vyhýbat, protože mám opravdu blbou opici. Běsi a démoni. Mám aktivní opici, a když, tak chlastám čtyři dny a je to čím dál tím horší, pak už nemám vůbec zábrany, je to nehezký, chodím nahatej po ulici, krvavej, vždycky dostanu přes držku, demoluju bary, zatýkají mě, soudí, urážím lidi a pak se třeba druhý den ráno probudím bez práce, protože jsem urazil pány z České pojišťovny, kteří za mnou na nějakém rautu přišli s tím, že se seznámí s hlasem svého televizního spotu Chráníme vaše sny, který jsem tehdy namlouval. „My jsme ti, co chrání vaše sny,“ řekli, když přišli. „Já vám na vaše sny seru, řekl jsem já a bylo po práci,“ prozradil naší redakci.
Každé divadlo se jednou promění v dusnou pavlač
A jaký má názor na české herce a divadlo? Ani s tím se dvakrát nepáře. „Máme u nás stádečko exkluzivních herců, našich star, stále zářících hvězd, třeba Bohdalovou, pak je tu střední věk, Roden, Trojan… pak nejmladší. Pořád stejné obličeje. A vedle toho jsou stovky dobrých herců zazděných na oblasti za dvanáct tisíc měsíčně. Kdo říká, co je dobrý herec? Asi poptávka po typech a trh. Kvalita neurčuje. Připadá mi to všechno domluvené, dopředu vymyšlené a spočítané. Stejně jako filmy. Od Kolji do kina nechodím, nepochopil jsem, jak může být tak banální a primární útok na složitost světa úspěšný. A pak si pustím něco z dneška a říkám si: Ty vole, zlatý Kolja.“ A divadlo? Dobrý mluví o tom, že když nějaké divadlo získá svou stálou obec návštěvníků, „promění se v obývák, dusnou pavlač, začne to hnít – pletichy, kdo a co bude hrát, kdy a s kým a jak na magistrátě získat grant, za kým jít, koho pozvat na další premiéru, napojit ho a nakrmit. Je v tom prostě strašně politiky, úplně je mi to odporný, zažil jsem to v podstatě v každém divadle.“
Petr Lébl, životní režisér, nebo životní láska?
Výjimkou je pražské Divadlo na Zábradlí, u jehož největší porevoluční éry Karel Dobrý byl. Tahle éra skončila ve chvíli, kdy se umělecký šéf divadla, Petr Lébl, oběsil nad jevištěm. Právě s Léblem sdílel Dobrý běsy – a ještě mnohem víc. „Petra se všichni v divadle báli, byl to egoista, manipulátor, miloval lidi, lidi milovali jeho a on to celý rád režíroval. Všichni nadávají Lébl, Lébl, abyste se neposrali z Lébla, byl to normální magor, ale to není pravda, on byl fakt mimořádnej. To ať si políbí prdel všichni, kdo říkají, ať si políbíme prdel. Mučil mě, šíleně. Prostě manželství. Naprostá láska nebo naprostá nenávist, chodili jsme spolu skoro za ruce. Homosexuálové. Ale nepíchali jsme spolu. Byla s ním sranda, od rána do večera, jeden čas jsme spolu i bydleli, všechno jsme spolu vymýšleli, obsazení, komu co provedem, i sebevraždu jsme si naplánovali. Petr si chtěl uříznout hlavu ve sporťáku, střelit se do hlavy nebo polknout cyankáli. Já jsem se chtěl přivázat na Petříně k hradbám, vzít si flašku tvrdýho, počkat, až bude třicet stupňů pod nulou, a pak se dívat na krásný město. Pít a počkat,“ vzpomíná Dobrý. Lébl se nakonec oběsil ne kvůli Dobrému, ale kvůli nešťastné lásce k mladičkému kulisákovi, kterého mu přebrala herečka Magdalena Sidonová.
Bydlel ve srubu na Karlštejně jen s koněm
Lébl tedy své předsevzetí splnil. Karel Dobrý je skoro o dvacet let později pořád naživu. Zachránilo ho to, že má děti. A to celkem tři. S hudebnicí Evou Turnovou, která hrála více než deset let s Plastic People, má dceru Johanku, s dcerou Jiřího Hrzána Terezou syny Cyrila a Diviše. Být ženám věrný mu nikdy moc nešlo. „S Terezou to prvních pár let vypadalo jako velká láska a pak mě rozhodilo divadlo; osobní život šel stranou. Zamilovával jsem se, nekontrolovaně, opakovaně, odcházel jsem, vracel jsem se, v průběhu několika let. To rodině moc nesvědčí. Když už mě Tereza nevzala zpátky a vyměnila zámky, šel jsem na Karlštejn. Bydlel jsem tam s koněm, ve srubu; krásný. Jenže pak zas přišly deprese, a to takový, že jsem se nemohl pohnout. Tehdy jsem si řekl, že jdu, že se vrátím, že přece nemůžu odejít od dvou malejch dětí, že je nemůžu nechat napospas. Od té doby jsme spolu; jsme zdraví, máme se rádi, jenom stav není optimální, nesdílíme věci, které jsou ve vztahu žádoucí mít společný. Sdílíme praktický život. Přátele máme své, postele máme své.“
A taková to byla láska
Přitom to kdysi byla velká láska. „Potkal jsem ji a byl jsem úplně rozmydlenej, čerstvě rozhodnutej, že se vrátím k Evě, k první ženě, se kterou máme Johanu; a do toho Petr Lébl, chodili jsme spolu a nechodili a pak jsem po jednom představení potkal Terezu, seděli jsme spolu do rána, láska jako trám, nešlo to hodit z hlavy,“ vzpomíná na dobu, která skončila Tereziným těhotenstvím.
Pokusy o sebevraždu asi nepřekvapí
Asi nikoho nepřekvapí, že skončil i na psychiatrii po pokusu o sebevraždu. „Ležel jsem doma ve vaně, po nějaké houbičkové exaltaci, a podřezával jsem si žíly. Skončil jsem na ambulanci, štkal jsem jak malej blbeček, poslali mě do blázince, dorazil jsem tam s těma obvázanejma pazourama a sekal latinu, spolykal jsem všechno, co řekli a bylo mi z toho mizerně. Tereza musela podepsat revers, hned dvakrát, a pak toho mockrát litovala.“
Když si to pohnojí v Národním, nikdo už s ním nebude chtít dělat
Momentálně Karel Dobrý relativně seká latinu, až na extempore s divadlem Studio Hrdinů, které s ním pro nespolehlivost rozvázalo smlouvu. V Národním zatím oceňují jeho obrovský talent a přehlížejí drobné prohřešky. Zdá se, že herec své démony momentálně jakžtakž kočíruje. Otázka je, jak dlouho mu to vydrží. Krom Daniela Špinara z Národního divadla už v Čechách nebude moc těch, kdo by si troufli Dobrého obsadit a riskovat, že se pak už neukáže. Budou si ho příští generace pamatovat jako velkého herce, anebo jako toho magora, co se opíjí a svléká?
Dáša Vrchotová, Krajskelisty.cz 7.4.2016.

 

Karel Dobrý (46): Musel jsem přísahat na Alláha, jinak…
Po Karlu Rodenovi jeden z neobsazovanějších českých herců v zahraničních filmech nežil celý život pouze v Čechách. Čtyři roky svého života strávil Karel Dobrý také v Sýrii. A vzpomínky na tuto životní etapu jsou rozporuplné…
Do Sýrie se Dobrý dostal díky svému dědečkovi, který v Hammá stavěl továrnu na výrobu pneumatik. Prožil tam podstatnou část svého dětství, a to od osmi do dvanácti let. Ačkoli se s místními dětmi bez problémů sžil, klukovské hry byly mnohdy nevyzpytatelné… „Dokonce jsem jednou musel přísahat i na Alláha. To když nás s Alešem Budínem, klukem z Brna, se kterým jsme tam byli přes dva roky, jednou arabský kluci chytili a řekli, že nás zabijou, jestli nebudeme přísahat. Jeden měl kámen, druhý tyč, třetí vzduchovku. Tak jsme přísahali,“ svěřil se Dobrý v rozhovoru pro iDNES.cz.
Naštěstí šlo ale opravdu jen o hru a jeden z „tyranů“ se pak stal Dobrého nejlepším kamarádem. Herec dodnes vzpomíná na roky strávené v Sýrii jako na nejhezčí část svého dětství. Ve srovnání se životem na šedivém pražském sídlišti to prý byla nádherná země plná barev a vůní.
-ava-, Ahaonline.cz 20.12.2015.

 

Herec Dobrý žil v Sýrii: Musel přísahat na Alláha! Před znásilněním kvůli sukni uchránil babičku
Čtyři roky žil herec Karel Dobrý (46) v Sýrii, kde ho vychovávala babička s dědou. Jako malý chlapec zažil tvrdou realitu. Viděl násilí na dětech, byl svědkem babiččina znásilnění a dokonce ho dvakrát unesli!
Maminka Karla Dobrého ho do jeho osmi let vychovávala sama, jeho otec se na ni vykašlal, když mu bylo šest měsíců, a nikdy neprojevil zájem se s ním potkat. Pak ho matka dala na nějaký čas k prarodičům, u kterých herec zůstal už napořád. Jeho dědeček tehdy dostal místo v Sýrii, a tak Dobrý vyrůstal do svých 12 let tam. Chodil do ruské školy, kamarádil se s Araby a kromě mnoha krás, o kterých rád mluví, viděl též odvrácenou brutální realitu muslimské země.
„Viděl jsem tam spoustu násilí, ale působilo to přirozeně. Malej kluk ukradl zelináři jablko a ten ho ztloukl až k smrti. Druhý den beduíni vystříleli dům zelináře. Nebo jsme šli jednou nakoupit s babičkou, která měla krátkou bílou sukni. Kašlala na jejich ramadán. Kolem jel Arab, neunesl to, odhodil kolo, povalil babičku rovnou na ulici. Nevím, co to do mě vjelo, ale vzal jsem kámen a vší silou ho křísl přes hlavu. Svalil se, utekli jsme a dodneška nevím, jestli jsem ho nezabil,“ vzpomínal Dobrý před lety v časopise Téma na hrůzy v Sýrii.
Oběť únosu
I on sám se stal jednou obětí útoku malých Arabů. Dva kluci ho spolu s brněnským kamarádem chytili s výhrůžkou, že pokud nebudou přísahat na Alláha, zabijou je. „Jeden měl tyč, druhý kámen, třetí vzduchovku,“ prozradil herec v rozhovoru pro týdeník Téma.
Dokonce ho v Sýrii dvakrát unesli. Jednou šel po ulici a na ramena si ho posadil ženich a odnesl ho do mešity. „Mě to bavilo, byl jsem tam asi šest hodin. Akorát naši mě postrádali a zalarmovali starostu i policii," vysvětlil Dobrý. Podruhé už to bylo ale vážnější. Babička ho nechala uvnitř auta uprostřed nebezpečné pašerácké zóny mezi Sýrií a Libanonem.
„Měl jsem zůstat v autě, jenže bylo horko, tak jsem vylezl. Najednou mě stáhla jedna ruka do baráku, do jedné plechové boudy. Když jsem se rozkoukal, bylo kolem mě pět beduínek, které si mě takhle testovali. Naštěstí mě babička s dědou našli," přiznal Karel, který se až po letech dozvěděl, že to je jejich beduínská tradice unášet slovanské děti.
Dnes přiznává, že už tehdy místní tušili, že za třicet čtyřicet let zbude ze Sýrie jen vypálená země. Sám si ale myslí, že by se uprchlická situace měla řešit přímo tam na místě.
-tesk-, Blesk.cz 21.11.2015.

 

Za opakované nevěry pyká celibátem
Téměř dvacet let mu po boku stojí partnerka Tereza Hrzánová, mají syny Cyrila a Diviše. Jak jsme již informovali, Karel Dobrý (44) se jako spořádáný táta nikdy nechoval. Milenky střídal častěji než ponožky a žena tiše trpěla. „Prvních pár let to vypadalo jako velká láska a pak mě rozhodilo divadlo. Zamilovával jsem se, nekontrolovaně, opakovaně, odcházel jsem, vracel jsem se, v průběhu několika let. To rodině nesvědčí. Tereza mě vždycky přijala zpátky, ale jednou už odpustit nedokázala,“ líčí aktér seriálu Pohřešovaný. Tehdy si uvědomil, co pro něj bližní znamenají, a přišel s prosíkem. Idyla ale nenastala. „Žijeme bez odpuštění, to není snadný život, ale člověk sklízí, co zasel. Nevím, jestli bude čas a trpělivost, aby se to zahojilo a dokázali jsme spolu zestárnout. Spíš to vypadá, že ne. Jsme zdraví, máme se rádi, ale nesdílíme věci, které jsou ve vztahu žádoucí mít společný. Strasti i radosti. Sdílíme praktický život. Přátele máme své, postele máme své.“ Okolí mu radí, aby narušený vztah ukončil. On namítá: „Musím všechen ten bordel uklidit i za cenu, že se v rámci pokání obětuju.“
Pestrý svět 18.7.2013.

 

Mrazivě blízko smrti
Bývá označován za nástupce Karla Rodena (51), na plátně obvykle ztvárňuje charizmatické, osudem zkoušené muže či grázly. Stejně rozervaný je Karel Dobrý (44) i v soukromí!
Svého otce, primáře rentgenologie, spatřil aktér nového seriálu Pohřešovaný v dospělosti jen jednou – jeho matku opustil, když bylo Kájovi půl roku. Máma se o dítě nedokázala postarat a dala je k prarodičům. S nimi prožil klučina čtyři roky v Sýrii. Přestože se tu stal obětí šikany a málem zemřel, na tvrdé časy vzpomíná v dobrém: „Bylo to nejintenzivnější období mého života.“ Vždy tíhl k herectví, z DAMU ho však vyrazili – prý kvůli jeho nezodpovědnosti.
O práci přesto neměl nikdy nouzi, hrál i v řadě zahraničních filmů (mj. Doktor Živago, Mission: Impossible). Kromě filmování měl tři největší koníčky: ženy, alkohol, drogy. Pod jejich vlivem se dokonce pokusil zabít! „Ležel jsem doma ve vaně, po nějaké houbičkové exaltaci, a podřezával jsem si žíly. Poslali mě do blázince, dorazil jsem tam s těma obvázanejma pazourama a sekal latinu, spolykal jsem všechno, co řekli, a bylo mi z toho mizerně.“ Podobných historek má v rukávu nepočítaně... Jak tvrdí, dnes žije spořádaně. „Dopil jsem,“ hlásá.
V novém americko-českém seriálu Pohřešovaný ztvárňuje Karel jednu z hlavních rolí. Akční sérii nyní vysílá TV Prima. Roku 2008 se objevil ve velkofilmu Juraje Jakubiska (75) Bathory. V historických snímcích hraje často.
S výtvarnicí Terezou Hrzánovou, mladší sestrou herečky Báry Hrzánové (49), žije Dobrý 17 let. Mají syny Diviše a Cyrila, který je v Paříži modelem u agentury Bananamodels. Tereza překonala všechny Karlovy excesy včetně nevěr. Jak to dokázala? Redakci řekla: Nechci se k tomu vyjadřovat, je to příliš intimní a rozporuplná situace.“
Hercovou první životní partnerkou byla baskytaristka kapely Plastic People of The Universe Eva Turnová (49), s níž zplodil dceru Johanku (20). Ta momentálně pracuje v jistém pražském bistru specializovaném na hamburgery.
Pestrý svět 4.7.2013.