Pilsner Urquell

(jeden reklamní spot, tři různě dlouhé české verze, více verzí i v jiných jazycích)

Role: Emil Holub

rok 2007

Pilsner Urquell (reklama)

 

Pilsner Urquell (reklama) Pilsner Urquell (reklama)

 

Video

Delší česká verze reklamního spotu

Kratší česká verze reklamního spotu

Anglická verze reklamního spotu

 

Z médií

„Nechci v reklamách hrát, ale peníze jsou dobré. Teď jsem měl jít na reklamní casting na plzeňské pivo za devadesát tisíc za tři natáčecí dny. Říkám jim: ,Nebudu to dělat, nechci, aby mě lidi znali jen v souvislosti s pivem.‘ Pak stojím v tramvaji a říkám si: ,Devadesát tisíc za tři dny? A nejsi náhodou blbej?‘ A volám jim zpátky,“ řekl před více než dvěma lety v rozhovoru pro Reflex herec Karel Dobrý. Reklama, v níž hraje hlavní roli, vstoupila teď v červnu na televizní obrazovky. Je to nový spot na Pilsner Urquell a Dobrý v něm hraje slavného cestovatele 19. století Emila Holuba. Reklama je na české poměry poměrně výpravná – natáčelo se letos od 11. do 14. května v Jihoafrické republice a v Zambii a kromě Dobrého v ní vystupuje 60 komparsistů, včetně 25 domorodých bojovníků ve stylu kmene Zulu. Na ty už asi taková odměna nečekala.
-jar-, Lidové noviny 6.6.2007.

Kromě koní, kteří nyní propagují pivo v televizním spotu, byl před dvěma lety hlavním reklamním hrdinou plzeňského Prazdroje holický rodák cestovatel Emil Holub. Muže, který pije Prazdroj u Viktoriiných vodopádů, ztvárnil pražský herec Karel Dobrý.
Stanislava Králová, Mladá fronta DNES 3.8.2010.

Postavu Emila Holuba ztvárnil herec Karel Dobrý, který musel při natáčení záběrů, kdy Holub pije pivo oblečen do košile a saka, na slunci při teplotě nad 30 stupňů, vypít přes 2 litry piva (alkoholického a nealkoholického).
Zajímavosti z natáčení publikované na oficiálních stránkách společnosti Pilsner Urquell.

Jak hodnotíte výkon Karla Dobrého?
Když se objeví na obrazovce, věříte mu. Je velmi nadaný, někdy přehrával, ale je vždycky lepší chtít po herci, aby ubral, než se z někoho snažit dostat něco, co v něm není. Opravdu si myslím, že si rozuměl s filmovou kamerou. Všechno mu to prostě věříte, má schopnosti, které má dobrý filmový herec mít.
Z rozhovoru s režisérem reklamy Andy Moravanem, MaM.cz 11.6.2007.

Karel Dobrý musel při natáčení záběrů, kdy Holub pije pivo, na slunci při teplotě nad 30 stupňů, oblečen do košile a saka, vypít cca 2 litry piva (alkoholického nealkoholického).
Pavla Vírová, MaM.cz 11.6.2007.

Herec Karel Dobrý se role Emila Holuba zhostil velmi svědomitě a s velkým nasazením, v rámci tří natáčecích dní se téměř identifikoval se svou postavou a po natáčení nechtěl sundávat dobový oděv. Výsledkem bylo značné množství záběrů, ze kterých bylo v postprodukci těžké vybírat.
Pavel Libora, Strategie 17.9.2007.