Fízl na speedu

(hudební videoklip skupiny Vanessa)

Role: Fízl
Režie: David N. Jahn

Česká republika 2010 (hudební videoklip)

Fízl na speedu (hudební videoklip)

Scénář: Samir Hauser
Hudba: Miroslav Papež, Daniel Rodný (skupina Vanessa)
Text: Samir Hauser (skupina Vanessa)
Kamera: Zbyněk Kunc

Účinkující: skupina Vanessa, Karel Dobrý, Monika Kvasničková aj.

4 min.

 

Fízl na speedu (hudební videoklip) Fízl na speedu (hudební videoklip) Fízl na speedu (hudební videoklip) Fízl na speedu (hudební videoklip) Fízl na speedu (hudební videoklip) Fízl na speedu (hudební videoklip)

 

Video

Celý videoklip

 

Z médií

V přípravě je i nějaký nový klip. Ke kterému songu to bude a půjde zase o podobné maso, jako „Ahoj, chcípni“, kterého se tolik bála třeba naše slavná veřejnoprávní televize?
Samir Hauser: Klip jsme točili ke skladbě „Fízl na speedu“, točil to David Jahn, takže hustý to samozřejmě je. Hraje tam sjetej Karel Dobrý a hnijící Monika Kvasničková. Je to o Fízlovi co se snaží sbalit mrtvou kurvu a pořád mu to nějak nejde. Dočkáte se takových věcí jako tančící policejní Ku-klux-klan, Karel Dobrý v tangách, sex nezletilců apod. Určitě je na co se těšit.
Zdeněk Neusar & kol., Musiczone.cz 30.9.2010.

Herec Karel Dobrý tam představuje nepříliš vzorného policistu, který se namísto hlídání veřejného pořádku věnuje laškování s poněkud mrtvou prostitutkou a dovádění ve víru podpůrných preparátů.
-mull-, Super 8.11.2010.

Nový klip skupiny Vanessa Fízl na Speedu se stal svého druhu internetovým fenoménem. Herec Karel Dobrý v něm ukazuje zadek, mrtvé prostituce padají z pusy červi a vůbec je to celé taková veselá záležitost, kterou by televize tak jako tak nikdy neodvysílala. Na YouTube je to ale ke zhlédnutí bez problémů. Další důkaz toho, že televize je jako médium zoufale zastaralá záležitost.
-sta-, Reflex 48/2010.

V avantgardním klipu tentokrát drsný Samir nehrál hlavní roli, ale svou démonickou pozici přenechal herci Karlu Dobrému. Člen činohry Národního divadla se v tomto syrovém videoklipu opravdu vyřádil a nestyděl se v rámci své role svléknout téměř donaha. /…/ Karel Dobrý v tangách rozkmital své mužství před zraky další protagonistky klipu Moniky Kvasničkové.
Anna Veškrnová, Super.cz 5.10.2014.