Noc literatury 2012

Tiskárna Libertas, Praha, 16. 5. 2012

Každoroční literární happening, v jehož rámci umělci čtou úryvky z knih na několika místech určité části Prahy (a také v dalších městech), po celý večer, několikrát za sebou.

V roce 2012 se v Praze akce uskutečnila na několika místech Smíchova.

Karel Dobrý četl v prostoru tiskárny Libertas úryvek z knihy portugalského spisovatele Josého Saramaga „Kain (Caim)“.

Noc literatury 2012

 

Noc literatury 2012 Noc literatury 2012 Noc literatury 2012 Noc literatury 2012 Noc literatury 2012 Noc literatury 2012 Noc literatury 2012

 

Audio

Reportáž s ukázkou

 

Odkazy

Informace o projektu

 

Z médií

Karel Dobrý. S projektem Noc literatury spolupracuje už potřetí. Studoval herectví na DAMU, spolupracoval téměř se všemi pražskými divadly – Komedie, Národní divadlo, Divadlo Archa, Divadlo Ta Fantastika, La Fabrika, Experimentální prostor NoD v klubu Roxy, A studio Rubín, Státní opera Praha, Divadlo Broadway. V poslední době se věnoval především experimentálním a alternativním divadelním projektům, především ve spolupráci s MeetFactory. Jeho zajímavý herecký typ využívají hojně také filmaři, díky jeho vynikajícímu jazykovému vybavení velmi často i zahraniční produkce (naposledy v právě vysílaném seriálu Borgia). Příležitostně spolupracuje s rozhlasem a dabingem.
Propagační materiály akce.

Tentokrát padla volba na Smíchov, kde 16. května mohou milovníci veřejného předčítání zavítat do vagonu na smíchovském nádraží, vily Portheimka, studia Švandova divadla, hospody Lokál blok, do pivovaru Staropramen nebo k řece do hudebního baru Jazz Dock. Čtou Karel Dobrý, Miroslav Krobot, Jan Kačer či Jan Budař.
-vvy-, Týden 7.5.2012.

Ukázku z knihy Kain uslyší návštěvníci tiskárny Libertas z úst herce Karla Dobrého. /…/ José Saramago: Kain Kde: Tiskárna Libertas Kdo: Karel Dobrý.
Ondřej Nekola, Metro 14.6.2012.

V malebném prostoru tiskárny Libertas se mezi tiskařskými stroji usadila na židle i na dřevěné palety asi padesátka lidí, aby si mohla poslechnout knihu Kain portugalského spisovatele José Samarago, kterou předčítal herec Karel Dobrý. Noc literatury tak představila nejen evropské autory, ale i zákoutí Smíchova.
Marie Sýkorová & Simona Bartošová, Rozhlas.cz 17.5.2012.