Noc literatury 2010

Divadlo Inspirace, Praha, 12. 5. 2010

Každoroční literární happening, v jehož rámci umělci čtou úryvky z knih na několika místech určité části Prahy (a také v dalších městech), po celý večer, několikrát za sebou.

V roce 2010 se v Praze akce uskutečnila na několika místech Malé Strany.

Karel Dobrý četl v Divadle Inspirace úryvek z románu maďarského spisovatele Attily Bartise „Klid (A nyugalom)“.

Noc literatury 2010

 

Noc literatury 2010 Noc literatury 2010 Noc literatury 2010 Noc literatury 2010 Noc literatury 2010 Noc literatury 2010 Noc literatury 2010 Noc literatury 2010 Noc literatury 2010

 

Video

Ukázka a rozhovor

 

Odkazy

Informace o projektu

 

Z médií

Já sám jsem stihl čtení v Divadle inspirace, které přináleží DAMU (nemýlím-li se) a nejspíš se nalézá pod horní částí Malostranského náměstí. Karel Dobrý zde četl úryvek z knihy maďarského autora Attily Bartise s názvem Klid. Oficiální text říká: „Hlavním hrdinou románu je mladý spisovatel, který se stará o matku, bývalou herečku, poté co přestala vycházet z bytu. Autor tímto příběhem, vystavěným na oidipovském základu, v hutné a zároveň plastické zkratce poodhaluje hlubinné mechanismy moci, závislosti a ponižování, které formují mentální svět těch, kdo dají přednost klidu před svobodou.“
Šumař, Sumarum.wordpress.com 14.5.2010.

Šance stihnout ještě poslední knihu, místo, nebo herce. Komu bude patřit pomyslná třešnička? Zvítězil Attila Bartis s knihou Klid. A také Karel Dobrý, který velmi dramaticky, s prožitkem, přečetl krátký příběh o skoro sexuálním vztahu mezi synem a jeho matkou. Dlouhý potlesk. Nejdivadelnější čtení.
Klára Hüttlová, Studentpoint.cz 16.5.2010.

V okolí Malostranského náměstí bylo umístěno několik míst, kde jste si mohli poslechnout mimo jiné i Čáp a Lola od Miroslawa Nahacze (v podání Kryštofa Hádka), Klid od Attily Bartise (četl Karel Dobrý) či na Městské policii Prahy 1 v podání Romana Zacha román od Willema F. Hermanse Temná komora Damoklova (mimochodem další kniha, kterou si v nejbližších dnech po zkušenosti z Noci literatury půjdu koupit).
Tereza Vondráková, LaCultura.cz 21.5.2010.