Herec Karel Dobrý by se jezdectví kvůli roli nevzdal

Libuše Kolářová, Jižní Čechy Teď, 22. 10. 2017

 

ZÁLŠÍ – Věrným účastníkem podzimních Hubertských jízd, které po veselských blatech pořádá Jezdecký klub Dolli Zálší, je už léta herec Karel Dobrý. Má v tomto kraji rekreační chalupu, ale taky svého koně. „Loni mi umřel Vil z Vilína u Chyšek, to byl můj věrný parťák deset let. Teď mám Amarila,“ představil herec českého teplokrevníka, na kterém absolvoval sobotní Hubertskou jízdu.

 

Hubertova jízda 2017
(Foto: Michaela Neumannová)

 

Připustil, že většina filmových a televizních produkcí trvá ve smlouvě na tom, že herec nebude během natáčení provozovat riskantní aktivity a jezdectví mezi tato omezení patří. „Já ale takové role neberu, jezdectví bych se nikdy nevzdal,“ říká, i když má pro filmaře pochopení. Protože když si například herečka Jana Boušková způsobila začátkem letošního roku těžký úraz na lyžích, způsobila tím spoustu nepříjemností a komplikací sobě, ale i divadlu a seriálu Ordinace v růžové zahradě. Zlomeninu holenní kosti si léčila tři čtvrtě roku.

I při vědomí toho všeho Karel Dobrý nepodepisuje smlouvy, které by ho odloučily od jeho koně, takže takové role buď odmítá a nebo mu někteří scénáristé nabízejí roli na tělo, kde může své jezdecké umění využít.

Na včerejší Hubertské jízdě hercova přítomnost samozřejmě neunikla pozornosti jezdců i diváků a herec neodmítl žádnou zájemkyni o společné foto.

 

Hubertova jízda 2017
(Foto: Ivo Bukač)