Show Jana Krause

(host v jednom díle televizní talk show)

Režie: Jiří Chlumský

Show Jana Krause (2018)

Česká republika 2018 (televizní pořad)

Moderátor: Jan Kraus
Hosté: Karel Dobrý, Linda Finková, Stephanie van der Strumpf
Spoluúčinkovali: David Kraus, skupina Davida Krause (Pavel Fanta, Ján Tulenko, Ondřej Hauser, Michal Daněk)

Rešerše: Jiří Hapala, Marek Vejvoda
Kamera: Martin Benoni

Veřejné natáčení: 17. dubna 2018 v Divadle Archa
FTV Prima (premiérové vysílání: 18. dubna 2018)
53 min.

 

 Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018) Show Jana Krause (2018)

 

Video

Televizní podoba vystoupení

Co jste neviděli v show Jana Krause 18. 4. 2018

Před nástupem na scénu

Upoutávky k vystoupení

 

Odkazy

Oficiální stránky pořadu

Oficiální stránky FTV Prima

 

Z médií

Herec Karel Dobrý, zpěvačka Linda Finková a burleska Stephanie van der Strumpf se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 18. dubna ve 21.35 hod. na Primě.
Karel Dobrý – herec, který léta působil v Divadle Na Zábradlí, po dalších letech na volné noze zakotvil v pražském Národním divadle. Za roli ve hře Den opričníka v pražském Studiu Hrdinů získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon roku. Diváci ho mohli vidět např. ve filmech Kytice, Krev zmizelého, Bathory, Zahradnictví nebo Milada, ale i v zahraničních snímcích jako třeba Mission: Impossible. Zahrál si i milence Penelope Cruz ve filmu Dívka tvých snů. V dubnu má premiéru jeho poslední film, romantický thriller Hastrman. Jeho předlohou je bestseller Miloše Urbana oceněný Magnesií Literou za nejlepší prózu roku 2001. V Hastrmanovi Karel Dobrý ztvárňuje hlavní postavu – člověka ve zvířeti a zvíře v člověku, hastrmana alias barona de Caus. „Je to hastrman, žije pod vodou a žije na souši, je to člověk obojživelník, takový polobůh. Není omezený pozemským životem, ale zároveň je postižený lidskými slabostmi, kterým podléhá a které neberou konce, protože je svým způsobem nesmrtelný,“ říká o své postavě Karel Dobrý. Hastrmana prý četl hned, když vyšel. A má s postavou něco společného? „Myslím si, že každý člověk má s touhle postavou něco společného. Je o ukrytých vášních. O sebespalujícím vnitřním světě,“ říká.
Oficiální materiály FTV Prima 15.4.2018.

Show Jana Krause: dobrý herec bez zlozvyků, zpěvačka učící zpívat a trocha dráždivé erotiky. V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Karel Dobrý, zpěvačka Linda Finková a burleska Stephanie van der Strumpf. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 18. dubna ve 21.35 na Primě.
Prvním hostem Jana Krause dnes večer bude jeho kolega a vynikající herec Karel Dobrý, který si nedávno dopřál poněkud delší dovolenou. „V listopadu jsem si vzal u banky poměrně vysokej úvěr a udělal jsem si volno,“ říká a dodává, že čím více se blížil konec této dovolené, kterou strávil z větší části na chalupě v jižních Čechách, tím více stoupala jeho úzkost. Na venkově, obklopen přírodou a svými dvěma koni si však podle svých slov pěkně odpočinul a nyní se znovu vrhá do práce.
Aktuálně točí pro televizi Prima seriál Tátové na tahu, dále film na motivy slavného románu Skleněný pokoj inspirovaný osudem vily Tugendhat v Brně, v těchto dnech má premiéru romantický thriller Hastrman, v němž si zahrál hlavní roli, a na podzim ho čeká také divadelní role ve vídeňském Volkstheateru. Jaká přesně to bude role, prozradit sice nemůže, nicméně se moc těší na to, že má jeho postava přijet na scénu na koni. „Asi to bude lipicán,“ odhaduje znalecky. „Beru to jako super vyhlídku na zábavu.“
Díky mimořádně dobré jazykové výbavě, točí Karel často i se zahraničními produkcemi. „Spíše tedy takové menší role,“ podotýká skromně a vysvětluje, že jeho kariéru filmového herce svým způsobem nejvíc stáhlo divadlo. „Já jsem měl velký příležitosti hned po dvacítce,“ vzpomíná, „měl jsem moc hezký nabídky, ale v rámci toho zamilování se do divadla jsem to odmítal.“ Krom života pracovního ovšem moderátora zajímá také hercův život osobní. „Mám tři děti, dceru Johanu a syny Cyrila a Diviše,“ vyjmenovává, „ženu Terezu mám jen jednu.“ Úplně spořádaným manželem však prý není. „Myslím, že je to se mnou občas dost náročný,“ přiznává, ale zlozvyky prý moc nemá, neboť se snaží na nic moc si nezvykat.
Oficiální stránky FTV Prima, 18.4.2018.

Karel Dobrý: Mám tři děti, ale ženu mám jen jednu. Hostem Jana Krause byl jeho kolega, herec Karel Dobrý, který si nedávno dopřál poněkud delší dovolenou.
Marcel Vašák, Topvip.cz 19.4.2018.